Jump to content
cvrlebg

Cvrlebg i Corolla 2016

Recommended Posts

Hvala svima!! :D

 

:toyo:  Sto ti lep auto! A boja tek!  B))

 

Jesi uzeo felne? Daj jos slika cim stignes...

 

Nisam uzeo felne. Malo su me razočarali prodavci u salonu. Nude felne za doplatu od 300 e, ali ne znaju koje felne će biti. Tako da je moglo da se desi da dobijem felne koje bi u zamenu za čelične ispale jeftinije. Krivo mi je malo, jer jedino joj samo još to fali, ali možda nekom drugom prilikom. :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitam! Super kolica!

...a tek boja ;) !

 

Sad ću morati i u potpis da stavim:

Koji je auto bolji od bele Corolle!

:lol:

Izmenjeno od zorvuk
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitke i od mene. Svaka cast

 

Poslato pomocu TT

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Evo da prenesem prve utiske sa malo duže vožnje. Dvoje ljudi, bez prtljaga. Jedan deo puta od oko 110km je bio autoput. Sa brzinom od 120 km/h potrošnja je bila oko 6.5 l/100km. Kasnije je bio magistralni put (ibarska magistrala). Potrošnja je pala na nekih 5.5 l/100km, sa nekom max brzinom od 100km/h. Auto lepo ubrzava pri preticanju u 5 sa 80-100 km/h, nije ništa explozivno, ali se ubrzanje oseti. Verujem da bi ubrzanje bilo jače preko 3000 obrtaja, ali nisam hteo da opterećujem, dok se ne razradi. Kočnice zahtevaju malo jači pritisak na pedalu (imam osećaj da sam pritisnuo do kraja), ali mislim da je tako normalno.

 

Na satu je 520 km, tako da tek sad počinje polako da se razradjuje.

Izmenjeno od cvrlebg
  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo...

Koliko obrtaja na 120kmh? U petoj?

Izmenjeno od Bauk011

Podeli ovaj post


Link to post

U petoj ne znam, u šestoj je malo ispod 3000 obrtaja.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

To je to sto se tice potrosnje i kod mene. U gradu varira od 7.5 do 11.5. Sve zavisi kakva je tura. Sto se tice kocnica imas utisak kao @Piske, cini mi se. Meni na mom ne deluje da stiskam skroz pedalu. Bas sam probao neki dan da prikocim naglo na semaforu. Zakovao me bez pritiska do kraja. Mozda je ovo sve subjektivno...

Podeli ovaj post


Link to post

Da, na 120 je trunku ispod 3000 u sestoj. Na 130, koliko se secam, malo iznad 3000.

Podeli ovaj post


Link to post

To je to sto se tice potrosnje i kod mene. U gradu varira od 7.5 do 11.5. Sve zavisi kakva je tura. Sto se tice kocnica imas utisak kao @Piske, cini mi se. Meni na mom ne deluje da stiskam skroz pedalu. Bas sam probao neki dan da prikocim naglo na semaforu. Zakovao me bez pritiska do kraja. Mozda je ovo sve subjektivno...

Kada se lagano pritiska kočnica ona postepeno "propada", tj. ide dublje. Kada naglo pritisnem ona uhvati odmah pri vrhu.

 

Pretpostavljam da je to normalno i da je stvar navike.

 

Još da dodam, sinoć sam se kasno vraćao po mraku i padala je kiša. Oborena svetla su ok, ma da bih voleo da bacaju duže, bolje bi se videlo pri većin brzinama (ovo je možda stvar ukusa). Duga svetla - dan. Brisači lepo rade, ne čuju se. Auto je stabilan i lepo se vozi po vlažnom kolovozu.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Aj molim te vidi kad budeš vozio koliko je obrtaja u petoj na 100km/h. Kad sam kupio auto nisam bio zadovoljan sa svetlima i otišao na tehnički i zamolio ljude da mi pogledaju sveta. Namestili ih na onom mašini i posle bio zadovoljan. Bila su jako spuštena. Ništa te ne košta da to proveriš.

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš podešavanje farova po visini. Idealno bi bilo da ima Xenone ali ne može jb..

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Aj molim te vidi kad budeš vozio koliko je obrtaja u petoj na 100km/h. Kad sam kupio auto nisam bio zadovoljan sa svetlima i otišao na tehnički i zamolio ljude da mi pogledaju sveta. Namestili ih na onom mašini i posle bio zadovoljan. Bila su jako spuštena. Ništa te ne košta da to proveriš.

Danas sam proverio, u petoj brzini 100 km/h je na nekih 2900 obrtaja. Slično kao i u šestoj pri brzini od 120 km/h. Izmenjeno od cvrlebg
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitke i od mene :toyo:  i >  :tcswelcome:

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo ustiman menjas. Moze on lepo da povuce.

Podeli ovaj post


Link to post

Prva hiljadarka.

 

cd0a3cec01957da3bf5ef0198512d2b4.jpg

 

Sutra ću da zakažem servis, najverovatnije za subotu, ne mogu ranije zbog posla.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitke :)Prenesi utiske obavezno!

Podeli ovaj post


Link to post

Juče sam bio u Mag centru. Bila je malo gužva, zbog sajma. Pregledali su sve i kažu da je ok. Ja sam reklamirao neke fleke na karoseriji od zaštite, pa treba da mi se jave sledeće nedelje da se to sredi. Ja sam za sada zadovoljan autom.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo rezultata vožnje samo po gradu.

 

f669a10998b0cc7f86b1b9d6596e02be.jpg

 

Sipao sam oko 45 litara. Na slici se može videti i koliko sam prešao sa punim rezervoarom. Bilo bi lepo da je izdržao do nekih 500km, ali ni ovo nije loše.

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Max brzina oko 195 km/h, auto tada troši oko 15.6 l/100km. Veoma je stabilan i mislim da može bez problema preko 200 km/h. Na 120 km/h, potrošnja je solidna, ali preko 140 km/h ide preko 7, pa čak i 8 l/100km. Auto se dobro ponaša na velikim brzinama i dosta je čvrst.

 

Sad mi ostaje još dan ga dooobro operem, da skinem obe bubice sa auta.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

×