Jump to content
Jarvis

Jarvis i Corolla 2016 1.6

Recommended Posts

Ima moj drug 15 origigi celicare toy ispeskarene i ofarbane u osnovnu crnu 5x114.3 . Gume su dve 195 65 al 2007 i 4 205 65 mladje

Izmenjeno od Liftman
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pitanje jedno momci.. juce sam stavio zimske gume.. sve ok. Jutros krenem malo malo na put i u sred voznje pojavi se upozorenje za nizak pritisak u gumama. Svratim na pumpu, sve ok. Lampica i dalje svetli.. Je l imao neko slicno iskustvo ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imas dva nacina na koji vozila mere pritisak u gumama, jedni imaju senzore na ventilima dok drugi imaju senzore na vesanju i nemaju senzore na ventilima. Da li si menjao tockove-felne ili zamenio gume na felnama na kojima je do sada bio? Ako si menjao tockove jesi proverio da li novi tockovi imaju senzore i da li su novi senzori registrovani u softveru? A ako si menjao gume moguce da su ti prilikom montase-demontaze ostetili neki od senzora. A na kraju moguce da su senzori sami od sebe pobrljavili. Desava se, ovih dana su velike oscilacije u dnevnoj temperaturi. Naduvaj sve cetiri na jednak pritisak, resetuj TPMS i teraj dalje, trebalo bi da bude ok.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Menjao gume samo, iste felne. Koliko sam video, majstor je bio vrlo pazljiv.. sve su jednake. Sta je tpms ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sistem senzora pritiska u gumama. Trebalo bi da imas dugme negde u kabini, zadrzis dugme par sek i lampica sebugasi. Ovo se radi odmah nakon dovodjenja pritiska u gumama na iste vrednosti.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, hvala ti mnogo. Nisam snimio to dugme.. moram da idem da potrazim bolje

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imaš u uputstvu koje smo dobili uz auto sve objašnjeno. Koje si zimske gume kupio ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Lassa. Nisam kuci pa ne mogu da pogledam.. zato sam mislio da pitam iskusne vukove :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

TPMS - Tire Pressure Monitoring System

Takodje, pritisak u gumama meris na hladne gume (ne posle voznje).

Podeli ovaj post


Link to post

Dugme ti je u fioci ispred suvozaca. Levo kada glecdas u otvorenu fioku. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sve sam nasao ali nisam uspeo da resetujem, odnosno nista se ne desava kada drzim dugme.

Moracu jos jednom da proverim pritisak da budem siguran

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Proveri. Gde si uzeo gume, 16ke? Po kojoj ceni? Zasto Lassa? Bas sam u razmisljanju I ja ovih dana. :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Preko prijatelja sam narucio 5950 je cena.. Tako je ispalo, mislim da su sasvim ok.. nisu bucne previse ili je izolacija odlicna

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A dal je mogao vulkanizer nesto da pokvari tu ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi li proverio pritisak u gumama ? Prednje 2.5 bara , zadnje 2.4 bara . Kada pritisneš dugme da li je dat kontakt odnosno da li auto a samim tim i comp dobijaju struju ( izvini što ovo pitam , ne znamo se ) ? 

Podeli ovaj post


Link to post

Sve 4 su na 2,4 bara. Dat kontakt odnosno ima struja.. nije prob :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Upali auto i pritisni dugme.. Ako to ne upali skini klemu sa aku, resetovace ceo komp i neces imati lampicu :D

 

Sent from my M83G using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Tako je, u uputstvu nije najjasnije, uradi kako je mpavlovicbb napisao i to bi trebalo da reši problem ako je u pitanju neki "brlj" sa ocitavanjem.

 

Sent from my S10 using Tapatalk

Izmenjeno od Hideo

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo je izgleda problem sa ID kodovima... moram da idem u servis

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zvao da zakazem servis.. kazu iz servisa da je velika verovatnoca da je vulkanizer polomio senzor.. i da bi to mogli da me kosta oko 200€ !!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jesi li proverio pritisak u gumama ? Prednje 2.5 bara , zadnje 2.4 bara . Kada pritisneš dugme da li je dat kontakt odnosno da li auto a samim tim i comp dobijaju struju ( izvini što ovo pitam , ne znamo se ) ? 

Nisam te samo pitao.. zašto je toliki pritisak prednjih guma ?

Čini mi se da na vratima, na nalepnici piše 2.3 ?

Podeli ovaj post


Link to post

Na stubu od vrata piše 2.3-2.6 bara prednje i zadnje isto. Optimalno mi se pokazalo da prednje budu na 2.5 bara i zadnje na 2.4 bara. Kada sam preuzeo nov auto sve četiri su bile na 2.6 bara. Probama i konsultovanjem sa šefom servisa , prednje održavam na 2.5 bara a zadnje kao što sam napisao na 2.4 bara ( kada zadnji deo nije opterećen ) 

Podeli ovaj post


Link to post

Ok, hvala..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne znam da li ima vec negde ali pitanje.. 100oktansko gorivo, da ili ne ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ako sam dobro zapazio vecina ovde na forumu ne sipa 95 u nove Corolle tako da mislim da mu nece skoditi :)

Izmenjeno od mpavlovicbb
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×