Jump to content
mpavlovicbb

Milan i Corolla 1.6 vvti '03

Recommended Posts

Ovo je bolje uradjeno nego neki profi presvuceni volani svaka cast

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Extra urađeno! Ja sam to isto imao i bio prezadovoljan jer je jako ugodno pod prstima .

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam imao neku kinesku navlaku preko volana koja je pocela pucati i bila je 2-3 puta deblja od ove. Sada je mnogo udobnije, a tek ce da bude kada se uradi volan.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno je ovo, zategao si super, a za prste - jbg... ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Odlican posao si uradio, to ceka i mene. Gde si kupio navlaku?

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

KP ima i od prave koze, moja je od eko koze, dovoljno da potraje dva-tri meseca.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imas pm

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da skinem malo prasinu sa teme.. Nije nista radjeno na estetici tako da nema slika :) u medjuvremenu zamenjen lezaj prednjeg levog tocka, semering na redilici i predihtovana dekla lanca. Sledece je mali servis, zamena vodene pumpe, pk kaisa i zatezaca, prethodni majstor je naopako montirao pk kajis tako da svo vreme pumpu vrti u suprotnom smeru. Check i dalje svetli, ocitali smo gresku P0420-katalizator tako da se tu nista nece dirati za sada, mozda ce u nekom trenutku leteti napolje katalizator.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

U medjuvremenu ispolirani farovi. Velika je razlika ali nije savrseno, pocelo je da matira sa unutrasnje strane. Morace da se otvaraju farovi i da se komplet sredjuju. Ako ih budem otvarao verovatno ce ici projektori sa xenonom unutra.

U medjuvremenu uradjen mali servis, sipano eneos 5w40, zamenjene svecice i svi filteri. Prethodni majstor je stavio pogresan filter vazduha i filter kabine. Filter vazduha je bio par mm manji od fabrike, a filter kabine je bio malo veci i naguran je na silu unutra. Vremenom se deformisao i ventilator je poceo da ga kaci sto je prouzrokovalo buku u kabini, sve je to sada reseno.

Juce osetim plin kada sam otvorio haubu. Dijagnoza: ugradjen neki levi isparivac za koji nema delova na nasem trzistu i jos je postavljen naopako tako da je negde na dihtungu poceo da pusta. U narednom periodu menjam isparivac i creva oko njega.

19befd1c82bb1c4d56864fd1964c55ef.jpg

Izmenjeno od mpavlovicbb
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Godine čine svoje. Polirao sam jedan far, ali nije ni približno dobar kao nov koji sam stavio. Polirani opet daje svetlo koje se difuzno rasipa kad prođe kroz plastiku, mada znatno manje nego pre.

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bi skidao katalizator, posebno ako ides tim autom van srbije. Granicna policija zna ponekad da gurne ogledalo ispod kola radi provere da li je skinut katalizator. Ili provuci cevku kroz kuciste katalizatora ili stavi univerzalni. Isto vazi za projektore u farovima, ako nemas auto nivelaciju i prskalice za farove moze biti problem. Pitanje je dana kada ce i u srb to poceti da kontrolisu.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pisao sam u nekoj drugoj temi da je greska resena ugradnjom "varalice" na zadnju sondu. Nisam znao da ovaj auto ima dva katalizatora, jedan odmah posle izduvne grane i jedan pre srednjeg lonca, sonda se nalazi izmedju dva katalizatora.

Ovaj posle izduvne grane je jos uvek tu dok je drugi izbijen i ostavljen prazan lonac na njegovom mestu.

 

Jaaaao da, zaboravio sam propis za xenone :(

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pa sad....kao i za folije, moze da im padne na pamet kroz mesec dana da sprovode zakon a mozda i kroz par godina. Niko ne moze da ti da pametan savet, ja ne bi davao pare na to.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Rolla videla malo snega :D d9c77846d34efae830d39e32c3d5ec95.jpg

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Gde je to slikano?

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Zabljak, bili par dana do primorja i u povratku isli preko zabljaka, snega ima po celoj planini ali je kolovoz bio suv. A ja na letnjim gumama :D

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima jos zivota u ovoj Corolli :)

Nisam je terao do kraja, brzim saltanjem i teranjem do blokade bi sigurno dobio i bolje vreme. Na 6k sam saltao brzine i nisam kidao menjac po brzinama radi brzeg saltanja.

Auto u odnosu na fabriku je tezi za 30-ak l TNG-a + boca i ima vece gume u odnosu na fabricke. Na njemu su 195/65, a fabrika je 195/60.c9b1a3eba9b7308d9675de1e6315574c.jpg

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Super vreme posto nisi gazio auto po svaku cenu.

Kako ti se ponasa auto sa 195\65 gumama? Ja planiram da predjem na tu dimenziju, ako ne sad, onda za letnji set...

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je ok, ne znam kako se ponasa sa 195/60 jer nisam vozio na toj gumi, dobio sam ga sa ovom gumom. Ono sto mogu da potvrdim je da je sa ovom dimenzijom sat tacan bez odsupanja do 80km/h u odnosu na gps, preko toga pocinje malo vise da pokazuje. 100 km/h po satu je 98-9 po gps-u.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Danas smo se spremili za predstojece godisnje doba.

 

Felne osvezene-prefarbane

DSC_0481.jpg

 

Gume 2x Dayton dw510 za pozadi i 2x Hankook ice concept rs2 sve u dimenziji 195/65-15

DSC_0485.jpg

 

DSC_0483.jpg

 

U nedostatku mernog elementa koristilo se sta sam imao :) ovo je dubina sare na Hankook-u, Dayton ima mozda 1mm dublju saru.

DSC_0484.jpg

 

Sipana zimska tecnost za stakla do -60

DSC_0488.jpg

 

I na kraju pre zamene guma

DSC_0486.jpg

 

I nakon zamene sa drugim felnama

DSC_0487.jpg

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Od danas je komplet spremna za zimu :)

 

DSC_0488.jpg

 

 

DSC_0490.jpg

 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Gde si nabavio patosnice? Ja isto zelim da ih kupim, isao sam u SpiderAuto, ali oni dobijaju za nas model tek pocetkom decembra.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam takve Petex uzimao u Lavautu

Oko 3000 čini mi se

 

M9 + TT

Podeli ovaj post


Link to post

Mene su ove kostale 30evropskih.

Imaju lepu ivicu tako da nebi trebalo da bude curenja vode van patosnice, meke su i sto je naj bitnije ne oseca se smrad gume u auto kao kod vecine univerzalnih..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I ja sam danas otvorio radni nalog za vazdusne jastuke, menjaju se vozacev i suvozacev. Usput sam dobio ponudu za mali servis, ulje Toyota 10w40, filter ulja Toyota, dihtung cepa kartera i rad oko 6500, zaboravio sam tacno koliko..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×