Jump to content
pex77

Pex & Toyota Corolla AE115 1.8 4x4

Recommended Posts

Divan dan sa drugom članom @matori . Priči nikad kraja i kao po običaju vreme leti i u proleće.

U nastavku slike i kratak komentar:

Dva samuraja

IMG-14130bc8d4ca960aeec67868bd7a05e0-V_z

20170512_125952_zpsbbj7byyz.jpg

20170512_151842_zpsv69v07gr.jpg

20170512_151810_zpscrqinyan.jpg

20170512_151818_zpserozwy3e.jpg

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Izmenjeno od pex77
  • Upvote 10

Podeli ovaj post


Link to post

Sram vas bilo

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Heheh izvoljevajte, bitno je druženje .

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Pa kalorije unosite i opet gazite lepi travnjak super fotke kakvi su utisci @matori po pitanju corolle i @pex77 po pitanju yarisa?

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kalorije unete, ali su se potrošile vožnjom laganim tempom .

Za travnjak smo gotovi, Ceca sprema prut i uvodi mi sankcije !

Yaris sam razgledao, nismo se vozili, ali oduševljenje ne prestaje . Saznao sam neke planove koje @matori ima u budućnosti i mislim da će se lepo uklopiti, ali da ne otkrivam detalje, jedva čekam.

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Veliko hvala @Pex77 i njegovoj lepšoj polovici na divno provedenom danu i poklonu(patosnica za gepek) ! Ne zna se ko je veći laf od vas dvoje! Jedan od onih dana koji se neće nikad zaboraviti! Što se tiče Rolle , jedva čekam da je ekipa vidi jer je auto fantastičan uživo. Puno pozdrava i nadam se da će biti prilike da se odužim na divnom gostoprinstvu i druženju! 

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Koji je koji' posto ste oboje matori :P

Sala naravno,lepo videti saradnju toyotasa ;)

PS: Vec se ponavljam,ali sta cu kad je tako :)

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sa naočarima i manjkom kose, matori bez naočara i sa više kose .

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

I sa kosom i bez kose,toyota se značke nose Malo šale,šege,pošalice nije na izmet

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Uff dobre šnicle odnosno vešalice ako dobro vidim . Dopada mi se veličina :) 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Matori je na nekom dijetalnom režimu pa se opredelio za belo .

A, prase samo što skinuto sa ražnja, tako da smo mi uzeli vruću prasećinu.

Ajte Toyotaši isvi ljudi dobre volje, kad ste u prolazu ili vas put nanese u moj kraj, javite se pa da idemo negde u zezanje .

P. S Uslov je samo da sam taj dan slobodan i da nisam na poslu.

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Kao u seriji Bolji zivot,ako nekad prolazite kroz Veliku Planu...vi samo produzite dalje

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahahah...baš to, produžite dalje do Markovca .

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Znam gde je Markovac , samo ti zovi svrati ću ti ja u goste :);)  Najaviću se , nemo se brineš ;) 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nemam lajkova više pa svima veliki lajk :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i mene dragi moji zemljani, heheh.

Malo pauze i sad smo ko novi(Rolla i ja). Kilometraža ide i ide. Skoro smo prešli 120000km i uradjen je servis na tačno 8000km od prošlog, a vremenski je prošlo četri i po meseca.

20170915_135835_zpszbhrmnv7.jpg

Dan uoči servisa slikano stanje ulja i koliko je seknulo. Prezadovoljan sam vidjenim, a vi procenite.

20170914_182039_zpsl799fwct.jpg

Ulje kao i prošli put Eneos 5w-40 Premium Hyper 4l , a filteri Mann i Champion. Zamenjeni sva tri: ulje, vazduha i klime i cena zamene, ulja i filtera je 5900 din.

Ostao sam dužan odgovor za prosečnu potrošnju. Čekao sam i vreme da prodje a i neka km da bih dao konkretnu analizu. Metode su od čepa do čepa a gorivo mahom NIS 95 oktana. Do Grčke(Nea Flogita) i nazad, sa upaljenom klimom, gužvom na granici, negde malo brže, a negde po ograničenju, ispod toga retko prosek je bio 8,1-8,5l. Na domaćem terenu, mixovano od 7,1-8,5. Najnižu potrošnju koju sam postigao je 6,42 bez klime, malo više magistrala i otvoren put a malo manje kratke relacije. Zadovoljan jesam. Videću kako će biti kad dodje zima.

