Jump to content
Cetnik Slobodan

Kuva, a ne dize temperaturu?

Recommended Posts

Pomoc ljudi... Bio sam kod majstora, u pitanju je celica t18 2.0 16v 1990 god.

Odradio je glavu, svecice, dihtung glave, gumice ventila, meka creva i cevi, termostat itd. Ja sam prvenstveno isao pored svega sto sam naveo i zbog toga sto mi je kuvao. Uradjen je i ventilator, i rade i mali i veliki i opet mi kuva auto kad podignem haubu cujem kako krklja, ali ne dize mi temperaturu na pokazivacu, na tabli. Da li neko ima neku ideju?

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Interesantno. Jel uopšte radi pokazivač temperature? 

Bila je jedna Ceca na oglasima plava, i ona je kuvala i lik je tako prodao. Čuo sam se sa Likom koji ju je kupio i on mi je rekao da je zamenio hladnjak i rešio stvar. 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Pomoc ljudi... Bio sam kod majstora, u pitanju je celica t18 2.0 16v 1990 god.

Odradio je glavu, svecice, dihtung glave, gumice ventila, meka creva i cevi, termostat itd. Ja sam prvenstveno isao pored svega sto sam naveo i zbog toga sto mi je kuvao. Uradjen je i ventilator, i rade i mali i veliki i opet mi kuva auto kad podignem haubu cujem kako krklja, ali ne dize mi temperaturu na pokazivacu, na tabli. Da li neko ima neku ideju?

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Imam ja, nekoliko :)

Prvo, sta znaci 'ne dize mi temperaturu' ?

Dodje li kazaljka do radne ili stoji zakucano u 'cold'?

Drugo, dali su sva creva topla kada postigne radnu temperaturu?

Da nije ostalo vazduha u sistemu?

 

Zatim, prekontrolises i kolika je realna temperatura, bilo sondom umesto cepa hladnjaka, ili jos bolje IC meracem temperature.

 

I jedno banalno pitanje, al sta znam:

Jel ti u sistemu antifriz ili voda???

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kazaljka radi, normalo dize temperaturu do radne i ne ide dalje. Inace pre servisa je isla i u crveno... U celom sistemu je toplo, jer sam radio i ispiranje sistema. Antifriz je stavljen posle ispiranja, sa destilovanom vodom. Jedino da izmerim temperaturu, sto si predlozio, ali to mi nije resenja problema, to je samo utvrdjivanje onog sto znam, da kuva.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A sta kaze 'majstor'???

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije mi jasno da pokazuje ok temp, a on kuva. Nisam to jos cuo. Ja bi video u cemu je tu stvar pa bi verovatno naisao i na problem. Kazes da si radio ciscenje sistema , a bas sam to mislio reci. Mozda ima kamenca u hladnjaku pa ne prolazi dovoljna kolicina vode i onda sporije kruzi pa se pregreva, ali opet mora kazaljka pokazati. Bas javi sta kaze majstor ovo me jako zanuma.

Podeli ovaj post


Link to post

Možda je senzor/davač temperature pokvaren, mada može biti i ovo što matori kaže.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

kad cujes da kuva ugasi auto i ubaci toplomer u hladnjak... vidi sta ce da kaze toplomer

Podeli ovaj post


Link to post

meni to mirise na senzor temperature kao sto rece @maxy  ;)  al ajd javni sta kaze majstor  :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×