Jump to content
cvrlebg

Cvrlebg i Corolla 2016

Recommended Posts

Lepo Koje su sijalice u kratkim, cini mi se bele

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Fali mu da se zatamne stakla samo tako :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo Koje su sijalice u kratkim, cini mi se bele

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sijalice su fabričke. Nisam ništa menjao.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Fali mu da se zatamne stakla samo tako :)

Da, ali mislim da nije on auto za to. Da je malo spušten sa većim profilom guma možda bi bio dobar za zatamnjenje.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Registracija i tehnički pregled izašli oko 27000 din.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Odlično si prošao . 

Podeli ovaj post


Link to post

Prošlo je malo više od godinu dana i uskoro će sajam automobil, pa mi je namera da prenesem svoje mišljenje kada je ovaj auto u pitanju. Nadam se da ću pomoći nekima pri donošenju odluka.

 

Za godinu dana sam prešao oko 17000 km. Vozio sam dosta po gradu i na duža putovanja van Srbije. Auto je udoban i prostran. Ja sam visok 192 cm i kada namestim sedište normalno može da sedne osoba moje visine iza mene, a sedele su i krupnije. :)

 

Gepek je veliki i može dosta stvari da stane.

 

Motor je sasvim ok. Ma da, mislim da bi sa turbinom ovaj motor bio čigra. Ja sam pre ovog auta vozio dizela, pa mi je malo vremena trebalo da se priviknem na performanse i potrošnju. Do 2000 obrtaja sasvim solidno ubrzava i dobro je za potrošnju. Od 2500-3000 počinje ozbiljnije ubrzanje, pa sve do nekih 4200. Nije da lepi za sedište, ali se oseti i mislim da je dovoljno za preticanja.

 

E sad, potrošnja. U gradu ne računajte ispod 8. Ja uspevam ponekad oko 8.5 l, ali to je lagana vožnja sa menjanjem brzina na oko 2000 obrtaja, bez naglih ubrzanja. Ako ste barem malo jači na gasu, onda sigurno ide preko 9 l u gradu. Van grada, na auto putu oko 120 km/h potrošnja je oko 6.5 l.

 

Jednom sam testirao šta se dešava kada je Range na 20 km i manje. Desila se mala glupost, kada je došao Range na nekih 16km, kao da se resetovao i prikazao je samo dve crtice. Mislim da bi trebalo i dalje da prikazuje koliki je range, jer nekome bi pomogao. Odmah posle toga sam sipao gorivo i zamislite, opet sam sipao 45 l. :) Voleo bih da neko objasni kako to sve funcioniše na ovom autu.

 

Od nekih mana mogu samo da spomenem plastiku u kabini na nekim mestima je osetljiva i kruta. Ponekad se čuje (ne stalno), ali ni naši putevi nisu baš idealni. Trenutno ima jednu manu, ali najgore od svega što se retko javlja i što ne znam kad se javlja. Kada krećem u prvoj brzini kod vozačevog, a od skoro i suvozačevog sedišta se čuje zvuk kao natezanje neke opruge, pogotovo stare i zardjale. Ovo se ne dešava uvek, već samo u vožnji i kada naravno neko sedi u sedištu. Par puta sma hteo da odem do servisa, ali kao što sam rekao, ne čuje se baš uvek taj zvuk. Verujem da nije ništa strašno, ali eto neka od mana ovog auta. :) Čim uvatim vremena i provalim kada se javlja idem u servis.

 

Što se tiče izgleda kao manu navodim visinu, pogotovo zadnjeg dela. Mislim da kad bi bio malo niži, super bi izgledao. Ovako ima dosta prostora izmedju gume i ruba blatobrana. Pratim neku grupu na Instargramu, gde brazilci postavljaju slike svoji novih Corolla i oni ih spuštaju i mnogo dobro izgledaju. :)

 

Imao sam i manji sudar, ali na svu sreću samo je branik bio oštećen iako je udarac, bar po meni bio jak. Branik je zamenjen u ovlašćenom servisu.

 

U globalu, ja sam zadovoljan ovim autom i često mi se dešava da me prijatno iznenadi izgledom i performansama.

