Jump to content
dr.john

Yaris Verso - Neće da upali (ostao bez goriva)

Recommended Posts

Izgleda da sam ostao bez benzina, pre neko vece vozio bukvalno 4 ulice od mene i vratio se parkirao, i sad nece ni da cuje, vergla krene da prima gas i ugasi se, kada dodam gas umesto da primi gas pocne da se gusi.

Sipao benzin 2lit zaverglam isto, pocne i onda se ugasi.

Jel imamo majstora u Bgd koji je voljan da dodje na parking i pogleda auto ,ako moze na licu mesta da pregleda zameni filter sta treba osim ako nije nesto vece, da se ne otvaram jos 2-3000 din za slep.

Skinuo mu ja MAS senzor i isprskao pa cu popodne da probam ponovo

Podeli ovaj post


Link to post

Yaris , Yaris Verso , isti đavo samo drugačije upakovan, već je nekoliko puta pisano, kad dođe na 3 crtice koje pokazuju nivo u rezervoaru, gledati da se naspe goriva. Aki sad , šta je tu je. Pumpa goriva se kupa u gorivu i tu se hladi i zbog toga treba imati goriva u rezervoaru. Pitanje je da li je otišla pumpa ili je začepio filter. Teško da će to neko na ulici rešiti. Možda te neko može odšlepati do nekog servisa da ne moraš plaćati šlep službu. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Povukla ti je benzinska pumpa sve trunje i prljavštinu  iz rezervoara koja se taložila godinama. Ako se tako nešto i desi nepažnjom sipa se barem 5 litara goriva min. Objasnio je Matori zašto. Nadam se da je nisi "spalio". Benzinska pumpa dosta košta. Nema druge nego šlep do servisa. 

Podeli ovaj post


Link to post

Bas sam zaostao sa dizel 123 na yarisa i nemam pojima da pumpa moze da crkne zbog pregrrevanja preopterecenja, opet kazem bukvalno sam 4 ulice otisao i vratio se parkirao i posle ,...nece.  Nema druge nego slep sluzba i ja se nadam da je filter goriva. Jel je i filter benzina pozadi u rezervoaru? nisam uspeo da nadjem filter goriva napred a nadjoh posle da ni filter nije kao ona plasticna casa vec je celo kuciste\??

Podeli ovaj post


Link to post

Aj pre nego sto slepujes i slicno, sipaj mu neku pristojnu kolicinu goriva (dakle makar 5l), pa probaj sta se desava, da ne trosis lovu na slep ako ne moras.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kada su mi menjali rezervoar morao sam da sipam minimum 10 L ovo po dva tri litra samo podize mulj i djubre.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

sipao sam vec 2lit aj sipacu jos 3 pa da vidim

Pa vidi, bre...

Ne sipas u moj automobil, nego u svoj

 

Rezervoar ti je u podu ispod zadnjeg sedista i ima povrsinu od skoro pola m2

E sad ti vidi koliko si sa 2l podigao nivo :D

 

 

Ne vezani za tebe, nikada nisam kapirao to sipanje 'na kasicicu'

Prvo sto vam tako najvise zakinu pumpadzije, a drugo sto goriva necete potrositi onoliko koliko sipate, vec onoliko koliko vozite.

Samo sto sa manjom kolicinom sipanja idete cesce na pumpu i rizikujete ostajanje bez goriva, kao i crkavanje potapajuce pumpe...

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Izgleda da nisi shvatio, nisam se dovezao na pumpu i sipao 2 litra, nego iz flase, nemam kanister od 25lit nazalost, videcu danas da nadjem kante vece i da dopunim jos do 10-tak lit i probam

