Jump to content
cvrlebg

Cvrlebg i Corolla 2016

Recommended Posts

Hvala na predlozima, najverovatnije će na kraju da budu Sava gume ili ako naletim na neke malo kvalitetnije, a da su slične cene.  Najverovatnije sledeće nedelje idem za Nemačku, pa bih da stavim zimske gume za svaki slučaj. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Obavezno stavi zimske gume.

Nikad ne znas sta te ceka na putu.

Ja sam imao lose iskustvo u aprilu ove godine odmah po uskrsu.

Tek stavio letnje, bas kao prosla zima da ih ne akam a imam letnje...

Iz beograda krenuo na 17°C u puti me uhvatila prava mecava i -1°C

Putari ciste, ali sneg veje toliko da brze napada nego sto ga so istopi...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema potrebe, skoro ista klima je kao u bg, snega, leda i minusa jos nema osim na 1900+nmv, dnevne temp ce i dalje biti preko +10-15.

Sava je odlicna guma, grehota da je cepas na ap. Jos nesto, cuh danas na radiju da austrijanci uvode el.vinjete, nema vise nalepnice, njihova stanica ali sam zakasnio da cujem od kada tacno. Provericu za vikend posto idem u te krajeve pa ti javljam.

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nema potrebe, skoro ista klima je kao u bg, snega, leda i minusa jos nema osim na 1900+nmv, dnevne temp ce i dalje biti preko +10-15.

Sava je odlicna guma, grehota da je cepas na ap. Jos nesto, cuh danas na radiju da austrijanci uvode el.vinjete, nema vise nalepnice, njihova stanica ali sam zakasnio da cujem od kada tacno. Provericu za vikend posto idem u te krajeve pa ti javljam.

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

 

Svejedno mi je, da li ih uzeo sada ili krajem meseca, od 01.11. moram da ih imam na autu, tako da mislim da je bolje i sada da ih uzmem dok ima guma i dok nisu počele gužve. Kad budeš saznao javi mi, ja prvi put idem tamo autom, tek treba da istražim šta mi sve treba. :) Hvala puno!! :)

Podeli ovaj post


Link to post

Od 1.11. moraš da ih imaš na autu samo ukoliko na kolovozu ima snega ili leda, u suprotnom možeš da prođeš i sa letnjim dok ne počnu niže temperature.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

ALI u slucaju udesa i nemanja zimskih guma na vozilu u propisanom periodu osiguranje nece da isplati stetu, iako nisi kriv.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Oktobar, male su sanse da bude led i sneg, ali laki je u pravu, setih se puta u rumuniju u oktobru, na karpate. Dole +17 gore 0 i sneg, a ja na letnjim gumama. Uzas.

Da, ako bude neki problem od 1.11 a nemas zimske to je gadno.

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ma samo da ih ja nabacim na felne, a posle neka sneg pada kad hoće. :D  Sigurno će opet iznenaditi putare. :D

Podeli ovaj post


Link to post

Ja uzeo prosle godine StarFire naše gume. Odlične su mi.

Podeli ovaj post


Link to post

To mu dodje Trayal fabrika? Bas sam se pitao kakve su...

Podeli ovaj post


Link to post

StarFire su dobre daleko od toga da su odlicne imao sam i nisu nista posebno,tigar samo drugo ime ista fabrika

Podeli ovaj post


Link to post

Dobio sam ponudu iz TCB-a:

 

Poštovani ,

 

U ponudi imamo sledeće zimske pneumatike u potrebnoj dimenziji :

 

KLEBER Krisalp HP3 91H po ceni od 9.143, 78 rsd / kom.

 

MICHELIN Alpin 5 91T po ceni od 12.143,66 rsd / kom.

 

Cena montaže sa balansiranjem je : 1.650,00 rsd sve četiri gume?

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo kume

Podeli ovaj post


Link to post

Puno je to para. Ja sam uzimao kod Ivana u Unu, davao mi je dobre ponude.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo je kad biju :-)

Ne znam, ta stare fire guma kakva je ali trayal se nije proslavio kvalitetom. Ja imam neku seriju za izvoz "arctica" koja je meni ok ali na karavanu koji je 4x4, bucna preko 110-120, ok je za mokro i sneg....prosecno dobra guma, nikako odlicna. Sto se zimskih guma tice svaka ce da kopa sneg, gledajte kocenje na mokrom, buku, kakva je na ledu...

