Jump to content
vily

Vilmoš i Yaris 1.0

Recommended Posts

Ma to se ni ne primeti kad se srodis s autom, jednostavno normalba stvar. Kad sednes prvi puta ili iz nekog drugog pa obratis paznju onda se primeti.

Podeli ovaj post


Link to post

Tvoj je poslednji koji sam gledao. Nisam ništa primetio. Odličan auto 

Podeli ovaj post


Link to post

Jel to nije plastika u koju se gurne ona polica iza zadnjih sedišta od gepeka?

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i obećane sličice :) Inače proverio akumlator i alternator sve je ok. Izgleda da se ja tripujem da trese :D

Sledeći vikend menjam zadnje pakne, možda promenim i sajlu za ručnu, zameniću tečnost u sistemu za kočenje, pregledati klimu i dezinfikovati (mada klima radi bez problema ali za svaki slučaj). Plastika koju sam slikao nije od police, možda nije ni id yareta :D

post-4702-0-15880200-1496605493_thumb.jpg

post-4702-0-50796200-1496605496_thumb.jpg

post-4702-0-88214800-1496605498_thumb.jpg

post-4702-0-84088100-1496605500_thumb.jpg

post-4702-0-19662100-1496605503_thumb.jpg

post-4702-0-00253400-1496605505_thumb.jpg

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Meni lici da je to plastika sa sedista, dole gde se sediste srafi za pod, pa ona pokriva sraf da se ne vidi

Podeli ovaj post


Link to post

Nažalost nije, proverio sam i to ali to su drugačiji...

Podeli ovaj post


Link to post

Mnogo lepo ovo crveno Yare!

Podeli ovaj post


Link to post

Mali update :) promenjeno: zadnje pakne, kočiona tečnost, i PK kaiš (nije morao ali ovako sam miran ;) ). Nažalost nisam dobio nove štiftove i 2 male federice uz pakne (kupljeni u Trio) pa se majstor namučio da vrati stari... ali uspeli smo :)

Neznam da li se dobija uz set pakne štiftovi i federice ali dosad za druga vozila sam uvek dobijao, a sada kad sam otvorio kutiju a ono ništa :/

Još samo da dopunim klimu i sve je full...

post-4702-0-41881500-1498037441_thumb.jpg

Izmenjeno od vily

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti klima ispusta, tj. ako moras da dopunis onda idi u neki servis koji radi klime i treba prvo naci gde ispusta pa onda puni.

Podeli ovaj post


Link to post

Klima nije punjena 6 godina... Radi i sada, hladi bez problema, ali ja bi ipak da se pogleda i ako treba da se dopuni :)

Gumice stabilizatora nisam promenio, rekli su mi dok je ok i dok se dole ne čuje ništa, nemoj ni dirati....

Podeli ovaj post


Link to post

Stabilizatori su tako napravljeni da ti se neće ni čuti :) . Jedino da ostaneš skroz bez gumica, a to će se teško desiti. Ako hladi, nema šta da dopunjuješ, to je zatvoreni sistem i jedino ako gde propusti pa počne ispuštati gas onda ti počne i slabije hladiti. Ovako možeš i sam kupiti onaj sprej za dezinfekciju i pustiš da ti auto odradi 15-20 minuta u leru i to je to. 

Podeli ovaj post


Link to post

Pored gasa treba dopuniti i ulje u kompresoru, tako da obavezno otidji do klima majstora da ti izvrsi punjenje klime na masini. To traje oko 40 minuta. Ako se odlucis za dezinfekciju obavezno pre pocetka izvadi polen filter ili i to prepusi klima majstoru.

Podeli ovaj post


Link to post

Došao je vreme za prvi duži put. 1000 km autoput i 50 km magistrala. Sve je bilo u najvećem redu dok nismo prešli 250km... Odjednom se upali lampica Chek Engine... Stao na prvoj pumpi da proverim nivo ulja, i sve ostalo što mogu na brzaka i sve ok.... Nema šta morao sam dalje. Tako je i ostalo sve do kraja putovanja. Danas sam bio kod majstora, priključili na dijagnostiku, greška je za neki senzor koji meri vazduh i gorivo. Obrisali grešku, od tada sam prešao 50km sve ok, lampica se ne pali. Ispostavio se da je to zbog goriva, sipao sam  OMV MaxMotion Super 100. Yare je leteo sa tim gorivom, ali je promenio malo podešavanje kod sagorevanja goriva, to mi je majstor rekao. Inače sipam 95 kod OMV, MOL eventualno NIS pumpama, za gradsku vožnju je meni to dovoljno. Šta se tiče puta sve je bilo ok, lepo se ponaša, prosečna potrošnja prema kompu je 6l (isto toliko i kada ručno izračunam), a prosečna brzina je 82km/h, meni je ovo skroz prihvatljivo. Klima lepo radi, ali se malo oseti na motoru da se muči, posebno kada se vozi 130km/h... 