Podeli ovaj post


Link to post

Probaj. Ako ne upali treba prvo vaditi pumpu iz rezervoara i nju pregledati. Ona ima na sebi sito koje treba da spreci prljavstinu pa je ono mozda zacepljeno. Ako dugo vozis sa malo goriva, cekas rezervu pa onda dospes za crvenu onda je moguce da je pumpa pregrejala i pregorila. Moguce cak da sitna prljavstina dodje i do dizni, ali od pumpe treba krenuti. Neko misljenje po opisanoj situaciji. Mozds je i nesto drugo, ali to se mora prvo sve pregledati.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zvao prepodne servis da proverim kada da se slepam danas ili sutra ako ne upali, JapanShop. Covek posto sam mu objasnio i posto me propitao jos par stvari mi je rekao da NE dolazim bezveze nego da dospem jos goriva 10-tak litara i da probam ponovo, jos mi je objasnio kako se pokrece posle nestanka benzina (treba 3x bez gasa zaverglati 5sec, a izmedju verglanja po 5 sec pauza -ovo sam video i negde na netu). Rekao mi da ga zovnem kad dospem benzin ako treba, da ne dajem pare na slep...ako ne moram.

Napunio sa jos 10lit, 1,2 i 3 verglao - nista samo vergla. Ja vec mislio cudno kako ne pocne da se pali. Posle 3 puta zaverglam -mali gas i upali.

Sad vam je mozda jasnije zasto sam boldovao covek u drugoj recenici. Postovao sam iskustvo sa jednim drugim servisom u kome su me procenili da mi pare padaju sa neba, ili ne vezano za to deluje im moja faca tupavo.

Prvi servis u SRB sam radio u JapanShopu, pa se vracam ponovo kod njih da se upoznam sa covekom i nesto mi se cuje kao da je zadnji lezaj....

Pravim i domace pivo pa ce sledeci  put biti mozda nesto i flasirano... majstori vole pivo  :viber14:

Hvala svima sa foruma na savetima

Izmenjeno od dr.john
  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Još jednom je Ivica iz JS pokazao zašto je najbolji, svaka čast.

PS @@dr.john mogli bi da probamo to domaće pivo na skupu za koji dan :) da zalijemo rešenje problema :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Kada su mi menjali rezervoar morao sam da sipam minimum 10 L

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Rekoh ti a i @@laki72 ti je rekao.

Ivica je br.1 od majstora za toyote pa deset mesta prazno pa svi ostali, korektan i posten na prvom mestu. Mogao je jedan na jedan da te otkaci i ne ukljucuje mozak vec da ti kaze da ga doneses pa da se malo hvata za glavu, c c c, videcemo, javicemo ti i bez blama da te odrapi bar 100€ za skidanje rezervoara i menjanje filtera - navodno bez da je ista pipnuo a sto bi vecina uradila.Svaka mu cast

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Super ds si resio i da nije nista vise. Pazi ubuduce da ne ostajes ispod 3 crte sto se goriva tice. Imao si sad srece i sa majstorom i da nije povuklo nesto vise.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nadam se da ce biti prilike za pivo, trenutno nemam a od kuvanja do otvaranja hladne flase treba da prodje bar 4 nedelje, al da castim hocu :-)

Ko se javlja na njihov mobil. Ivica?

Podeli ovaj post


Link to post

zorica valjda....

i poslusaj savet ......

 

 Pazi ubuduce da ne ostajes ispod 3 crte sto se goriva tice.

 

jer zaista to moze da napravi veliki problem, ajd sto je veliki nego je i skup, mislim da si sada bas imao srece  ;)

hvala za pivo ali ja ne pijem, mada cuo sam da to ljudi sami prave i da je vrlo lepog ukusa, treba probati ali dzaba kada se ne razumem, ja sam vinopija, crno vino mi je jedini napitak od alkohola  ;)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pivo ne pijem , al šljivu derem ;)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nie to bilo kakvo pivo. Domaće kraft pivo nema veze za bilo čim što ste ikada probali. Naravno, ako je dobro, ko i radza jbg. Ukoliko vam se ukaze prilika moratr makar probati.

Podeli ovaj post


Link to post

@@mahatma zna o cemu pricam, ne bi valjda kuvao lav i jelen, :-)   Ale, Stout,  IPA a  postoji nesto sto se zove jecmeno vino :-) nisam pravio a nema veze bas sa vinom vec ima oko 12% alc

 

Na mobil se javio muskarac on mi je davao instrukcije

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

×