Jump to content
marketman

Upalile se TRC i VSC lampice na Corolli e12

Recommended Posts

Kao sto pise u naslovu, u sred lagane konstantne voznje su mi se upalile TRC OFF i VSC lampice. Tako sam najnormalnije vozio do prvog semafora gde sam ugasio i upalio auto i lampice su se pogasile. Zna li neko o cemu se radi?

db20ba055b428f62d687b7f9c825db5b.jpg

Podeli ovaj post

Malo je zabagovao ecu. Samim tim što si ugasio i upalio auto izvršio si resetovanje compa

Podeli ovaj post

Meni je tako jednom na sred autoputa upalio check engine. Ugasio nakon restarta motora. Posle otisao na dijagnostiku kod Djoleta. Lambda sonda se javila. Prljavo gorivo sipao u Makedoniji. Procepio ga na visokim obrtajima i vise se nije javljao. Ecu neko vreme pamti gresku i ako se ne ponovi cisti memoriju. Samo obrati paznju ako se ponovi i u tom slucaju skoknes da ti prikace dijagnostiku.

Podeli ovaj post

Verovatno bag. Kakav ti je akumulator? Ovo hoce da se desi i kad auto predje u safe mod, mada ti nije bila upaljena check engine lampica.

Podeli ovaj post

Desilo mi se i ranije, pre jedno 3-4 meseca, ista prica. Aku ne znam kakav je, lepo je palio zimi. Cini mi se Varta oko 5 god.

Nije bilo nikakvih promena u ponasanju auta...

Imam onaj kineski OBDII Blutut uredjaj, ali ne znam da ga prikljucim da vidim jel zapamtio nesto ecu :)

Podeli ovaj post

Pa akumulator je mator s obzirom da je zamenski. Na 147 mi je pred riknjavanje akumulatora kompjuter prebacio u safe mod sa ogranicavanjem brojnih opcija i ispisivanjem kojekakvih gluposti kao sto je asr off. Mozda je to i kod tebe slucaj. Ako se ne ponovi vozi i ne razmisljaj.

Podeli ovaj post

Uskoro cu na servis, pa cu traziti da ga provere na dijagnostici, ako ne bude nicega...pripisujem gremlinima :)

• Upvote 1

Podeli ovaj post

Bio na servisu, nakacili ga na dijagnostiku i ... nema nicega. Odradili kalibraciju volana valjda i to je to. Nije se vise javljalo, sto ne znaci da nece, jer se jako retko desi. Menjacu i akumulator pred zimu.

• Upvote 1

Podeli ovaj post

Samo gorivo,ne mislim da je negde bolje ili lošije,g-drive sam sipao i ugasio je te dve lampice posle nekoliko paljenja.

Podeli ovaj post

Jel ti zasija na kratko lampica za check engine kad daš kontakt?

Podeli ovaj post