Jump to content
Propeler

Promena saobraćajne usled broja pojaseva

Recommended Posts

Drugari da li je neko radio ovo:

 

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/novi-namet-za-vozace-na-prvoj-sledecoj-registraciji-ceka-vas-neprijatno-iznenadjenje/0pwlr44

 

Dolazi mi rega za celi i obzirom da je kupe moram da menjam saobraćajnu. Da li mi treba neka potvrda od toyote i ako da da li je neko radio da mi objasni proceduru?

 

Ili mi samo napakuju tih dodatnih 1.300din i zavrsavam sve na tehnickom kao i do sada?

Izmenjeno od Propeler

Podeli ovaj post


Link to post

Mene isto zanima,potpuno isti slucaj kao kod tebe.

Po nekoj logici trebalo bi samo uplatiti taj iznos i da ti ovi na tehnickom umesto 5 upisu 4 sedista. Valjda ne treba nikakav atest za to iz AMSS jer nisu menjane karakteristike vozila nego je samo pogresno upisan br sedista.

Ne znam da li na samoj saobracajnoj pise br sedista ili je to na čipu?Ako je ma čipu onda ne treba nova saobracajna.

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Pise na saobracajnoj, mora nova. Mislim da se sve zavrsava na tehnickom uz novu saobracajnu.

Podeli ovaj post


Link to post

Znaci opet danak prokletoj drzavi...

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

@Propeler

Druze sta si uradio u vezi registracije? Jel moze jos da se gura po starom ili je neka nova procedura?

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Srećom pa mi i yare i punto imaju 3 pojasa pozadi pa neću častiti državu.

---

tapatalk@lumia640

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Propeler

Druze sta si uradio u vezi registracije? Jel moze jos da se gura po starom ili je neka nova procedura?

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Jos nista, furam Hondu a Celica u garazi dok sve ne zavrsim :). Treba mi potvrda od Tojote Srbija da je auto sa 4 pojasa i onda sa time radim tehnicki, nosim u MUP i dobijam i novu saobracajnu. Moze i agencija sve to da zavrsi i tako cu verovatno i da uradim, samo da kapne plata u ponedeljak pa igranka :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Iz Toyote cekam dokument koji se zove "Saglasnost za prepravku vozila", iako prepravke vozila nema.... Nadam se da necu morati neki atest da radim, vec samo da se iscimam po novu saobracajnu, ionako istice sledece godine pa mi nije mnogo zao....

 

Ako neko jos ima iskustva neka napise...

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko dugo čekaš? Ja sam im pisao mail ali mi ništa nisu odgovorili.

Koliko košta taj "dokument"?

Izmenjeno od Propeler

Podeli ovaj post


Link to post

Jedan apdejt iz prve ruke.. Bio sam danas u agenciji za registraciju i imaju katalog vozila od AMSS za koja ne treba potvrda proizvodjaca.

Sustina je da je na tom spisku Celica od 2002. god i mladja, dakle od redizajna. Moja je jbg 2001...

To znaci da treba potvrda od proizvodjaca ali nisu imali jos taj model pa ne znaju koliko kosta. Do sutra ce proveriti pa ce mi javiti.

Cene potvrda se krecu od 1.500 do 12.000 zavisno od auto kuce.. sutra ce me "obradovati' gde upadam  :(

 

Sreca u nesreci je da mi agencija zavrsava sve usluzno i na kraju ce mi samo ispostaviti novu saobracajnu i racun.

Izmenjeno od Propeler
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Trazio sam ga juce, videcu koliko cu cekati. Kazu da je to jedini dokument koji mogu da mi izdaju obzirom na starost vozila, znaci nemaju potvrde proizvodjaca za nas oldtimere. Ne znam jos koliko ce kostati.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Još jedan apdejt.. Dokument košta 2.000din iz Toyote. Ima listing kontakt osobe ispred toyote koja je zadužena za te potvrde ali je lik odsutan do ponedeljka sledeće nedelje. Treba njega kontaktirati, poslati mu očitanu saobraćajnu i ličnu kartu, oni urade potvrdu i pošalju brzom poštom ili je podignete lično u BG-u.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni nisu trazili pare, saljemo besplatno kaze covek, ali mi nista nisu na kraju ni poslali

 

Epilog je da su mi na tehnickom napisali da moja toyota, u skladu sa nekim tackama nekih zakona, potpada pod kategoriju "promeniti saobracajnu na 4 mesta za sedenje".

 

Sex ovog puta izbegnut, hvala svevisnjem

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

E blago tebi obzirom da sam ja imao ozbiljan sex.. Prvo sam jurio nekoga u Toyoti u BG-u za papir 7 dana jer su me upućivali na nekoga ko je bio na godisnjem odmoru i nije se javljao na telefon. Onda sam posle 7 dana dobio odgovor na mail da mi treba COC dokument i da kosta 7.000din ali nema ko to da mi zavrsi pa su me prebacili na Toyotu NS. Onda sam njih zivkao par dana da mi obezbede taj COC dokument koji oni takođe naručuju u Toyoti BG, ali pošto su oni sada posrednici papir je kostao 8.400din. Naravno u svom tom maglovenju proslo je 3 nedelje i na kraju sam morao i tablice da menjam jer mi je iscurila rega preko mesec dana. Sve u svemu platio sam i kurtu i murtu i auto mi je stajao neregostrivan mesec dana.

Izmenjeno od Propeler

Podeli ovaj post


Link to post

×