 

Nadam se da sam sve obuhvatio. Ako nekog zanima nešto više neka pita, nadam se da ću moći da pomognem.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko se sećam i @Dijenek se žalio na cvrčke u kabini. Takvih problema nisam imao i zadovoljan sam kvalitetom plastike . Što se tiče potrošnje goriva u gradu retko kada prelazim 8l  a ako nema gužve u gradu potrošnja goriva iznosi oko 6.5 l . Menjam brzine između 2500-3000 obrtaja . Benzinac je u pitanju . Kod dizela se menjaju na oko 2000 obrtaja. Osim prvih 1000km više od 50 % posto vožnje sam imao na otvorenom putu. Uspeo sam par puta da spustim potrošnju na otvorenom ispod 5litara.Što se tiče mana , po meni najveća mana su slaba kratka svetla . Nameravam da u dogledno vreme stavim osram nightbreaker sijalice umesto postojećeih kod kratkih svetala ili phillips xtreme.  U svakom slučaju zadovoljan sam autom i ima svaku preporuku sa moje strane. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja razmisljam o spojleru na gepeku. Nije skup a jako lepo izgleda :)

Moze link te grupe na instagramu :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ja razmisljam o spojleru na gepeku. Nije skup a jako lepo izgleda :)

Moze link te grupe na instagramu :)

Evo linka do grupe, možda dobiješ još neku ideju: https://www.instagram.com/corollabr

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko se sećam i @Dijenek se žalio na cvrčke u kabini. Takvih problema nisam imao i zadovoljan sam kvalitetom plastike . Što se tiče potrošnje goriva u gradu retko kada prelazim 8l a ako nema gužve u gradu potrošnja goriva iznosi oko 6.5 l . Menjam brzine između 2500-3000 obrtaja . Benzinac je u pitanju . Kod dizela se menjaju na oko 2000 obrtaja. Osim prvih 1000km više od 50 % posto vožnje sam imao na otvorenom putu. Uspeo sam par puta da spustim potrošnju na otvorenom ispod 5litara.Što se tiče mana , po meni najveća mana su slaba kratka svetla . Nameravam da u dogledno vreme stavim osram nightbreaker sijalice umesto postojećeih kod kratkih svetala ili phillips xtreme. U svakom slučaju zadovoljan sam autom i ima svaku preporuku sa moje strane.

Možda se ja nisam dobro izrazio. Često pratim potrošnju, imam app za to i pratim na kompu u autu. U autu mi je uključen prikaz prosečne potrošnje od pokretanja auta i ukupna prosečna potrošnja od kako napunim rezervoar do vrha. Kada pogledam sve ove parametre potrošnja u gradu mi nije ispod 8l. Uspevam da spustim potrosnju ispod 8 l kad idem auto putem kroz grad, ali ovako teško da bude ispod 8 l i to ovde pričam o prosečnoj potrošnji od pokretanja auta.

Ja najčešće vozim na relaciji Zemun - centar grada, gde ima dosta semafora i gužve.

 

Potrošnju na otvorenom ispod 5l!? To na otvorenom, tek nisam uspeo. :) Ja ne volim da vozim tipa 6-om brzinom 60 km/h, možda bi tako uspeo da spustim potrošnju, ali mislim da samp tako mučim motor

 

To za svetla si u pravu i to sam zaboravio da spomanem. Hvala! video sam da Toyota ima u ponudi neka OptiWhite svetla koja kažu da su bolja, samo ne znam koliko bolja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@Cvrlebg mislim da "ugušiš" malo motor šaltanjem na oko 2000 obrtaja , probaj na oko 2500 obrtaja , slobodno idi i do 3000 obrtaja . Kada je motor zagrejan treba ga malo provozati u intervalu od 3000-4000 obrtaja  . Vole ti motori da se malo zavrte povremeno. Malo ispod 5 litara sam imao potrošnju u Grčkoj  pri brzini od 80km/h u petoj brzini . Dužina puta oko 150 km. Nije nizbrdo :D 

Podeli ovaj post


Link to post

@Cvrlebg mislim da "ugušiš" malo motor šaltanjem na oko 2000 obrtaja , probaj na oko 2500 obrtaja , slobodno idi i do 3000 obrtaja . Kada je motor zagrejan treba ga malo provozati u intervalu od 3000-4000 obrtaja . Vole ti motori da se malo zavrte povremeno. Malo ispod 5 litara sam imao potrošnju u Grčkoj pri brzini od 80km/h u petoj brzini . Dužina puta oko 150 km. Nije nizbrdo :D

Ma voleo bih ja da šaltam na veće obrtaje, ponekad ga i zgazim pošteno, ali skoči i potrošnja. Napraviću test kad napunim rezervoar i menjaću brzine na malo većim obrtajima, pa javljam rezultate.