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@cvrlebg Pitaj Toyotu turing Stanojević  Znam da su ranije imali u ponudi Sava gume 

Podeli ovaj post


Link to post

Zasto jurite gume u ovlascenom servisu?

Pa ne pravi Toyota gume, te ako ne izimate komplet tockove, nema svrhe da kupujete gumu za 15-20% skuplje...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

@piske, sutra ću otići do Adama, mislim da su tamo najpovoljnije gume.

 

@laki72 čisto sam pitao onako, informativno.

Podeli ovaj post


Link to post

@Laki72 Voleo bih da mi je u funkciji senzor pritiska u gumama(kada ga već imam)  , ni zbog čega drugog ne bih insistirao na ovlašćenom servisu. Ako je velika razlika u cenama guma između ovlašćenog i drugih servisa i nemaju neke povoljne gume , insistiranje će izgubiti od racionalnosti definitivno.

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Pa ako ih (gume) montirate na postojece felne, snzori pritiska ce biti isti i samo ih trebate setovati, zar ne?

 

 

P.S.

Vidite gume u Kemoimpexu .

Sa cenama su povoljni a daju do 10 rata pa se za malu razliku moze dobiti znatni bolja zimska guma

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Izmenjeno od laki72
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Senzor pritiska nije resen preko ABS?

Cudi me sta citam, mislio sam da Tojota uvek fura jednostavna resenja.

Ovo mi ne lici na nju, vise na francuska kola :)

Podeli ovaj post


Link to post

Senzor pritiska je kao kod svih . Koliko sam čitao , koje god gume da se stave mora samo da se skrene do servisa da se ti senzori resetuju i sve ok . Nekoliko njih je tako radilo na Toyota klub Hrvatska. Tamo sam baš to pratio. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zdravo svima.

Evo i da i ja dodam moj komentar.

Kupio sam novu toyotu 2015 i iste godine sam kupio barum polaris 205-55-16. Vrlo sam zadovoljan. Nisam primetio neko posebno habanje na dosadašnjih oko 11k km sa zimskim gumama. Jedino što se primeti je da su dosta bučnije nego letnje Continetal koje su letnji komplet. S obzirom da zimi i vozim sporije ta razlika u buci se oseti uglavnom u prelaznom preiodu dok se uši ne naviknu :)

Kupio sam gume u kemoimpex-u i pitao šta da radim sa senzorima. Jedino što mi je prodavac rekao je da bi bilo poželjno da pri zameni napomenem vulkanizeru da imam senzore ida dodatno obrate pažnju. Tvrde da oni daju novi senzor ako njihov majstor prilikom zamene guma ošteti postojeći. Majstori su, naravno svi dovoljno kvalifikovani, tako da mi je jednom bilo neprijatno što sam im napominjao da obrate pažnju da na točkovima postoje senzori pritiska.

Senzori su na felnama i podešavanje je krajnje jednostavno. U kaseti ima dugme za reset ukoliko je potrebno resetovati senzore nakon postavljanja, a u uputstvu za automobil je detaljno opisana procedura za reset senzora. Ja na računaru imam verziju uputstva na engleskom jeziku i u tom uputstvu je procedura opisana na 443 stranici:

6-3. Do-it-yourself maintenance->Initializing the tire pressure warning system

Ukoliko vukanizer ispravno postavi gumu na felnu sa senzorom nisam imao problem.

 

P.S.

Imam kasko i za eventualno oštećenje u zimskom periodu ne bi važio bez zimske opreme čiji su zimske gume sastavni deo. Ne znam da li osiguranja all season gume tretiraju kao zimsku opremu.

Pozdrav.

Izmenjeno od zorvuk
  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam senzore pritiska i na alu felmama i na celicnim felnama. Pri zameni tockova potrebno je da se uradi prebacivanje na nove senzore, u MAG centru u Toyoti su mi dali listing sa kodovima za sve senzore. Bolje vulkanizerske radnje to rade, ja sam isprobao do sada Adam Macuru, oba na Tošinom bunaru.
Što se tiče prebacivanja senzora sa jednih felni na druge, ne znam koliko je komplikovana operacija i mene to zanima :)

Podeli ovaj post


Link to post

×