Jump to content
mpavlovicbb

Milan i Corolla 1.6 vvti '03

Recommended Posts

Zovem se Milan, zivim u Beogradu.

Pre par dana, neplanirano, sam postao vlasnik jedne Corolle. Motor 1.6 vvti sa tng uredjajem. Auto u sasvim pristojnom stanju za 205000km. Automatska klima, fabricke 15" alu felne i sve ostalo je fabrika na autu :)

 

Od nedostataka su sledece sitnice:

Pukao jedan drzac zadnje police pa polica malo klapara kada se predje preko rupe

Dugme za klimu ne radi, non stop je ukljucena, bitno je da radi off :)

Nedostaju vratanca iznad piksle mada mislim da ovo necu ni nabavljati, taman mi taj deo za telefon odgovara

Odlepilo se nebo - radjeno hemijsko neba kod prethodnog vlasnika

Volan i rucica zreli za novu kozu

Spolja ima ogrebotina od parkinga po branicima i vratima.

 

Planovi:

Srediti gore navedene sitnice

Na leto mali servis i servis plina

Saniranje ogrebotina

Spustanje (par cm)

Nabavka kacketa za peta vrata

U narednih par dana nabavka drugih felni jer su na ovim zimske gume. Planiram da nabavim 17", video sam na netu da su isle na ovaj model. Kakva su vasa iskustva i saveti sa ovom dimenzijom felne?

 

Naravno svaki savet je dobrodosao jer sam nov u svetu "japanaca". Gde servisirati, koji delovi i sl.

 

Slike za par dana, kada je operem :D

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao

Klimu sredi jer nije bas dobro da bude ukljucena kad se pali auto. Za nebo, radili su to ljudi, storeli, opruge eibach za spustanje, max 3 cm da ne bi ubio fabricke amorte, felne 17 nikada nisu isle fabricki na taj auto. Isle su 15 i 16 na ts model. Moze 17 ali nizi profil gume i obavezno spustanje.

Servis, ko ti je pregledao auto pri kupovini? Moja preporuka japan shop servis a imas i popust kao clan kluba.

Pitaj dalje sta te interesuje

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ventilaciju gasim pre gasenja motora upravo zbog klime.

Storelija sam vec kontaktirao.

Videh na wheelsize sajtu da ide 17" sa 215/40 gumom, dal uopste pokusavati sa 17 ili da idem na siguricu 16?

Pretrazio sam sve oglase ali nigde ne nadjoh eibach za korolu. Ako ne nalete uskoro najverovatnije cu ove opruge da sabijam, rece mi kolega da zna coveka koji sabija opruge na hladno, ne znam kako :\

 

Auto je uzet od prijatelja tako da znam da je menjano sve na vreme.

 

Imate li neku preporuku za auto otpad da potrazim kacketic za peta vrata i jos neke sitnice?

Podeli ovaj post


Link to post

Ima opruga na e bay da biras, i kacketa, to ovde tesko po otpadima. Ja opruge ne bi sabijao nikada niti bi ih kratio.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Video sam te, u razmatranju su :)

Podeli ovaj post


Link to post

Operem auto i odmah padne kisa, da ne ostavljam temu bez slika..

Corolla je dobila nove Denso brisace i uradjen je servis plina.. Ovih dana treba da odem do Jap.shop-a da vidim sta mi se cuje kod desnog tocka i da mi pregledaju auto.e07dfd597c367f3a3f8109e0eef1b89a.jpg71785f5a29f21b7c65ce23f73da0c458.jpg

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Lepa Rolla. Kod mene u Sidu lik radi nebo za 60€. Ima extra materijal sa sundjerom i bude lepse od oeiginala.

Podeli ovaj post


Link to post

To je super cena lepo izgleda auto, vidi se da mu fali malo nege ali da se to sve srediti. To sto lupka moze da bude ona caura koja se lako ali ne jeftino reparira. Ne utice na bezbednost u voznji. Ako je to u pitanju, reci ce ti sve u servisu

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Bio do servisa, situacija je sledeca:

Prednji diskovi i plocice za zamenu,

Zadnji diskovi za obradu,

Semering na radilici pusta ulje,

Potrebno predihtovati deklu lanca, valjda se tako zove, nisam zapamtio.