 

Još jedna stvar, komp sam predlaže da se menja na nekih 2000 obrtaja, pretpostavljam da je to zbog optimalne potrošnje.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Slušam comp jedino kada treba da se prešalta u nižu brzinu :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Prošlo je malo više od godinu dana i uskoro će sajam automobil, pa mi je namera da prenesem svoje mišljenje kada je ovaj auto u pitanju. Nadam se da ću pomoći nekima pri donošenju odluka.

 

Za godinu dana sam prešao oko 17000 km. Vozio sam dosta po gradu i na duža putovanja van Srbije. Auto je udoban i prostran. Ja sam visok 192 cm i kada namestim sedište normalno može da sedne osoba moje visine iza mene, a sedele su i krupnije. :)

 

Gepek je veliki i može dosta stvari da stane.

 

Motor je sasvim ok. Ma da, mislim da bi sa turbinom ovaj motor bio čigra. Ja sam pre ovog auta vozio dizela, pa mi je malo vremena trebalo da se priviknem na performanse i potrošnju. Do 2000 obrtaja sasvim solidno ubrzava i dobro je za potrošnju. Od 2500-3000 počinje ozbiljnije ubrzanje, pa sve do nekih 4200. Nije da lepi za sedište, ali se oseti i mislim da je dovoljno za preticanja.

 

E sad, potrošnja. U gradu ne računajte ispod 8. Ja uspevam ponekad oko 8.5 l, ali to je lagana vožnja sa menjanjem brzina na oko 2000 obrtaja, bez naglih ubrzanja. Ako ste barem malo jači na gasu, onda sigurno ide preko 9 l u gradu. Van grada, na auto putu oko 120 km/h potrošnja je oko 6.5 l.

 

Jednom sam testirao šta se dešava kada je Range na 20 km i manje. Desila se mala glupost, kada je došao Range na nekih 16km, kao da se resetovao i prikazao je samo dve crtice. Mislim da bi trebalo i dalje da prikazuje koliki je range, jer nekome bi pomogao. Odmah posle toga sam sipao gorivo i zamislite, opet sam sipao 45 l. :) Voleo bih da neko objasni kako to sve funcioniše na ovom autu.

 

Od nekih mana mogu samo da spomenem plastiku u kabini na nekim mestima je osetljiva i kruta. Ponekad se čuje (ne stalno), ali ni naši putevi nisu baš idealni. Trenutno ima jednu manu, ali najgore od svega što se retko javlja i što ne znam kad se javlja. Kada krećem u prvoj brzini kod vozačevog, a od skoro i suvozačevog sedišta se čuje zvuk kao natezanje neke opruge, pogotovo stare i zardjale. Ovo se ne dešava uvek, već samo u vožnji i kada naravno neko sedi u sedištu. Par puta sma hteo da odem do servisa, ali kao što sam rekao, ne čuje se baš uvek taj zvuk. Verujem da nije ništa strašno, ali eto neka od mana ovog auta. :) Čim uvatim vremena i provalim kada se javlja idem u servis.

 

Što se tiče izgleda kao manu navodim visinu, pogotovo zadnjeg dela. Mislim da kad bi bio malo niži, super bi izgledao. Ovako ima dosta prostora izmedju gume i ruba blatobrana. Pratim neku grupu na Instargramu, gde brazilci postavljaju slike svoji novih Corolla i oni ih spuštaju i mnogo dobro izgledaju. :)

 

Imao sam i manji sudar, ali na svu sreću samo je branik bio oštećen iako je udarac, bar po meni bio jak. Branik je zamenjen u ovlašćenom servisu.

 

U globalu, ja sam zadovoljan ovim autom i često mi se dešava da me prijatno iznenadi izgledom i performansama.

 

Nadam se da sam sve obuhvatio. Ako nekog zanima nešto više neka pita, nadam se da ću moći da pomognem.

