Jump to content
GuGu88

Karburatorski sistem dovoda goriva u motor i njegovi problemi

Recommended Posts

GuGu88 imaš dobre namere da preneseš tvoje znanje ali ti je pristup malo loš i sad ucenjuješ da nećeš pisati dalje ako se ne obrišu postovi koji se tebi ne sviđaju. Iskreno nemam auto sa karburatorom (ima ćale keca ali nema problem sa istim ) ali sam opet pratio temu pošto si imao zanimljivih iskustava iz prakse i to volim da čitam i da se informišem.

Evo ti prijateljski savet, uzmi jedan tip karburatora sa nekim problemom koji ste imali. Opiši kako ste dijagnostifikovali kvar i kako ste ga rešili. Napiši u jednom, dva posta sve to. Nemoj držati ljude u neizvesnosti pa tek sutradan kada vidiš da niko ne piše u temi da se ponovo javljaš. Očigledno ljudi ne znaju rešenje problema ili ne žele da lupe nešto, jbg. internet je čudna boljka. Meni prvom recimo smeta to što si mogao odmah da napišeš rešenje problema a nisi. Ovako bi te možda neko nešto i pitao ali nema prilike čekajući dan, dva da vidi u čemu je problem. Svi komentari u ovoj temi su dobronamerni, nema niko ništa protiv tebe, šta više, i ti pišeš o nečemu što nema na drugim mestima tako detaljno objašnjeno. Samo promeni malo pristup i videćeš da će biti bolje.

Ne želim više da trolujem temu a ti uradi šta misliš da je najbolje.

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Moram nastaviti sa novim pisanijem jer hiljaducetrsto i kusur pregleda je za svaku pohvalu moji dragi zemljani. U servis dolazi lepo ocuvana tojota sa problemom prevelike potrosnje goriva i nemirnim radom na leru. Iz auspuha izlazi vidljiv crni dim, a potrosnja goriva je toliko velika kao da vozite lokomotivu...

 

Dobio sam zeleno svetlo od majstora da pogledam u cemu je problem, skinuo sam jednu svecicu i nema da falicrna da crnija nemoze biti. Kad sam u startu dodao vazduhamotor je podigao obrtaje za 270 - 300 O.min. Pogledavsi tacan tip karburatora otisao sam u prostoriju za rezervne delove da vidim sta imamo od rezervnih delova.

 

Uh, veliki problem sa malom kolicinom delova, sa majstorom se dogovaram sta preduzeti i pomoci vlasniku auta. Dogovor sa vlasnikom je da se privremeno osposobi auto kako bi se zavrsio odredjeni posao. A za par dana se dolazi na temeljno sredjivanje potrosnje goriva.. Tako je i uredjeno, uspeo sam dodavanjem vazduha da dobijem dosta miran i korektan rad, da se motor vise negasi i koliko toliko mirno radi. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kad si već u tome, bilo bi interesantno onima koji imaju karburator da se napiše koja o tome kako do delova. Spominje se na više mesta i taj problem rezervnih delova za karburatore, pogotovo kad je Toyota u pitanju. U toj priči si pa pitanje, jel imaš kakvih saznanja kako do tih rezervnih delova?

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Uh, sa majstorom nisam pricao o tome ( ja sam tu kao pripomoc kad sam slobodan i raspolozen da se prljam ), iskreno receno sramota me je da ispitujem gde i sta nabavlja. Volim da ceprkam oko svojih kola a majstor mi pomaze kad ja neznam i ne naplacuje mi njegov rad. Ja mu za uzvrat radim karburatorske sisteme, MPI i SPI sisteme ( pod njegovom kontrolom ).

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Moram nastaviti sa novim pisanijem jer hiljaducetrsto i kusur pregleda je za svaku pohvalu moji dragi zemljani...

 

:D

 

 

Kad sam u startu dodao vazduhamotor je podigao obrtaje za 270 - 300 O.min.

 

Pogledavsi tacan tip karburatora otisao sam u prostoriju za rezervne delove da vidim sta imamo od rezervnih delova.

 

Uh, veliki problem sa malom kolicinom delova...

 

...uspeo sam dodavanjem vazduha da dobijem dosta miran i korektan rad, da se motor vise negasi i koliko toliko mirno radi.

Kako, na koji nacin si "dodao vazduha", da i mi to uradimo?

 

Jel se to radi 'na uvo' ili pomocu nekih instrumenata, alata?

 

I koliko je to delova bilo potrebno za karburator te toyote, kada je problem "mala kolicina delova u prostoriji za rezerne delove"?

 

Molio bih te da nam pojasnis ovo, jer ja nikako nisam uspevao da povecam kolicinu vazduha, (osim na leru) pa sam "morao" da menjam dizne i stavljam manje i na taj nacin pravim optimalnu smesu goriva i vazduha za sagorevanje.

 

 

Uh, sa majstorom nisam pricao o tome ( ja sam tu kao pripomoc kad sam slobodan i raspolozen da se prljam ), iskreno receno sramota me je da ispitujem gde i sta nabavlja. Volim da ceprkam oko svojih kola a majstor mi pomaze kad ja neznam i ne naplacuje mi njegov rad. Ja mu za uzvrat radim karburatorske sisteme, MPI i SPI sisteme ( pod njegovom kontrolom ).