Zadovoljan sam udobnošću, kako radi klima, muzika u autu je sasvim dovoljna, kako se ponaša na krivudavim putevima.

Ima i mana, tačnije ima problema koji su se javili posle ozbiljnijeg korišćenja. Verovatno je uzet danak dužem stajanju.

Prvi problem-otišao sinhron treće brzine . Probali smo da rešimo problem zamenom ulja u menjaču(4l staje zbog 4x4 pogona)ali bezuspešno. Problem se mahom javlja iz prelaska 4 u 3 nego iz 2 u 3. Ne dešava se svaki put, samo pri agresivnijem šaltanju, a nije izraženo jer pažljivije šaltam inače i uglavnom izbacim u neutral i "navučem" menjač u brzinu koju želim. Rešenje je zamena sinhrona, ali sam u dogovoru sa mehaničarem ostavio to kad dodje na red zamena kvačila, osim ako ne mora ranije.

Drugi problem-otkrio sam na putovanju za Grčku da preko 130km/h pali se lampica za ABS. Kad ugasim auto i ponovo upalim ili kad duže vozim manjom brzinom ona se ugasi. Inače ABS radi odlično, čak mislim i da je malo preosetljiv nego što sam navikao. Rešavanje ovog problema će doći na red u toku sledeće nedelje kad rešavam problem broj tri.

Treći problem-procureo desni semering na diferencijalu. Problem se najverovatnije javio zbog dužeg stajanja i malo brže vožnje na auto putu a po povratku iz Grčke. Pre toga je sve bilo suvo. Kupio sam semeringe i ulje za diferencijal od Tria i platio semering 600din/kom i litar ulja 1090 din. Po specifikaciji staje 0,9l ulja. Originalni semering košta oko 2600din. Kad se radturi diferencijal znaće se da li je do njega i da li treba još nešto da se popravi/sredi. Slike diferencijala:

20170907_122656_zpsg9zsvdqm.jpg

Slike materijala kupljenog u Triu:

20170915_151505_zpssibyyiu7.jpg

20170915_152055_zpsun4ntdsk.jpg

Zameniću oba semeringa kad se već rastura diferencijal, a ne samo koji je procureo(po savetu automehaničara).

Toliko od mene za sada .

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Izmenjeno od pex77
  • Upvote 8

Podeli ovaj post


Link to post

sramota za ulje da bude ovako zuto posle 8k km  :lol:

to je ta potrosnja, klima ti vuce 10% pogon ne znam ali po meni to je ok, ja tu potrosnju od 6.5 litara nikada nisam imao kao prosek. preko 120-130 konstantno jeste zedan i verovatno si imao malo vise izleta preko 120 pa jos opterecen i klima i eto, ode na 8, ali kad se uzme sve u obzir to je to.

za sve ovo drugo.....sitnice koje nerviraju, nije to nesto ni skupo ni krupno kao kvar ali dovoljno da te iritira. znajuci celu pricu od pocetka kupovine tih kola i kad se sve stavi na papir sta je bilo " pokvareno" na tim kolima mogu samo da ti kazem da si se udao bolje nego sto si se nadao  ;)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala @Mića. Javljam kako ide rešavanje problema.

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Oterana Rolla juče kod majstora. Skinut diferencijal,

20170925_192008_zpsgvokh2ix.jpg

stavljen na sto,

20170925_192210_zpsvzegk7d3.jpg

20170925_192214_zpscd4uyj4e.jpg

i operacija je mogla da počne.

IMG-5b51ef802788912faad738a4bbdba5fd-V_z

IMG-064f7b0ac47d102a216ce5d275a570bd-V_z

IMG-170ed546408762690b2999c004b2f778-V_z

IMG-81fb02e7057a018d28a85025b1111dcb-V_z

Operacija uspela .

Na dijagnostici je pokazao grešku senzora ABS na prednjem desnom točku. Greška uspešno obrisana i ako se ponovi opet krećemo u rešavanje problema.

 

 

 

 

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Auto je dugo stajao koliko se sećam da je bilo reči. Nije nikakvo čudo da semering popusti , a i još neki delovi sad kad si ga razgazio. Sve je to ok.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Stajanje ali dobro je, posle skoro 10 k km predjenih ako je samo ovo posledica stajanja onda nije strasno, palio ga je prethodni vlasnik tih godinu ipo, cak ga je malo i vozio ali eto, nije bilo dovoljno. Zamislite sad sta bi bilo da auto stoji tri godine i ne pali se, ne vozi se, kstastrofa.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×