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

To je to :) Slazem se sa ispisanim.

 

Ja sam u pocetku drzao po gradu ispod 8-8.5 ali sam tada vozio bojazljivo i na nizim obrtajima. A ima i dosta do toga kakav je grad. A bilo je i leto itd. Sada ga malo "voshtim" pa je izmedju 8 - 9. Otvoren put 5.5 (to mi je najbolji rezultat, AP 6.5. Do Grcke i nazad 6.3 cep - cep varijanta. Kako spustiti ispod 5 to mi je misterija. :)

 

Imam cvrcka u suvozacevim vratima koji se ne cuje kada zahladi :) To je do plastike i nisam uspeo da ih nagovorim u servisu da pogledaju jer im se hebe. Napisan je mail toyota adriji za to i za skripanje kocnica (koje je, takodje,  povremeno) u smislu malo napsavanja toyotinih servisa i kvaliteta materijala. To je bilo pre desetak dana. Nisu se jos udostojili. Do duse, jesu mi zamenili senzor na akumulatoru koji je otisao pa mi je gasio ABS i resetovao board. Vlazio je :)

 

Ima sitnica koje nerviraju, ali mislim da bi me za ove pare kod svih auta nesto nerviralo (da budem iskren). Ako bolje razmislim najvise me nerviraju svi drugi u saobracaju jer imam vec 3-4 ostecenja spolja za koje ne vredi kasko aktivirati.

 

Pozdrav raja...

 

P.S. Jesam rekao da bolje ide posle servisa sa novim uljem? :D:D:D

Izmenjeno od Dijenek
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ta ostecenja su neminovna u danasnje vreme ne zalost ...

Jedino sacekati tri godine jer se tada ne gubi bonus za aktivaciju kaska pa odraditi sve odjednom, ako moze tako. Ne znam da li bi prihvatili posto nije pozvana policija ya svako ostecenje ponaosob ?

Podeli ovaj post


Link to post

Prihvatice :)

Podeli ovaj post


Link to post

Možda se ja nisam dobro izrazio. Često pratim potrošnju, imam app za to i pratim na kompu u autu. U autu mi je uključen prikaz prosečne potrošnje od pokretanja auta i ukupna prosečna potrošnja od kako napunim rezervoar do vrha. Kada pogledam sve ove parametre potrošnja u gradu mi nije ispod 8l. Uspevam da spustim potrosnju ispod 8 l kad idem auto putem kroz grad, ali ovako teško da bude ispod 8 l i to ovde pričam o prosečnoj potrošnji od pokretanja auta.

Ja najčešće vozim na relaciji Zemun - centar grada, gde ima dosta semafora i gužve.

 

Potrošnju na otvorenom ispod 5l!? To na otvorenom, tek nisam uspeo. :) Ja ne volim da vozim tipa 6-om brzinom 60 km/h, možda bi tako uspeo da spustim potrošnju, ali mislim da samp tako mučim motor

 

To za svetla si u pravu i to sam zaboravio da spomanem. Hvala! video sam da Toyota ima u ponudi neka OptiWhite svetla koja kažu da su bolja, samo ne znam koliko bolja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Da li je neko probao ove OptiWhite sijalice, vredi li menjati?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kupio sam ih ja u decembru 2016. Lepa kutija Toyota, na sijalicama pise Philips white vision. Jedna je trajala čitavih 5 meseci, pa sam skinuo i drugu i ostavio u rezervi.

Sija belo, otprilike kao Osram cool blue, ali slabije od night breaker unlimited.

 

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

0d244ac205922b5cc9762dbc08ec71a0.jpg

 

Doterao sam ga na pumpu sa Range 1km i napunio pun rezervoar. Ponadao sam se da ću ovog puta sipati malo više od 45 litara, i jesam 46 litara.

 

Gde je jos 9 litara i kada se to troši nemam pojma...

 

Vozio sam samo po gradu, prešao 498 km i prosek je bio 9.28 l/100km

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kada range dodje na 0 km moze se preci bar jos 50 km, a nekada i vise, zavisi od voznje..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@cvrlebg Koje gorivo trenutno sada koristiš ?

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@piske 98, sipam na euro petrol pumpi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

8ed67f0cc19b1848caeb66f353dfcf90.jpg

 

Jedna sa puta...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×