Jump to content
cvrlebg

Cvrlebg i Corolla 2016

Recommended Posts

post-1797-0-91670900-1532280151_thumb.jpg

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Za dva dana sam prešao preko 600km i prosečna potrošnja je bila oko 6,4 l/100km. Vozio sam malo po auto-putu Ljig - Preljina, a većim delom Ibarska magistrala do Novog Pazara.

 

Bio sam sam, sa polovinom napunjenog gepeka. Auto lepo povlači, ali treba skontati kad i kako. Ja sam ga skontao da najbolje i najbrže preticanje može da se obavi u 3. brzini i to da se krene od nekih 3000 rpm, pa do nekih 4-4,5k rpm.

U 4. brzini preticanje treba obaviti u sličnom rasponu kao i u trećoj, samo što se u trećoj ubrzanje mnogo više oseti.

 

Na auto-putu se lepo ponaša, lepo ulazi u one velike krivine na novom auto-putu (ne znam zašto su one krivine pravili, mogli su da malo to isprave ili ublaže, ali to je neka druga tema). Zvučna izolacija pri brzinama većim od 120 km/h je dobra. Jedino što poraste je potrošnja, ali to mislim da je valjda normalno.

 

Da ovakav auto ima turbinu sa ovim motor, bio bi zver. Ovako je sasvim dobra linuzina, koja trpi naše loše puteve veoma dobro.

 

Kad zanemarim sitnice, ja sam sasvim zadovoljan.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

To je to 3,4,5 brzina iznad 3000 obrtaja do 4500 prilikom preticanja 3-ću koristim za preticanje kada sam pun i na magistralnim putevima , najčešće 4 i 5-tu. Prvom gledati što laganije i nežnije da se krene malo jači gas dosta povećava potrošnju

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je.

 

@piske, a jel si probao da ga voziš kada isključiš TRC?

 

Par puta sam ga startovao kad sam isključio TRC i ozbiljno zašlajfuje kada prešaltam iz manje u veći brzinu.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Izmenjeno od cvrlebg

Podeli ovaj post


Link to post

Stalno mi je isključen TRC manje troši. Nisam ga ni jednom potpisao a ne verujem ni da hoću.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pa i meni je stalno uključen, nego sam hteo da ga probam da vidim koja je fora bez toga.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Čim sam ga preuzeo prvo što sam uradio isključio sam TRC. Povećava potrošnju za više od 0.5 l pogotovu po gradu. Ne volim da potpisujem kola. Voleo sam jedino sa Bmw-om da mu zavrtim zadnji deo levo desno. To je fora kao znak pozdrava

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Doterao sam ga na pumpu sa Range 1km i napunio pun rezervoar. Ponadao sam se da ću ovog puta sipati malo više od 45 litara, i jesam 46 litara.

 

Gde je jos 9 litara i kada se to troši nemam pojma...

 

Vozio sam samo po gradu, prešao 498 km i prosek je bio 9.28 l/100km

 

U knjižici (knjižurini) piše: rezerva je 8.4l. Moje iskustvo: doterao ga na pumpu nakon pređenih 50-ak km sa Range --- i nasuo 49.4l.

Podeli ovaj post


Link to post

U knjižici (knjižurini) piše: rezerva je 8.4l. Moje iskustvo: doterao ga na pumpu nakon pređenih 50-ak km sa Range --- i nasuo 49.4l.

Da li je to bilo do čepa ili kada je aparat prvi put isključio?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da li je to bilo do čepa ili kada je aparat prvi put isključio?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kada je aparat prvi put isključio.

Podeli ovaj post


Link to post

Hmmm... Eto sad imamo i dokaz da može da se natoči prrko 45l.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema potrebe za citiranjem posta iznad, tj poslednjeg @ppera1

 

Podeli ovaj post


Link to post

Ok.

Podeli ovaj post


Link to post

Put mora :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Samo što nisam išao na more, nego malo obilazio rodbinu po Srbiji.

