Jump to content
IvanR

IvanR

Recommended Posts

@IvanR Pa tebi će onda biti problem i da auto pošteno provozaš.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Izmenjeno od Skipper

Podeli ovaj post


Link to post

Ma nije reč o Yarisu nego privatan razgovor koji ne bih da objavljujem javno. Ja sam po zanimanju novinar, ali pravi. :)

 

@Skipper
Ma jok. Po Mirijevu malo, možda i do Japanshopa (uz prethodnicu)...

Podeli ovaj post


Link to post

Pa od Mirijeva do JS imaš 10-tak minuta vožnje ako ideš vencom mislim da je mala verovatnoća da naletiš na patrolu. Barem ih ja retko kada viđam.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Stoje gore kod auto perionice ili kod pecenjare veoma cesto. Obavezno neka krene neko ispred tebe da te ne oderu. Moj yaris je sutra u japan shopu na pregledu

 

Sad ga pogledah. Mutne fotografije i nije mi poznat.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovako.

Mutne, ne mutne, cena je primamljiva i ne treba previse da palamudimo.

Mozemo mi da agitujemo da se dobar yaris kupuje za blizu 3000€ , ali je fakat da ovaj primerak ostavlja lufta od celog somica da se dotera.

 

Ivan nije dete, i svakako se nece povesti samo za cenom. Sa druge strane i najbolji primerci polovnjaka su macka u dzaku, jer polovno je polovno, pa makar bilo i Toyota i nikada se ne zna kada ce nesto poceti da otkazuje.

 

Ono na sta bih ti ja skrenuo paznju je geometrija vozila u prednjem delu, kao i airbegovi.

Ocigledno je automobil imao limarske i farbarske intervencije na prednjem levom krilu i prednjim levim vratima.

Moglo je to biti bezopasno cesanje, a mogla je biti i ozbiljna havarija i potemeceba geometrija koja eventualno nije uradjena kako treba.

 

Ne bih da ti vise filozofiram, nisi dete.

Cetvore oci, paznja i naravno, puno srece :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala Laki, nisam zapazio. Evo fotki koje mi je poslao vlasnik nakon moje zamerke da njegova ćerka nije dobro slikala.

 


Ivan nije dete (ima 47 god.), a auto nije šminkan za prodaju. Razgovarao sam prvo sa ćerkom koja ga je vozila (ne sviđa joj se jer nije moderan) i sa tatom koji želi da ugodi ćerki. Videćemo. Nove gume, nov akumulator, urađen mali servis (auto je samo 6-7 meseci kod ćerke)...

post-4698-0-87160500-1495059966_thumb.jpg

post-4698-0-30129600-1495059984_thumb.jpg

post-4698-0-59241700-1495059994_thumb.jpg

post-4698-0-96334800-1495060006_thumb.jpg

post-4698-0-25650300-1495060011_thumb.jpg

post-4698-0-37907200-1495060016_thumb.jpg

post-4698-0-09712400-1495060024_thumb.jpg

post-4698-0-43978100-1495060028_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

I mi smo kupili yarisa od ćerke koji je bio mažen i pažen kako to samo žensko zna da uradi. Nema panela na karoseriji koji se nije "mazio".

Nadam se da će ispuniti tvoja očekivanja.

 

P.S. Znamo da Ivan nije dete, ali kao da kupujemo auto za sebe.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Bio danas, vozio auto u ovlašćeni Toyota servis na detaljan pregled. Skoro sat vremena su proveravali svaki centimetar auta (limariju, motor, struju, trapove, sijalice, ama baš sve). Na kraju dobijete papir kao da ste bili na sistematskom pregledu. Pored su ispisali i cene popravke (sa delovima). Ispalo je da bih morao da uložim još 28.000 dinara da auto bude kao nov (i ulje i filteri i diskovi i pločice i paknovi i sajla za ručnu nova i PK kaiš i sijalice i metlice brisača i ulje za kočnice i ulje u menjaču i pojma nemam šta još i rad). Procenjeno vreme rada oko sat i po. Sve mi rekli i gde je čuknut pa farban i sve u svemu odličan auto. Po rečima jednog od tih mehaničara - može da sahrani svakog novog Golfa 7.
I nisam kupio auto jer sam se predimišljao zbog unutrašnjeg izgleda i petljancije sa ponovnim dolaskom u BG zbog notara i radnog vremena Opštine itd. Sad se i vlasnik možda malo uvredio pa obećao auto prijatelju i sad sam ja na ledu, a odlučio sam da ga ipak kupim.

 

Auto, inače, ima potpuno nove gume, nov akumulataor i sve nove amortizere. Klima radi odlično.

 


I jeste ćerkin auto. U kontaktu sam sa njom i njoj ću i ključeve sutra da vratim (ostali kod mene).

Podeli ovaj post


Link to post

Sva četiri nova amortizera za Yarisa nisu ni malo jeftina. Notari ti rade do 17 h radnim danima. Ideš kod notara na opštini gde je vlasnik prijavljen. 