Balans stangle za zamenu.

 

Diskovi febi, plocice kasijama i sve ostalo original+ruke 32 hiljade u japan shopu.

 

Sto se tice enterijera radicu kod storelija, volan, nebo i rucica menjaca 110 evra.

Izmenjeno od mpavlovicbb

Podeli ovaj post


Link to post

To ti je super cena za sve sta si naveo.

 

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Kakvi su utisci u voznji?

Kakva ti je potrosnja i koliko te je izasla rolla nisi naveo...?

Podeli ovaj post


Link to post

Utisci su ok. Najvise mi smeta sto nema podesavanje volana po dubini, ovako mi je mnogo daleko, skoro mi je skroz ispravljena ruka u vožnji.

 

Sa 3 priljave, jednom zapušenom plinskom diznom, loše podešenom mapom plina mi je trošila 12l po gradi, ali čist grad, nisam 2 puta prebacio u četvrtu. Nadam se da će ova cifra biti ispod 10 sada kada je sve sredjeno.

 

Izaći će me sve ukupno oko 2500 dok sredim enterijer i mehaniku, za sada na eksterijeru neću ništa da diram, eventualno neko poliranje.

Podeli ovaj post


Link to post

Kako ide auto sa gasom, oseca li se kada se prebaci benz/gas? Koji je uredjaj u pitanju?koliko je presao km sa tng-om?

Izmenjeno od Bauk011

Podeli ovaj post


Link to post

Sa zapusenim plinskim diznama je bilo razlike, sada je minimalna, za vecinu cak i neprimetna. Na plin je vozim do 2,5-3k obrtaja tako da u tim uslovima nema neke razlike.

U pitanju je Stag-ov sekvent plin. Sa plinom je presla oko 50-ak hiljada. Plin je verzija sa kapalicom.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Juce smo rolla i ja imali prvu malo duzu voznju.

 

Beograd - Valjevo

https://goo.gl/photos/EazFxVcpyK3Szg438

https://goo.gl/photos/i25pRShNXaXuwJ4J7

 

Beograd-Valevo-Debelo brdo-Bajina Basta

https://goo.gl/photos/UqnzPcbvLhi7k9pD9

https://goo.gl/photos/Q1iRj1JtBgD8nEvE9

 

Ja prezadovoljan, ceo put je trajao oko 2,5 sata.

Podeli ovaj post


Link to post

Jel si vozio na benzin ili plin? Malo jaka potrosnja benzina za magistralu. Nije smeo vise od 6 da trosi. 5.5 je realno.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Možda je bila malo jača vožnja.

Podeli ovaj post


Link to post

Plin, obzirom na moj stil voznje mislim da je odlicna potrosnja. Gde god sam mogao vozio sam 100-110, preticao svuda. Preko D.brda ljudi voze po 40-50 ja konstantno 80, naravno gde je moglo i vise.

Autobus na ovoj trasi putuje 4-4,5 sata u zavisnosti od saobracaja. Autom je prosek 3 sata normalne voznje.

Sa novom Ibizom 1.4 tdi sam imao potrosnju id 5,5l na istoj relaciji, a on vazi za jako stedljiv mitor.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb

Podeli ovaj post


Link to post

A pa onda nije realno to sta bord pokazuje nemam pojma, vvt-i motori su kao pravljeni za magistralu, skoro sam isao bg-valjevo, nemam plin i potrosnja je bila 5.8, isti auto, isti motor, sam u kolima, letnje gume naduvane na 2.1. Na ap do 140 je isto ok potrosnja, ide do 7 - 6.8 realno, ali zato ako ga drzis na 150-170 konstantno ( ne na nasem ap) ume dobrano da popije, oko 8-9

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Privremeno resenje dok ne stigne volan na red da se radi. Sve sam prste isekao zatezajuci konac :/ , na kraju sam generalno zadovoljan krajnjim proizvodom.08ea8d42d41d2c55992a714323b798e8.jpgb90123ada28d23dbe4abe17e19d09370.jpg

Izmenjeno od mpavlovicbb
  • Upvote 8

Podeli ovaj post


Link to post

×