Podeli ovaj post


Link to post

Chek engine se pali kada je u pianju nesto sa smesom goriva i izduvnim gasovima. Licno ne verujem u pricu o losem gorivu pogotovo ako 100 sipas. Moguce da je senzir prljav, lambda, katalizator, sve to moze da se lako zaprlja ako se vozi vecinom po gradu. Treba auto provozati i po otvorenom putu i malo i gas stisnuti. Prosek ti je odlixan s obzirom da si imao toliko autoputa, a za motor od hiljadu ccm je normalno da nekad ostane malo i bez daha, da tako kazemo. Odlicno je to sve samo proprati da li ce se paliti lampica opet, jer miguce da si procistio malo ovom turom ceo sistem i izbacio garez.

Podeli ovaj post


Link to post

Ti ga bas cepas . Dosta visoka prosecna brzina.

Podeli ovaj post


Link to post

Imao sam malo slobodnog vremena pa sam napravio servisnu knjižicu :) samo još da popunim :)

Još ću neki držač za njega da napravim, kožni sivi možda... Tamo ću moći račune da odlažem i garantne listove.

 

post-4702-0-06985600-1502195204_thumb.jpg

post-4702-0-95786400-1502195206_thumb.jpg

post-4702-0-22978700-1502195208_thumb.jpg

post-4702-0-98536700-1502195208_thumb.jpg

post-4702-0-61969300-1502195209_thumb.jpg

  • Upvote 10

Podeli ovaj post


Link to post

Super izgleda, tako nešto bi svako trebao da ima.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Kompletiran :)

post-4702-0-30740700-1502385846_thumb.jpg

post-4702-0-22881300-1502385859_thumb.jpg

post-4702-0-12251200-1502385868_thumb.jpg

  • Upvote 11

Podeli ovaj post


Link to post

Prešli još jedan put  :) Yare uspešno otišo do Lefkade (GR) i nazad. Ukupno pređeno 2800 km (put tamo nazad i vožnja tamo), prosečna potrošnja po bordu je 5.6 l, brzina 68 km/h (klima povremeno upaljena). Do tamo je put trajao 16h nazad 14h. Sve je prošao po najvećem redu, sem sto se 2 puta upalila check enigne ali se i ugasila :) . Oba puta se upalila kada sam se penjao gore na autoputu Egnatia Odos. Gorivo sipano 98,95. Možda treba MAF senzor očistiti!?!

Vozači su skeptični kada se ide malim autom ( 2 osobe, zaboravio da spomenem) na more ili na duži put ali meni je bio super :) posebno na ostvru parkiranje i penjanje na dosta lošim putevima smo prešli bez problema i uživali u vožnji. Naravo pokupili smo par novih ogrebotina ali ništa strašno, svakako ga čeka zimsko poliranje pa će to sve skinuti.

Evo i par sličica.

 

post-4702-0-66499900-1504814430_thumb.jpg

post-4702-0-07245600-1504814449_thumb.jpg

post-4702-0-18137700-1504814473_thumb.jpg

post-4702-0-88749500-1504814488_thumb.jpg

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Prva fotka, izgleda kao myrtos plaza na kefaloniji

Buni me taj chek sto se pali i to samo kad ides uz brdo. Filter goriva ili je slaba benz.pumpa mozda?

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Ove godine išao 2 puta do mora Yaretom i nijedan jedini problemčić( osim što sam zapeo i otkinuo lip, al sam ga namestio :) ).  Nema šta da bude, Yare je ustvari mazga i s njim bi pre nego sa bilo kojim drugim autom na kraj sveta. ;) 

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav Toyotasi :)

Približava se vreme za redovan servis. E sad dobio sam dosta loše kritike da ne treba da sipam ulje 10W40 (eneos) nego da uzmem 5w30. Pre toga nikada nisam šetao među viskozitetima pa neznam kako to može da utiče na motor, da li pozitivno ili negativno? Nisam još nazvao Trio da pitam za razliku u ceni ali u suštini to nije ni bitno, Yare zaslužuje samo najbolje :)

Ono što sam primetio da mi se potrošnja malo povećao... možda zbog hladnije vremena, zimske gume... proverićemo i to u servisu, videćemo šta dijagnostika kaže. Možda i svećice da proverimo ako smo već tamo. Možda ima veze to da dok je hladan motor, na semaforu kada krećem, malo se guši, ali baš malo, i to dok se ne zagreje, posle sve ok...

Podeli ovaj post


Link to post

Rećiće ti u servisu šta da se sipa a to je 5W30 skoro sigurno.

Što se tiče povećane potrošnje to je normalno za ovaj period godine osim ukoliko nije neka drastično veća potrošnja.

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@vily pozz :viber14:  sto rece @Skipper u predhodnom postu u servisu ce ti sve reci.. ali sto se ulja tice za tebe ide 5w  tj sinteticko.. cena je veca nego 10w polusintetika,ali sta je tu je..a u svakom slucaju za ovo vreme ti je bolje sinteticko jer ga pumpa lakse savlada i bolje je podmzivanje.. svecice zasto da ne? nisu skupe a ko zna kad su menjene..  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

×