Jump to content
matori

Corolla E170 (Iskustva, Saveti, Preporuke, Motorizacija)

Recommended Posts

Kako da ga ne mazim, ni jedan auto mi nije ležao u bunkeru (garaža ) :D Čekam da prođe taj servis na oko 1000km . Znam za tu foru ;) 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne mora da bude u brzini auto da bi se čulo. Čuje se i u leru kada se pritisne i otpusti kvačilo. Mislim da je to namerno urađeno i da tako treba . Ne vidim šta bi loše tu bilo. Meni generalno za nekih više od 800km povremeno variraju obrtaji u leru između 750 i 1000 iili se jako sporo vraćaju na propisanih 750 . Nisam primetio do sada kočenje motorom niz brdo, kao da je u leru. I ono što me najviše nervira što ne prima svaki put isto gas , baš zna da se vuće kao mrcina ponekad. Takođe i dalje kočnice grebu stružu kako god što opet povremeno vodi ka tome da auto čaš lošije čas bolje koči. Verujem da će sve te sitnice biti rešene na servisu na 1000km.

Cool. Ne smeta mi, nego sam zapazio, pa da proverim pred prvi servis.

 

Što se tiče kočnica, bolje koči (ili sam se ja navikao na njih), mislim da se manje čuju.

 

Što se tiče zakazivanja ovog prvog servisa, nisam uspeo da ga zakažem preko sajta ni aplikacije, nego sam to odradio preko Live chat-a, čisto da znate. Pretpostavljam da ovaj tip servisa nije provučen kroz sistem rezervacija, pa mora preko telefona ili live chat-a.

 

Dođite na skup u Košutnjaku gde pored mnogo drugih zanimljivih i intresantnih stvari možemo da porazgovaramo i o našim corollama

Ako budem mogao, gledaću da dođem, barem na kratko da se upoznam sa ekipom.

Izmenjeno od cvrlebg
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Velika zelja postoji sto se tice skupa. Ponajvise zbog upoznavanja svih dobrih ljudi ovde. Na zalost necu uspeti ovaj put zbog klinaca, virusa, temperatura a i supruga mi vikendom radi privatluk. Obecavam da cu se potruditi da dodjem na neki skoriji. :)

 

Sto se tice servisa meni su u NSu rekli da se cak i ne zakazuje. Ali cu ja svakako najaviti.

 

Meni se cini da mi tesko ide navikavanje na nacin na koji prima gas, pogotovo kod kretanja. Da li je do mene ili do auta ne znam. Premekano mi je kvacilo i po mom ukusu visoko hvata. Kazem, mozda je do mene.

 

Ide prvi servis, mozda za vikend ili sl sedmice. Ponajvise da sredim cvrcka u vratima i da se raspitam za ostalo. Kocnice mnogo manje skripe. Ne grebu vise. A i skripanje se cuje na vlagu, tj rosu jutarnju i kisu. I to cu pitati.

 

Svako dobro ljudi.

Izmenjeno od Dijenek
  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Jel otisao neko od vas do tehnickog da proveri te kocnice? Ne mogu verovati da ne koce kako treba. To sto se cuju jos, malo ste presli i moje misljenje je da to treba vremena da sve nalegne , a i nocu ima vlage. Meni svako jutro drljaju dok par puta ne zakocim.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja iskreno ne primecujem losije kocenje, pogotovo promenljivo kao kod @Piske. Uporedio sam i na novoj rolli od drugara. Isto stanje. Ali pitacu da provere i to na servisu.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene na Versu zavisi od jačine pritiska na kočnicu kako će da koči. Kada blago stiskam počnicu koči kilavo, malo jače koči fino, a kada jako stisnem kočnicu ga zaustavlja u mestu. Kočenje je na Versu odlično, ne bi smelo da je na skoro 400 kila lakšem autu lošije.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Matori kakav crni tehnički pregled. Kao što sam napisao sve će te sitnice biti rešene na servisu na 1000km. Zato su nam i svima rekli da povedemo računa tih prvih 1000km . Iznosimo samo svoje utiske da bi pre svega međusobno ražmenili iskustva i zapažanja . 

Btw

Drugar je dobio službenu Škodu Octaviu 1.6 tdi ista je priča prvih 1000km. Provozao sam ga u Corolli i generalno opšti utisak mnogo udobniji auto (što znam i sam ) i bolji kvalitet plastike kod Corolle. 

Neko je i postavio link da taj period razrade važi i za mnogo skuplja kola. 

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Neko je i postavio link da taj period razrade važi i za mnogo skuplja kola.

To vazi za svaki nov auto, nije bitno koliko skup ili jeftin bio

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Vozite onda te aute , sta ih mazite :)

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Vozimo ih i mazimo :) 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Mazimo mazimo....mada, ja bi mogao mog malo oprati... :) 995km na satu...

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Imam i ja jedno ???

 

Dali ste dobili (kad ste preizimali auto) servisnu knizicu ili neki drugi dokumenat u vezi garncije?

Rolla 1.6 (€170) iz salona u Skoplju..

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ništa strašno ako nisi dobio servisnu knjižicu. Služi pro forme. Odavno se kod Toyote koristi elektronska servisna knjižica. Jedini pisani trag o servisiranju dobiješ prilikom određenih radova u servisu na vozilu , prilkom preuzimanja vozila . Gde pored opisanih radova dobiješ i fiskalni račun ukoliko dati radovi nisu pokriveni garancijom. 

