Jump to content
matori

Corolla E170 (Iskustva, Saveti, Preporuke, Motorizacija)

Recommended Posts

Što se tiče Aurisa imaš popriličan izbor motora a za Corollu si u pravu (što se tiče Evropskog tržišta )  

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Moze li jedno pitanje u vezi tih klasa ? (valjda nije off topic,ali u tom pravcu se poveo razgovor)

Kako vi racunate klase automobila ?

Da li po ceni, velicini, duzini karoserije ili medjuosovinskog rastojanja ? Po meni tu ima puno faktora i moram da nadjem experta da mi to rastumaci.

Po meni tu utiče dosta parametara, neko se opet drži samo dimenzija auta što opet ne treba uzimati zdravo za gotovo. Ako bi gledali samo motore onda bi corollu ubacio u klasu yarisa, moraš da šaltaš u 2. da bi se popeo uz Avalu :-P

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hahaha nije baš tako , slučajno vozim corollu 1.6 valvematic. Za tu veličinu kola dobro bi došao i 1.8 motor (koga na žalost nema na evropskom tržištu ) i jedan jači dizel od 2.0 cc kao  kod prethodne generacije corolle.

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Slucajno se ne kupuju kola od 16k eura ali dobro desi se i to nekom ;)

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

U pravu si ;) Treba sačekati da koštaju 19000e i onda ih kupiti ;) 

Podeli ovaj post


Link to post

Nemojte me plasiti da se razocaram u auto.

Ispadne da je Corolla za trziste vojvodine i to samo do Fruske Gore. :P (ovo je sala naravno)

Nisam vozio novu ali mi lepo izgleda. Sad da li vredi te novce nisam kompetentan.

Svidja mi se sto je forum "demokratski" pa mogu da se pisu pohvale ali i kritike na gore navedeni automobil. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Treba sacekati da budu stara 4-5 god i da nisu presla vise od 60k i kupiti ih ;)))

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Najavljujem prodaju za 4 i po god. Projektovana kilometraza 65kkm. Ponude i rezervaciju mozete poslati kao pm. ;) 

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Vrlo sam zainteresovan iskreno ti kazem

Podeli ovaj post


Link to post

Drugi ste na listi. javicemo Vam se kada dodjete na red.

Podeli ovaj post


Link to post

I ja cu je prodavati za 3.5 god, projektovana kulometraza 200000

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Interesantna prezentacija E170 Corolle model pre restyla 1.6 benzinac sa automatskim menjačem.

Podeli ovaj post


Link to post

Filter polena na 30kkm. A ja hocu sam da pocnem da ga menjam na 5. Trenutno ga par puta istresem sam od zamene do zamene, al bas odvratno izgleda..

Podeli ovaj post


Link to post

Pogledao sam kod mene stanje filtera polena pre servisa na 15000km , sasvim malo je zaprljan. Filter vazduha je prljaviji , šef servisa kaže da nema potrebe da se menja na 15000km. Ne verujem da će izdržati 60000km kada je planirana zamena , na sledećem servisu će najverovatnije biti zamenjen. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ok sve menjati na svakom servisu (15 k km), intezivno koriscenje klime, grejanja + gradska voznja ipak ostave traga i na filteru kabine.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne, ja sam bas ostavio moju corollu 1.6 juce u servisu i dobio zamenski novi auris 1.33. Mogu reci da ide jako lepo, ima kraci prenos u odnosu na 1.6. Doduse sam sam bio u autu , put 200 km

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Izmenjeno od cikajowa

Podeli ovaj post


Link to post

Nije . Informativno prenosni odnosi kod 1.6 valvematic motora su 1. 3.538 2. 1.913 3. 1.310 4. 0.971 5. 0.818 6. 0.700

P.S Mala je razlika.

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Na 1.6 na 100km/h motor se vrti na oko 2300 o/m

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A na 130km/h 1.6 valvematic se vrti na 3000 obrtaja u šestom stepenu prenosa. Mogu da potvrdim da se auris 1.33 lepo vrti , samo oseti se kada se voze tri odrasle osobe za razliku od corolle 1.6 .

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je, ja se vracao iz servisa i bio sam, odesevio me kako lepo ide novi auris sa 1.3, kraci prenos i lepo uskladjen.

Kada sam isao po moj auto nazad, 200km i bilo nas 4 u autu, druga prica skroz

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×