Jump to content
Jarvis

Jarvis i Corolla 2016 1.6

Recommended Posts

@Jarvis Dobro si pitanje postavio. U vezi toga koje je gorivo najbolje za novu corollu , pitao sam šefa servisa u Toyota centru , rekao mi je da slobodno sipam 100-ku , mada je napomenuo da je predviđeno gorivo od 95 oktana. U Toyota-turingu su mi savetovali da ne sipam 100-ku jer to gorivo nije predviđeno za taj auto.  Moja lična zapažanja auto najbolje ide na Shell v power 95 i 97 koji sam sipao u Grčkoj , 2 puna rezervoara , motor najtiše radi , nema sitnog kliktanja, variranja obrtaja , blagog podrhtavanja motora. Kod nas sam koristio benzin od 98 oktana od Europetrola i 100-ku kod Gasproma. Davno sam radio u proizvodnji biodizela , gde pored hemičara, tehnologa rade i mašinski inženjeri smer motori sa unutrašnjim sagorevanjem. I sećam se iz razgovora sa kolegama sa posla da na duže staze nije preporućljivo sipati gorivo veće oktanske/ cetanske vrednosti nego što je predviđeno za taj auto. Kada se budem ponovo sreo sa njima pitaću ih ponovo, s obzirom da to nije moja struka , već njihova a dosta njih već rade kao šefovi ovlašćenih servisa. Trenutno koristim benzin od 98 oktana od Europetrola . 

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam do sada sipao ono sa aditivima 95 na MOLu.. nema nikakvih problema. Sad sam sipao 100tku pa rekoh da pitam kakva su iskustva

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Probaću 95-cu sa aditivima sa Mol-a . Pumpa mi je barem  veoma blizu mestu stanovanja .

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne vidim problem za motor da se sipa benzin veceg oktanskog broja, ali niti skodi niti koristi. Ja u Golfa sipam obican 95 oktanski i ne razmisljam o tome uopste. Gorivo je ionako preskupo i ne zelim da punim budzet drzave koja mi nista nikada nije dala vise nego sto je nuzno.

Podeli ovaj post


Link to post

Ni jedan proizvodjac automobila ne deklarise maximalan oktanski broj, vec samo MINIMALNI.

Stoga, ililuzorno je pricati da ce veci oktanski ili cetanski broj "naskoditi SUS motoru"

Ne naprotiv, moze samo da mu prija.

A to se jasno moze videti iz toga sta definise oktanski i cetanski broj (jacinu goriva svakako ne).

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cista 95-ca, nista njemu ne fali

Potrosite razliku na nesto lepo :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Izmenjeno od cikajowa
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Lako je vama koji mozete da sipate 95. :P
nastelovan mi je auto da trosi 98, pomereno paljenje... cim bih sipao 95 imao bih detonacije :(

Podeli ovaj post


Link to post

Drugari, imao sam nazalost situaciju sinoc gde sam dobio po”dupetu” od strane nekog bmw.

Pitanje je sad, kad prijavimo stetu, da li ja mogu /moram /trebam da insistiram na ovlascenom servisu jer je auto pod garancijom ili kako ide, ako je neko imao iskustva?54a107a163088e8b6a2a189b48891af9.jpge8fdceacfa39adf04b614e3ce5c18e6e.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno ovlasceni zbog garancije. Jeste zvali policiju-pravili evropski?

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nismo zvali policiju, nije toliko strasno.

Uzeo sam podatke, culi se jutros, ici crmo sutra u osiguranje. Bilo pola noci na Bulevaru pa nismo pisali evropski, napisacu ga sad pa samo potpisemo

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije toliko strasno?

;)

 

Mislim da si postupio neozbiljno i naivno,

i nadam se da ce te ispostovati vozac koji je uzrokovao udes.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moguce da sam naivno postupio. Uzeo sam lk i saobracajnu.

Nisam se bas snasao u trenutku. Cinilo mi se da nije za policiju a sam evropski ako nece da ispostuje opet mi nista ne znaci.

Nadam se da nisam omasio u proceni vozaca

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U takvim situacijama nikad ne pustati bez evropskog ili zapisnika policije. Evropski za manja ostecenja, za bilo sta vece policija.

Iskreno se nadam da je korektan taj sto te je udario. Javi kako se zavrsilo...

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam imao mnogo manje oštećenje, ali sam zvao policiju.

 

Nije bilo oštećenja na karoseriji, servis je odradjen u ovlašćenom servisu. Zamena branika i farbanje je izašlo oko 75000 din.

Podeli ovaj post


Link to post

Ozbiljno??

Nisam pretpostavio da ce kostati toliko.

Za sad smo se dogovorili da se nadjemo sutra u osiguravajucoj kuci.

Imam sve podatke i polisu njegovu.

Nadam se da ce biti ok

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pitanje moje je bilo u stvari da li moze osiguravajuca kuca da mi kaze “ne” kad kazem da hocu u ovlasceni servis?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne sme, u mojoj situaciji se podrazumevalo da ide ovlašćeni servis. Samo sam rekao koji. Kad su napravili zapisnik ovlašćeni servis i osiguranje su komunicirali.

 

Meni su hteli da zakrpe branik, jer je bilo “malo” oštećenje, ali sam ja zahtevao i zamenili su branik.

 

Oni dobiju branik u crnoj boji, pa ga farbaju u servisu. Auto mi je bio u servisu 2 dana i nisam dobio zamensko vozilo.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A u koji si servis slao vozilo?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mag centar, jer mi je najbliži.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ma i ja zivim pored njega ali idem u TCB na servis :)

Videcu sutra svakako.

Hvala na informacijama nadam se da ce proci glatko

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja ne mogu zbog obaveza da idem tamo, ali moraću da ih obidjem. Nisam u potpunosti zadovoljan Mag centrom.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cuo sam.

Potpuni mi je bzvz da idem na drugi kraj grada ali u TCB je stvarno dobra usluga. Doduse nisam imao neke specijalne akcije ali ok su mi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam od koga ste čuli da je usluga u Tcb-u dobra. Skupi su , postoji mogućnost da vam oštete kola, za pregled od jednog sata zadrže vam auto 14 dana, ne znaju da dijagnostikuju kvar, nema zamenskih kola.  Ne poštuju popust od 5 % , odnosno ne zna se na šta se konkretno odnosi. Motorno ulje i filtere može svako da uradi ko se iole razume u kola. Generalno u gorem servisu od Toyota centra nisam nikada bio . Vozim skoro trideset godina . 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Sta je tvoja preporuka?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Zadovoljan sam Toyota turing Stanojević servisom. Takođe nisam imao nikakve primedbe ni na Toyota Mag servis , Tamo mi je pregledan Yaris pre kupovine 2011 . Veoma profesionalno i detaljno urađeno. I posle sam odlazio više puta. Bio sam zadovoljan. 

@ Cvrlebg Zamena i farbanje branika za dva dana ? Veoma brzo urađeno . Svaka im čast kada imaju branik na stanju. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

×