Jump to content
cvrlebg

Cvrlebg i Corolla 2016

Recommended Posts

I ne cepaj ga prvom i drugom do blokade :D

 

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

I ne cepaj ga prvom i drugom do blokade :D

 

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Ali tad najbolje ide...

 

Šalim se, trudim se da ga normalno vozim.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ide samo nece dugo tako ici :)

 

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Šalim se. :)

 

Ja ga poteram ponekad do 4-4,5k i to mi je dosta, ali i to se najčešće dešava samo kad zatreba u 3. ili 4. brzini.

Podeli ovaj post


Link to post

@Cvrlebg Meni je nivo ulja kao na gornjoj slici što si postavio a i boja ulja (možda za nijansu svetlije ) . Prešao sam blizu 12000km većinom otvoren put, zato sam i kupio malo veći auto. Ne verujem da ti je nivo ulja na šipci kada je kupljen auto bio na max. barem meni nije. Potrošnja ulja ako sam je i imao je oko 100ml . Beznačajno. Mislim da je sve u redu sa bojom ulja i potrošnjom ulja kod tebe. Veća potrošnja motornog ulja nego kod mene i tamnija boja su posledica, pretpostavljam više gradske vožnje i vožnje po gužvama. Što se tiče komentara o performansama, ne može da brzo ide i da bude mali potrošač goriva. Meni je do Lefkade 1070 km ( išao sam preko Bugarske) potrošio 6l noćna vožnja. U povratku sam se vraćao danju potrošnja je 6.6 l zbog mnogo više preticanja pogotovu deo kroz Bugarsku gde nije auto put, dosta šlepera na putu.( deo puta koji podseća na našu Ibarsku magistralu , samo je uži put sa više krivina i dosta se teže pretiče nego na Ibarskoj ) 

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Piske, jel tebi ono reseno, nema vise nikakvih problema?

Podeli ovaj post


Link to post

Pojavice se drugi problemi polako

Podeli ovaj post


Link to post

Piske, jel tebi ono reseno, nema vise nikakvih problema?

 

Ne curi ulje iz menjača. Rešeno je.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Pojavice se drugi problemi polako

 

@Imperatus jel ti to nešto znaš ili predviđaš ? Ako predviđaš na osnovu čega imaš takve pretpostavke ?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Po defoltu mora nesto da se desi ta tvoja rola je baksuzna ..

Podeli ovaj post


Link to post

Ne verujem u takve stvari. Postoje ljudi koji su baksuzi a kolima ne dajem takve osobine. Kola mogu da budu pouzdana, nepouzdana , sa lošim motorom...

Podeli ovaj post


Link to post

Da me pogrešno ne shvatiš , ne mislim za tebe da si baksuz . Ne poznajemo se.

Podeli ovaj post


Link to post

Dolazi vreme za kupovinu zimskih guma. Da li ima neko da mi preporuči neke? Ja sam na prethodnom autu stavljao Winter-u i dobro su se pokazale. Da li isto uraditi na ovom autu ili imate da preporučite nešto malo bolje, ali ne puno skupo?

Podeli ovaj post


Link to post

Gudric nisu lose ja ih imam zadovoljan

Podeli ovaj post


Link to post

Isto razmisljanje i ja imam ovih dana i sve sam blizi kupovini all season guma koje cu voziti samo zimi. 99% vremena auto ce se voziti po bg-u i okolini, gde god da krenes sve je ravno i uglavnom su ciste ulice gde se u vecini slucajeva komotno moze voziti i sa letnjim gumama. Ono sto me vuce kupovini all season guma su moguce visoke temperature tokom zime gde se zimska guma moze mnogo brzo unistiti. Gledam all season gume koje su orijentisane vise na zimu. I mislim da cu uzeti Hankook Kinergy 4s.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zasto bi kupovao all season gume ako ces ih koristiti samo zimi, a imas letnji set?

Mislim, postujem odluku, ali zimska je zimska, kao sto je cizma cizma, a cipela je cipela ;)

Pri tom, te 'visoke' zimske temperature nisu ni toliko visoke ni toliko ceste, a dan je kratak, te i kad ih ima visa temperatura bide nekoliko sati.

