Jump to content
Imperatus

Kupovina polovnjaka do 8k eura (Mercedesa B180, Toyota Auris 1.4D4-D, Nissam Note)

Recommended Posts

Pre svega Hristos Vaskrese Srecan Uskrs svim!

E ovako tema je posebno otvorena da ne kvarim drugu temu i njenu koncepciju.

Konretno mene zanima ako smem da kazem da biram izmedju Mercedesa B180 2006-7 god.presao sigurno 200k+ ili recimo Tojote Auris ili Avensis da su presli manje od 160K. Tako nesto sam gledao . E sad mene interesuje SVAKO vase misljenje i predlog. Doduse ima jedan Auris 1.4d4d 8K presao manje od 90k sto me jako interesuje. Kao sto kolega rekao u drugoj temi on bi vijao aurisa 1.6 2010 presao 160k+ za 5900e kesh u ostaje1900e za popravku i sredjivanje

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam vozio taj 1.4 d4d u Aurisu ali mi deluje da je možda malo slab motor za taj auto.

Za onaj Auris što sam ti predložio Mića kaže da ga prodaje pouzdan plac. Što se mece tiče auto mi se baš sviđa i verujem da je kvalitet veoma dobar ali je verovatno i skuplji za održavanje od aurisa.

Koliko prelaziš godišnje? Možda bi ti i benzinac završavao posao.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mercedes je sa Renault dizel motorom?

Toyotin 1.4D4-D oličenje kvalitetnog, tihog, kultivisanog i pre svega pouzdanog motora. Ja ne bih puno tu razmišljao.

:enjoy:

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je renovkotor u mercedesu sad bi rekao nesto al necu..pa to nije Mecka.onda!!! Skiper koju auto.ti se bas svidja i mislis da je skuplji za odrzavanje ? Prlazim oko 70km na dan nekad vise

Podeli ovaj post


Link to post

B klasa mi se sviđa, nije mi jasno kako sam ispustio taj podatak :-D

Nisam lično održavao mercedes ali od ljudi koji ga poseduju sam čuo da su delovi malo skuplji u odnosu na druge marke.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno vijam B180 ili Auris 1.6 ili 1.4 sve drugo me ne privlaci...al svaki taj Mercedes je presao sigurno 200k ...a da nije preko 8k eura

Podeli ovaj post


Link to post

Necu sugerisati, jer je to nezahvalno.

Samo izuzetno obrati paznju na limariju kod B klase, jer su nazalost mnogo skloni truljenju

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Laki ti.imas 1.6 Auris? Koje.je.god ? I koliko.kilometraza od 160k moze biti i u kojoj meri bitna ? 5900E mi mala.cena za takav primerak 2010 god

Podeli ovaj post


Link to post

@@Imperatus odakle si ti? Koliko ti je dostupno da pogledaš tog od 5900?

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Novi Sad. Ja ako odem ja ga uzimam..stim sto sam samo nedeljom slobodan ili subotom posle 4....

Podeli ovaj post


Link to post

Uh, to ti je problem pošto nigde ne možeš da ga odvezeš na proveru.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pogotovo nedeljom

Podeli ovaj post


Link to post

Ne, moj je slabiji, 1.33 , 2010 godiste.

160K km nije velika kilometraza za vecinu automobila, a za Toyotu je smesna. Naravno bitnije ti je kako su ti kilometri predjeni i kako je automobil odrzavan od svega drugog, pa i toga koliko je sva ta kilometraza realna.

Takodje 200kkm otvorenog i gradske voznje nisu za poredjenje, zar ne? :)

U tom smislu, ja niti jedan polovan automobil ne gledam "kroz" predjene kilometre, vec kroz realno stanje automobila.

 

Znate ono, "nista nisam menjao" ...

Pa super, samo sto onog koji ovo kupi cekaju za zamenu svi ti 'potrosni delovi' :)

Zato, bez pregleda je svaka prica suvisna.