Podeli ovaj post


Link to post

Piske, sve znam... Ispao sam previše obazriv! Čovek me ni jedno slovo nije slagao preko telefona. Sve je bilo kako je rekao i još bolje! 28.000 bi koštalo sve u ovlašćenom servisu. U Smederevu bi me koštalo znatno manje. Zeznuo sam se što nisam odmah kupio.

Podeli ovaj post


Link to post

Nije još kasno. 28000 din nije uopšte veliko ulaganje. 

Podeli ovaj post


Link to post

Gde ste terali auto na pregled? U Stanojević?

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sa sve registracijom tip-top sredjen auto sa novim radijom (sa cd-om, usb-om i bluetoothom) bio bi 2100€. Dodje mi da lupam glavom o zid. Ide fenomenalno, motor nigde kapi ulja, a nije opran ko zna koliko dugo.

 

@Skipper
Na pregled smo išli u neki Toyota servis (kako se beše zove?!?!? Toyota touring možda) pre same Kaludjerice. Sa leve strane od BG-a. Oni rade i Hyundai. Surovi profesionalci! Svaka im čast! Danas je bio neki popust pa sam servis platio 50% manje - 1200 din. Momci kao da nisu majstori nego doktori.

Podeli ovaj post


Link to post

To je to, Auto touring Stanojević. Japanshop ti je bio preko puta a verovatno je kod njih povoljnije sve to da odradiš.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nebitno. Prezadovoljan ovim likovima tamo! Toliku profesionalnost, detaljnost i ljubaznost nisam očekivao u Srbiji.

 

Ljudi uopšte nisu pitali niti znali ko je kupac, a ko prodavac niti ih je zanimalo. Njih dvojica su pretresali auto delić po delić i za svaku sitnicu na koju su imali primedbu ukazivali, osvetljavali, objašnjavali kako je došlo do toga... Profi.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sve idealno, samo auto još nisi kupio :/

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Izmenjeno od Skipper

Podeli ovaj post


Link to post

Na kraju pregleda je bio opušten razgovor u fazonu: "Održavamo mi i Hyundai, eno su tamo delovi koje menjamo, npr spone, kugle, svašta staro što bacamo na gomilu... Idite, kopajte i tražite delove od Yarisa.. Nije da nema, ali treba mnogo da se pomučite da iskopate ispod tona delova Hyudaia :)

Podeli ovaj post


Link to post

IvanR Jesi popio kaficu ? Jeste Auto touring Stanojević je servis .

Podeli ovaj post


Link to post

@Skipper
Trško da ću i da ga kupim jer ga je čovek sad obećao prijatelju (pošto sam se ja predomišljao), a sad je na putu prema Makedoniji (ide na sahranu bliskog rodjaka) i ne pada mi na pamet da ga gnjavim. U kontaktu sam sa ćerkom koja je i vozila taj auto.

 

@Piske
Ma jok kafica. Bio sam pored majstora koji su mi pokazivali svaki delić i objašnjavali šta je super, šta nije.

Podeli ovaj post


Link to post

Ako je u takvom stanju i koliko sam razumeo taj je 1.3 , onda je ispod svake cene. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zar nije to Živkoviċ?

Ako je sve kao sto si naveo nije mi jasno zasto nisi kupio auto? Ulaganje od 250 eur je smesna cifra.

Podeli ovaj post


Link to post

Nije. Sva tri su u Kaluđerici. Auto Touring je posle Japanshopa, na raskrsnici. TCS ima saradnju, sklopljen ugovor o popustu za članove i sa Auto Touring Stanojević ( Ovlašćeni servis za Toyotu i Hyundai a ujedno i diler ) Imaš baš dosta servisa za Toyotu kada kreneš od okretnice tramvaja ka Smederevu.

Podeli ovaj post


Link to post

@maxy

Zbog enterijera. Nisu pocepana sedišta, ali tapacir zadnje daske jeste, displej na kome je bord komp, vreme, temperatura je faličan, svi tasteri su delimično izlizani, radio treba da tresneš sa strane da bi počeo da radi... Svaki detalj ukazuje da je auto star 16 godina, pa mi je delovalo malo čudno. Prodao sam Punto 2002. u kome je sve izgledalo kao novo i bilo funkcionalno kao na novom autu. Kad prodaš takav auto i dodaš još 500 evra - očekuješ lepše...

Podeli ovaj post


Link to post

Da li su izmerili pritisak benzinske pumpe kod Yarisa ? Čudno IvanR , Yaris je poznat po kvalitenom enterijeru. Nema znakova habanja ni kod primeraka (osim izlizanog volana, to im je jedina mana ) koji su prešli više od 400000km . 

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Verovatno jesu izmerili sve. Oni su svašta tamo merili i radili (oko sat vremena), ali su nam saopštavali samo mane. O dobrim stvarima su pričali samo na upit. Kome bi palo na pamet da se raspituje za taj pritisak benzinske pumpe?! Pitao sam za lanac, za stanje motora, trapa, amortizera...

Podeli ovaj post


Link to post

×