Jump to content
novakno1

Tempomat (Iskustva, Saveti, Potrošnja, Kada koristiti)

Recommended Posts

Ја мислим да са темпоматом мање троши... А такође је неко поставио видео да треба избегавати темпимат у периоду разраде... Кажу ризик је мали, али постоји....

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Više troši sigurno, ali to je zanemarivo jer je to 2-3dl do pola lite na 100km. 

Podeli ovaj post


Link to post

Cek, ne razumem se u problematiku, pa moram da pitam. Zasto bi auto trosio vise ili manje na tempomatu? Zar auto ne drzi samo gas umesto tebe i dozira po potrebi da bi odrzao zadatu brzinu?

Podeli ovaj post


Link to post

Treba da trosi manje, bar je tako kod mene jer ujednaceno odrzava brzinu, mada je nekada frustrirajuce voziti pod tempomatom.

Podeli ovaj post


Link to post

Frustrirajuce je voziti po autoputu svakako. Bar meni. Monotonija.

 

Inace bilo je reci kod Bebana oko navigacije. Imam Win10 lumia telefon, sa Maps aplikacijom za navigaciju. Kada je uparen tel sa Corollom, zvukovne komande navigacije se prenose na zvucnike. Polunavigacija, samo nema slike. :lol: 

Podeli ovaj post


Link to post

Ma gde frustrirajuce, najbolja stvar, ne moras da stavljas noge na papucice :) Ps na toyoti je dosta dobro odradjen tempomat. Toliko dobro da recimo ides 140 i na vreme vidis nekog ispred da vozi 100, povuces onu rucicu na dole da bi usporio i ako tim zahtevom prevazidjes mogucnost kocenja motorom on sam krene da stiska kocnicu (pale se i stop svetla).

Izmenjeno od NenadRAV4
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Za stop svetla nisam znao :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

...a ja za kocnicu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma gde frustrirajuce, najbolja stvar, ne moras da stavljas noge na papucice :) Ps na toyoti je dosta dobro odradjen tempomat. Toliko dobro da recimo ides 140 i na vreme vidis nekog ispred da vozi 100, povuces onu rucicu na dole da bi usporio i ako tim zahtevom prevazidjes mogucnost kocenja motorom on sam krene da stiska kocnicu (pale se i stop svetla).

Pre neki dan sam se vraćao iz Jagodine. Izašao na autoput, 120 km/h, upalio tempomat i mislio da ću tako do B. Potoka. Kad eto ti debila u kliju, obiđe me i onda uspori. Čim su se stekli uslovi, ja ga prestignem. I tako 20 puta do B. Potoka. Zapitao sam se da li me lik z..ebava. A nije čovek usamljen slučaj. s obzirom da često koristim autoput ima takvih pacijenata. Zato i napisah frustrirajuće.

Podeli ovaj post


Link to post

Tempomat je odlična stvar. Pogotovu kada se ide na duži put. Možeš da odmoriš nogu .

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

120 је најгора брзина за аутопут, код нас... по мом искуству...

Има доста оних који те

обилазе... Ти једва обилазиш оне што иду 110-115... пролазиш вечно поред шлепера...

Овде људи обилазе са 100 камионе.. иду левом траком, а десна слободна... Пре неки дан човек са 120 укочио у левој траци... Вероватно промашио искључење... Не знам шта је очекивао, да иде и рикверц...

Приметио сам (као сувозач) да кад људи користе темпомат, прерано се престроје за претицање (обилажење)... и обавезно коментар идем 120 колико је дозвољено, тај што блица нека сачека...

Темпомат годи потрошњи и много је згодна ствар... Али не значи да не треба пратити саобраћај....

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je... Uzasavam se od takvih koji voze kao da su sami na putu, bez trunke osecaja za druge. Generalno, taj nedostatak empatije nam je glavna nacionalna crta i tesko je ocekivati da budemo drugaciji u saobracaju nego sto smo u zivotu... Jbg, tezak je zivot u Srbiji :P

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste tezak, ali to sto smo takvi ga cini jos tezim svima nama

 

Davno je receno da lepa rec ne kosta nista, a puno vredi.

Tako je isto i sa gestovima...

Nazalost, inat je i do sada bio jedna od nasih karakteristika, a vreme koje je donelo frustracije je samo pojacalo tu karakteristiku u negativnom kontekstu...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Treba raditi na kolektivnoj svesti...a to je najteze...

Podeli ovaj post


Link to post

Eeee samo kad bi procitali komentare "ljudi" na neku vest u vezi koriscenja vozne i preticajne trake na auto putu shvatili bi sa kojim ludacima (ili totalnim neznalicama) zapravo delimo put. Od onoga ja vozim po ogranicenju on ne sme da me obilazi, sta ja imam njemu da se sklanjam, preko toga da zapravo preticajna traka ne postoji, do toga da neki izrazavaju zelju da svi koji ih preteknu poginu momentalno u teskim mukama. Neki su cak i u fazonu treba da izlete iz kola kad im neko blica i da ga tuku stanglom. Takodje poznajem i jednog ludaka kome nije strano ni da udari auto ispred sebe ako pocne da ga zeza i 2 na sat pretice

Izmenjeno od NenadRAV4
  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Svesan sam takvog stanja svesti nasih sugradjana...

Nazalost.

Kao sto rekoh, gradjani svoje frustracije kanalisu na pogresnu stranu i postaju svakim danom sve gori i gori.

Ne znam dokle cemo tako stici, ali do bilo cega dobrog sigurno necemo... :(

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×