B klasa ima jako puno prostora, ali ima problem sklonosti ka koroziji. To je glavna mana.

Inace je pristojan izbor.

Auris sa druge strane ima za nijansu manji gepek.

Ako ti je bitan prtljaznik, imas i corolu za slicne cifre, jedna je na vidikovcu od prvog vlasnika 1.4 D4D , '10 valjda 7 somica.

Meni bi taj auto danas bio favorit da kupujem polovnjaka, pa pogledaj, osim ako ti iz nekog razloga hecbek nije jedini izbor.

 

Jbt, kakav los post sam napisao. Puno zapoceo, nista dorekao... :(

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moze link od rolle? Pa bitno da gepek nije manji od golfa 5 al svakako da je veci od pola 2008

Podeli ovaj post


Link to post

Moja drugarica je imala B180 i bila je prezadovoljna.

Ja sam isao sa njim 2 x do Nemacke i imam bas pozitivno iskustvo a pogotovu sto se prostora tice.

Moze svasta da se popakuje u njega.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moj drugar od 2008 vozi ovakav auto. Kupio ga novog. Nikad nista ozboljno od kvarova. Isti motor. Ide 160 autoputem komotno...sta ces vise? U gradu odlican. Mala potrosnja...plus sto covek ima preko 190 cm,mislim oko 196 i staje u njega.

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Taksisti u NSu voze ovakve dizele. Hvale ih.

Podeli ovaj post


Link to post

Bez u uvrede deda mi je taksista prvo u Delti pa sad Crveni tako da...

Podeli ovaj post


Link to post

Nisu to jedine firme. Pan taksi je u pitanju. Vozio se licno i pricao sa covekom o autu. Di duse ima tome koja godina. ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Znam taksiste u mali prst zato sam ono rekao nista vise :)) ima auta gledam i samo gledam sto Matori kaze slatke muke. Novi Sad slaba ponuda sve u Bgdu .ima lepih 1.4 aurisa i 1.6 da su presli manje od 100k al opet mecka mi je lepa isto videcu ne znam ni sam..bice eci peci pec :D

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Lepa je Mecka. Neko je spomenuo Renoov dizel u njoj. Taj motor je fantastican. Trosi kao upaljac, a prelazi stvano puno km. Sve koje znam da ga imaju su prezadovoljni. Govorim o 1.5 dizelu. E sad to je auto od 10g. a za Mecku su cene delova nestvarno skupe. Uvek kazem da je neke aute lakse kupiti nego odrzavati i to treba imati na umu. Licnk se nikad ne bi odlucio za nju samo zbog odrzavanja, ali ti znas svoj kucni budzet pa ces videti. Za te pare bi gledao onaj Nissan sto sam postavio jer je mlad auto sa dokazano dobrim motorom i kvalitetom. Mlad je , a prostorno je tu negde kao i Mecka i Rolla koje gledas, a 4-5 godina mladji i ima lanac. Za te pare ima i Civic sa lepim gepekom , a ne bi ni Forda iskljucio jer su se pokazali odlicni. Slatke muke, sta reci :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ima jedan Note u Veternoku u mom kraju pa cu ga pogledati za koji sat. Listam oglase i sve vise mi je jasnije da jako tesko cu kupiti Mercedes za 7.5 K da je presao manje od 190k+ a tu su 2006-7 a kako je gor gole.naoisao treba mladji auto sa manjim kilometrima tako da veca dilema ce mi biti oko Korole da li da uzmem 1.4 ili 1.6 . Jer one su na 130 k + a mecka je mnogo preko toga na zalost skupe su jako cini mi se ne bas toliko opravdano. Ove role 2009 su pracke

Podeli ovaj post


Link to post

Iskreno, mislim da prelazis veliku kilometrazu godisnje za benzinca. Na tvom mestu bih gledao iskljucivo dizlo

Podeli ovaj post


Link to post

×