Jump to content
Dijenek

Presvlake za sedista

Recommended Posts

Slicna tema postoji u Yaris temama ali je i prilicno stara. A i tice se Yarisa.

 

Moje pitanje je: Da li se preporucuju presvlake? Pitam zbog bocnih airbag-ova.

Razmisljam da nabavim za svoju Corollu E170. Mali klinci su smrt za sedista :). Imate li neki predlog za nabavku istih? Da li postoje original kod ovlascnih? Kakva su vam iskustva?

Podeli ovaj post


Link to post

Batali original kod toyote, verovatno kosta 1000€ ako zadnja polica za yarisa kosta 250€. Nemas problem sa tim bocnim air bagovim jer na delu gde je air bag ostave rupu lepo opsiveno ili je na tom delu vrlo tanka tkanina da u slucaju da pukne lako to probije. Ja sam radio u velmarku pre tri godine i dan danas su kao da su juce stavljene, mogu ti fotkati pa vidi. Kostalo je 80€. Vlasnik te radnje ima istu corollu kao tvoja pa ti iz prve ruke moze reci sta i kako.
Evo ovde sam pisao.
http://www.toyotaclub.rs/forums/index.php?/topic/3635-Presvlake-za-sedista

Izmenjeno od TcS
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam na e12 imao neke po meri.Kupljene u radnji u NS u Temerinskoj, Gumatic. Bile oko 35eur. Gurale 5-6 god. Skroz ok. Ako mozes fotkati nekada kada se setis...nije zurba. Ne zurim, ovo je zenina ideja kao poklon za rodjendan :) Videla kako klinac prlja moje sediste nogama pozadi pa joj zao :)

Izmenjeno od Dijenek

Podeli ovaj post


Link to post

Dodao sam link u post kako izgleda, fotkacu ti sad kako izgleda posle 4 god

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja na starom yarisu imam presvlake AKS Line, šiju ih po šablonu, uopšte nisu lošeg kvaliteta, vrlo lepo se uklapaju, platio sam ih 3500 dinara.

Kada sam tražio pre dve godine, Vajs isto šije po šablonu, cena od 9000-11000 zavisno koji materijal izabereš.

Na ovom yarisu imam original toyota, koje je bivša vlasnica kupila pre 9 godina, koje su bukvalno kao nove, ali verujem da je i cena astronomska.

Podeli ovaj post


Link to post

@Mico: Sto je najgore i ja sam pisao u toj temi :( Uopste se ne secam a pretraga sa mobilnom verzijom mi nije nasla. Nesto sam zabrljao. Ako treba nek admini prebace u tu temu. Hvala vlado za info i tebi.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo ga, nije 4 nego pune tri godine. Maja 2014 sam ih namestio.

0a0cb5097ab53b652a05f4d2212c8e4b.jpg1b7bb309014ea722e5aa9a94ef6ad69e.jpg6f07344cd36a6bb56dec7f15ffb28fa6.jpge8285129c9a6d878ce752eb3b8608fec.jpgc3cc2a5fc3d0412327ed6b150508b596.jpg

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno izgledaju. Kao da je bez presvlake.

Podeli ovaj post


Link to post

bas sam zadovoljan, najgore mi kad se istegnu ko krpe, zaista se nisu mrdnule od kako su stavljene.

evo pa ako te interesuje kontaktiraj ih...

http://www.velmark.rs/

savetujem da oni urade montazu, zaista nije lako, traje oko sat vremena a preko puta njih ima fin kafic  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Jes da je proslo od Aprila, ali sam pisao Velkmarku i stanje je sledece:

 

- gotove presvlake (bez odgovarajucih otvora za naslone za ruke, airbag-ove i sl) se krecu od 3950din pa na gore.

- sivenje po meri (po njihovim recima od materijala koji se koriste i za izradu sedista (troslojna, sundjeri) i sa svim potrebnim otvorima i zezancijama) - 14800din

Ugradnja 1800din.

 

Ozbiljan cifra, rekao bih. :(

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

U Sidu su dva drugara uradili presvlake i sa namestanjem su platili 40€. Uradjene su extra, kao da je fabricki tako. Sve zategnuto, a materijal odlican.

Podeli ovaj post


Link to post

U NSu sam dobio ponudu 9000. Treba se def jos malo raspitati. Mozda dodjem i do Sida :D. Obidjem kuma, napravim izlet, odem na rucak i ostane mi 10000 din :D

Izmenjeno od Dijenek
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Za mog aurisa u ns presvlake 40e extra lik radi

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Moze kontakt?

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Jes da je proslo od Aprila, ali sam pisao Velkmarku i stanje je sledece:

 

- gotove presvlake (bez odgovarajucih otvora za naslone za ruke, airbag-ove i sl) se krecu od 3950din pa na gore.

- sivenje po meri (po njihovim recima od materijala koji se koriste i za izradu sedista (troslojna, sundjeri) i sa svim potrebnim otvorima i zezancijama) - 14800din

Ugradnja 1800din.

 

Ozbiljan cifra, rekao bih. :(

Meni najvise smeta ovo "od materijala koji se koriste i za izradu sedista" !!!

Danasnji modeli osim premijuma su opremljeni sedistima cije obloge su po meni obicno plasticno 'djubre'.

Meni takve presvlake ne trebaju.

Sta bi sa finim i mekim (na dodir) materijalima? Pamuk, misaona imenica. Sve 'najlon' i slicni materijali...

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

+1 @laki72 ja sam iz tog razloga i stavio presvlake u corollu, stavili kozni volan, digitalnu klimu itd itd a krpa na sedistima, naslon za ruku mi je vecito bio beo od znoja, odvratno izgledalo. A zato je recimo u @pex77 corolli bas taj fini velur, kod mene isto kvalitetan materijal ruznog dezena. Jbga, bilo nekad, sada je sve to jeftina konfekcija. Nije za ovu temu ali sta mislite koliko kosta corolla/auris kad izadje sa fabricke trake? Verovali ili ne ali nesto manje od 7 k€, info iz pouzdanog izvora, na to onda krece transport, cene lezarina, zarade dilera ....

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Kada smo kod fabričke cene automobila, nosio sam lično fakture za Sparka iz Ćirkoma u Hypo lizing, fabrička cena je bila 3.824 eura, a prodajna 8.080 eura.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Klot cena, vim sidje sa proizvodne trake, i dacia logan je bila oko 3000€. Ne cudi sto laki kaze da su upotrebljeni losi, jeftiniji materijali. Pa koliko god bila mass produkcija ipak su jeftine cene da se napravi nov auto.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Moze kontakt?

Primorska 10 ili 12

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

E hvala. Zvao sam, cena 3800 po meri. Oticicu da vidim kako to izgleda. Ako te ne mrzi moze neka slika kako je ispalo kod tebe. Sumnjam da se sedista puno razlikuju :)

Podeli ovaj post


Link to post

Bitno je samo da ne blede na suncu i da se ne rastegnu.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam iskustvo sa tim "jeftinijim" na E12. Ne da su bile dobre, nego 7 god bez greske. Nije cena uvek merodavan kriterijum za kvalitet :)

Meni dosta smeta kad ne legnu lepo, ko sline vise.... :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

To i kazem, jedina dva uslova su da se ne rastezu i da ne izblede na suncu. Cena je postala odraz toga koliko je neko alav, svima materijal manje vise dolazi iz istog izvora a ako su i malo sposobni skrojice to kako treba

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam rekao da sam uradio za aurisa nego da su 40e a da lik ekstra radi to znam iz vise prica,cim kapne neka kinta preko idem da radim kod njega. Mislim da se neces pokajati a cena je pristojna

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

×