Ne znam, trajnoscu neces dobiti nista, jer guna ce ti svakako ostariti za 6-7 godina pa ces je menjati, a toliko ce svaka zimska da izdrzi i uz 'toplije' zime.

No, nek je i 10-15 dana sa vecim snegom, prednosti namenske zimske su visestruke.

To je bar moje razmisljanje.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

All season gume su promasaj. Brze se trose, nit je dobra za zimu niti za leto. Kao sto ne postoji cipela za leto i zimu tako je i sa gumom za auto, a guma glavu cuva!

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Uh, sad ste me razuverili a bas sam se zagrejao da ih uzmem :)

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Isteklo mi vreme za edit

 

Kolega je uzeo Lassa gumu sada za zimu, videcemo kako ce se pokazati. Sava eskimo s3 je isto dobra, mada nije neka razlika u ceni izmedju eskimo s3 i eskimo hp2. Hp2 je novi model i mislim da je dosta unapredjeniji od s3. Isto sam cuo dosta dobrih stvari o Fuldi cristal montero 3. Mislim da su sve nabrojane gume mnogo bolje od Tigra a razlika u ceni nije velika. Od svih Fulda je najskuplja.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sava s3 je odlicna guma. Ne znam, ja te univerzalne ne volim. Koleginica je imala i potrosila ih za nepune tri godine. Vozio sam taj auto i leti i zimi, leti je kao da vozis zimsku gumu sto u osnovi i jeste, zimi je ok ali pri jacem kocenju jednostavno nije to to. Dok svaka zimska kopa sneg ova je tu neki los prosek. Uglavnom, sve po zakonu ali u praksi ne bi se osecao previse sigurno sa tim gumama.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Moja preporuka Hankook - Winter. Malo su skuplji ali ipak pripada višoj klasi. Kada stavis 4 nove Hankook gume auto se preporodi :) Mnogo lepše upija neravnine na putu, nema toga da posle 2000km krene da baca ili da trese, nisu tako bučne kao Tigar ili Sava (mada ovo zavisi i od zvučne izolacije od auta)...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja uzeo prošle godine Fuldu KM3 u dimenziji 185/60 R15 i zadovoljan sam kako su se ponašale i na snegu i na suvom.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ja naprotiv imam dobra iskustva sa univerzalnim gumama.

Moram da primetim da ovo nije tema za to, pa cu samo kratko. Prvobitno sam i ja kupio 2 seta (letnji i zimski) sve na felnama ali sam se umorio od tegljenja 4 gume (vucaram ih na spajz u stan na prvom spratu, muka...) i pre 3 godine sam smislio da sezonski menjam gume samo napred a da za pozadi nabavim all season. I uzeh Toyo par za pozadi koje se posle 3 sezone nisu potrosile ni ceo milimetar (prelazim oko 12.000 km godisnje sa Polom). Cim pohabam preostale 4 letnje i 4 zimske (a to ce ovim tempom verovatno biti nikad), kupujem i all season za napred i zaboravljam zauvek na vucaranje felni.

Na Golfu takodje, cim potrosim letnje sa kojima je auto stigao (tek za nekih 8-10 godina, jer cu sa njim prelaziti max 9000 km godisnje) kupujem 4 univerzalne.

Izmenjeno od observer

Podeli ovaj post


Link to post

Nisu tema gume ali da podelim svoje skromno iskustvo.

Do brzine 80km/h koja je dozvoljena na regionalnim putevima svaka guma je ok. pod uslovom da nema snega i leda. Po ledu vas nece spasiti ni najbolja zimska guma. Za sneg samo zimska a jedino ukoliko su cisti putevi all season nije problem.

Zimska guma je problematicna leti jer ima znatno duzi trag kocenja i brzo se trosi ali kao sto sam naveo do 80 km /h nije problematicna. Preko toga se oseca da je previse meka,bruji i rizicna je kod naglog kocenja. Eto to je neko moje iskustvo.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×