 

Evo par kratkih rečenica o novom Shell gorivu. Napunio sam pun rezervoar i krenuo na put. Većim delom je bio auto put (nekih 65-70%) ostatak je regionalni put i malo seoskih puteva i velikih uzbrdica gde se vozi u malim brzinama i visokim obrtajima po nekoliko km.

 

Rezultat je prosečna potrošnja 7,12l/100km. Tako kaže app u kojoj beležim sve. Kada sam odlazio iz BG-a bio sam sam i sa ne punim gepekom i prosek na autoputu je bio oko 6.3l/100km.

 

U povratku sam morao da sipam gorivo i to kada je na range-u pisalo još 40km. Što znači da sam sa punim rezervoarom Shell goriva mogao da predjem oko 650km.

 

U povratku nas je bilo 4-oro i pun gepek, pa je auto malo legao. Posle Shell-ovog goriva sipao sam MaxxMotion 100 i u BG sam došao sa prosečnom potrošnjom od nekih 7,2l/100km samo na auto putu.

 

U povrtaku me je lepo iznenadio kada sam na 130km/h pritisnuo gas do daske, auto je baš krenuo da ubrzava. Nije zalepio, ali nije da se vukao i zaletao. U tom trenutku sam veoma brzo stigao do nekih 195km/h u 6. brzini.

 

Toliko za sada.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo si ga razradio Na koliko obrtaja je bio pri 195km/h u šestoj brzini

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam. Nisam obratio pažnju.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Na oko 5000 obrtaja je očekivano. Veću krajnju brzinu može da razvije u petoj brzini

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moracu da probam prvom prilikom, nije mi nesto bio mnogo uverljiv 1.6, mozda nije bio razradjen :)

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Što pre zaboraviš na tih 1.6 i 132KS pre ćeš se prilagoditi i početi da uživaš u onome što ti automobil nudi u smislu stabilnosti, udobnosti, ekonomičnosti itd. Ja sam prestao da obraćam pažnju na to što se (ne) dešava kada pritisnem papučicu gasa do poda, koristim ono što mi da mikrokontroler i već se osećam bolje.  :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Danas sam odradio drugi servis na 28k km. U nastavku šaljem sliku računa i sliku starog i novog filtera za klimu.

 

c67e54129690d0e4c88c25702e2b5101.jpg

 

a3266c57a0fd3b97d729099037f6c44a.jpg

 

Servis je odradjen u Auto Turing Stanojević i mogu samo da kažem da sam zadovoljan pruženom uslugom, svidja mi se što daju predloge u rešavanju nekih problema i što saslušaju svakog klijenta.

 

Nisam ostvario popust kao Piske, jer sam prvi put kod njih u servisu, ali su mi rekli da nagradjuju lojalnost, tako da naredni redovan servis će uključiti odredjene popuste.

 

Dok sam čekao auto razgovarao sam sa jednim od zaposlenih i spomenuo sam mu moj problem sa mrljom na instrument tabli, mislim da sam je i u ovoj temi spomenuo. On je odmah pregledao, slikao i poslao na reklamaciju. Bio sam iznenadjen, jer su mi u Mag Centru na tu reklamaciju počeli da smišljaju razne priče o rasklapanju i sklapanju i da bi na kraju došli na njihovo standardno “to je normalno”.

 

Posle nekih sat vremena, kad sam izašao iz servisa, nazvali su me i rekli mi da je reklamacija uvažena i da sledeće nedelje će dobiti novi deo i da će me zvati da ugrade. Baš sam bio lepo iznenadjen. Ako i ova zamena prodje kako treba, ja znam gde ću od sad servisirati auto. Jeste da je na drugom kraju grada, ali mislim da će vredeti.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Samo mi nije jasno zašto su sipali ulje 5w30, kada u knjizi uz Auto stoji da se sipa 0w30..?

Jel može neko drugi da potvrdi koje ulje mu je sipano u auto na malom servisu?

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam, valjda oni znaju bolje.

 

A i kod @piske na računu stoji isto ulje.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×