U dokumentu koji se zove primopredajni zapisnik za novo vozilo na prvoj stranici piše šta je sve tebi kao kupcu uručeno prilkom preuzimanja vozila. Na trećoj stranici je garantni list. Takođe dobijaš i knjižicu koja se zove Toyotina 5-godišnja garancija sa podacima o vozilu i kupcu i šta ona pokriva .

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Nastaviću prepisku ovde. Dobro bre Mićo , ne misliš valjda da treba da napišem uputstvo kako se vrši preticanje drugog auta . Svi smo ovde vozači sa dugim stažom i mislim da me je Dijenek u potpunosti razumeo . 

Jedan stvar mi nije jasna kažeš da je 1.6 valvematic nema snage kod Aurisa i Corolle ( iste su težine ) a voziš Corollu E12 1.6 vvt-i ? Uporedi ako ti nije teško 1.6 valvematic motor , njegove performanse, potrošnju goriva sa 1.6 vvt-i iz Corolle . To bi bilo pravo poređenje , pusti Accorda 2.0 . On odlično ide, vuče ali zato i troši . Sve ima svoje. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ne, corolla sedan je porasla i uletela je po sasiji u klasu avensisa. Samim tim, po velicini je na meti porodicnih ljudi koji imaju potrebu da voze bar 4 odrasle osobe + ponekad pun gepek + preko leta ukljucena klima. Meni radi posao jer u 98% slucajeva, da ne kazem 99% se vozimo nas dvoje + maximum dve putne torbe, osim toga imam razlog da ga ne menjam jos jer sam personalizovao taj auto po mom ukusu, dobio je usis i izduv pa mozda ima i koji nm i koju ks vise, tamo gde zivim imam auto kakav hocu i volim, sh avd na 270ks, znas to da mi je to jedini auto ne bi se dugo zadrzao kod mene

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

 Meni generalno za nekih više od 800km povremeno variraju obrtaji u leru između 750 i 1000 iili se jako sporo vraćaju na propisanih 750 .

 

Probaj da promeniš benzisku pumpu na kojoj sipaš gorivo. Imao sam sličnih problema sa mojim autom, kada sam otišao u servis rekli su mi samo da promenim pumpu. Poslušao sam savet iz Toyota Čačak servisa, bili su u pravu.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pročitao sam tvoju temu Toške. Sipam G100 na Gasprom pumpi i nema više problema . Auto mnogo bolje vuče i imam utisak da i manje troši. Nisam još tačno pratio potrošnju sa G100 gorivom.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ide Corolla uz Rudnik sa G100 petom baš dobro .

Podeli ovaj post


Link to post

Sinoc konacno probah novu Corollu.

 

1.3 dual vvti, standardna oprema sa manuelnom klimom, 4el podizaca (nisam 100% siguran za ovo).

Mesta u vozilu vise nego dovoljno. Podesio sam sediste da mi odgovara i nakon toga seo na zadnju klupi, od kolena do sedista je ostalo jos 15-20 cm, gepek ogroman, mislim da je veci od a3 limo.

U voznji takodje jako lepo ponasanje, lepo upija neravnine, solidno drzi krivinu, nema da se naginje ili da bezi. Upravljac precizan, daje solidan feedback.

Jedina zamerka u ovom slucaju od mene ide motoru, ipak je ovo mali motor za ovoliki auto. Kad se vozi jedno u kolima tada je ok, ali predpostavljam da je katastrofa kada se iskoristi sav potencijal vozila - 4-5 putnika i pun gepek.

 

Ono sto mi se jako svidelo je osecaj lakoce vozila. Preko prevoja i lezeceg se oseti koliko je auto ustvari tezak, tj. lak :)

 

64da18dfc7c715485038e25840a31927.jpg

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Taj motor 1.33 po meni u potpunosti odgovara Yarisu, dok je za novog Aurisa i Corollu slabašan. Neka optimalna varijanta za Corollu E170 je 1.6 benzinac ili 1.4 D4D. Šteta što više ne ugrađuju 2.0 D4D motor kao kod prethodne generacije Corolle. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

  Corolla 1.4D4D 
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Matori svidja mi se tvoja teza da je Note best buy nije los autic pogotovo ovaj iz Veternika komande na volanu tempomat felne cini mi se maglenke sve sem dobre klime. Licno mislim da 1.4 d4d nije slab za Korolu ona ima oko 1400kg ali necu da se pravim pametan

 
Ja imam Corollu sa 1.4D4 motorom i mogu ti reći da sam prezadovoljan. Mnogo mi je bolje legao od 1.3 i 1.6 benzica, potrošnja minimalna a vuče sjajno. Pun auto, dvoje odraslih, dvoje male dece, gepek pun da cackalicu nemas gde da stavis, na 140 preticanje samo prima i vice hocu jos. Tu je i 6 brzina da rastereti i da spusti potrosnju na autoputu na jos nizi nivo. Pri svemu tome tih kao bubica i spolja i unutra, svako malo samom sebi cestitam sto sam dao 2000e vise da pazarim sa dizel umesto benzinskim motorom.
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Jako tesko cu naci Korolu 1.4 2009 da je presla do 140 k . Ona plava iz oglasa mi pobegla za malo .

Podeli ovaj post


Link to post

×