Radite li K-jetronic sisteme?

Cuo sam da tu velike probleme moze da napravi necistoca. Sa druge strane, regulatorom pritiska se postizu fantasticni rezultati, ali oce cesto da zaboli od posledica...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Laki72, odlicna pitanja samo sto ti nemogu na sva odgovoriti kako bi ti zeleo. Jer se neke stvari nemogu tek tako otkriti, niti se na isti nacin po nekom sablonu ne otklanjaju slicni problemi. Majstor je imao ponekad vremena i temeljno je obasnjavao kako koji deo na karburatoru radi. Isplatila se obuka jer ja dobijam baksis od musterije za posao koji sam odradio, a majstor naplati rad i delove..

 

Rezervnih delova ima dosta jer majstor skoro sve karburatore radi, medjutim ima odredjen broj karburatora gde je problem naci sve delove za reparaciju. Tada se proceni sta se moze uraditi i tako se pristupa problemu.

 

Devedeset posto rada na karburatoru ili ostalim sistemima ubizgavanja goriva proverava se preko ispitne opreme. Tako se tacno zna sta se dobilo kod odredjene popravke.

 

Totalno je los pristup ( nepravilno ) da se menjaju dizne i tako dobije optimalna smesa. Jer se na taj nacin gubi snaga motora. Gledao sam majstora kako radi navedeni sistem sa K glavom. Ali ih sad izbegava jer nemoze da nadje potreban materijal za reparaciju.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro, mozda je pogresan pristup, ali onda mi zaista nije jasno kako mogu povecati dotok vazduha u motor kod vakuumskog sistema (sto karburator jeste).

Snaga vakuuma je nepromenjljiva (mogu povecati stepen kompresije motora promenom klipova ili kompresionog prostora, mada je to onda modifikacija motora), ali ce u tom slucaju isti vakuum 'povuci i vecu kolicinu goriva.

Dakle, sta mi preostaje?

Jedino da probusim rupu (bilo u telu karburatora, ili nekom pratecem delu) i to nize od venturija, i tako fals vazduhom osiromasim smesu, al to nije popravka, vec budzenje i to lose budzenje.

 

I objasni mi kako cu to sa optimalnom smesom imati manju snagu motora nego sa prebogatom (ili previse siromasnom).

Meni to izvini, ali nema logike i mislim da je nemoguce.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro, mozda je pogresan pristup, ali onda mi zaista nije jasno kako mogu povecati dotok vazduha u motor kod vakuumskog sistema (sto karburator jeste).

Snaga vakuuma je nepromenjljiva (mogu povecati stepen kompresije motora promenom klipova ili kompresionog prostora, mada je to onda modifikacija motora), ali ce u tom slucaju isti vakuum 'povuci i vecu kolicinu goriva.

Dakle, sta mi preostaje?

Jedino da probusim rupu (bilo u telu karburatora, ili nekom pratecem delu) i to nize od venturija, i tako fals vazduhom osiromasim smesu, al to nije popravka, vec budzenje i to lose budzenje.

 

I objasni mi kako cu to sa optimalnom smesom imati manju snagu motora nego sa prebogatom (ili previse siromasnom).

Meni to izvini, ali nema logike i mislim da je nemoguce.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Prvo, dobro je sto ti nije jasno jer kako bi majstori zaradjivali za hleb i ostalo.

 

Drugo, treba stvrno dobro znati kako karburator radi i svaki deo cemu sluzi. Na taj nacin se prilicno brzo stize do resenja, posmatrao sam majstora na koji nacin moze da " dodaje vazduh " i da se samim tim dobije dobar rad motora.

 

Trece, nemoj da menjas smisao recenice u postu koja glasi: " Totalno je los pristup ( nepravilno ) da se menjaju dizne i tako dobije optimalna smesa. Jer se na taj nacin gubi snaga motora. " Tvojim postupkom resavanju problema prebogate smese dobijas prihvatljivu smessu u jednom rezimu pod odredjenim vakumom. A sta ce mo sa ostalim rezimima gde se dodaje vazduh u usisno grlo. 

Prebogata smesa nikad nemoze da da optimalnu snagu jer se usled nedostatka vazduha u gorivnoj smesi ( benzin - vazduh ) nepodpaljuje svo gorivo koje je usisano. Procenat neiskoriscenog goriva ume da ode na 50% i vise, sto se lepo vidi na auspuhu. Izduvni gasovi su crne boje, svecice isto tako i motor radi nemirno sa mogucnoscu gasenja na leru...

Sa smanjenim procentom iskoriscenja gorivne smese dolazi do srazmernog pada snage motora i losih voznih osobina tog auta u tom momentu.

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Prvo, dobro je sto ti nije jasno jer kako bi majstori zaradjivali za hleb i ostalo.

 

Drugo, treba stvrno dobro znati kako karburator radi i svaki deo cemu sluzi. Na taj nacin se prilicno brzo stize do resenja, posmatrao sam majstora na koji nacin moze da " dodaje vazduh " i da se samim tim dobije dobar rad motora.

 

.

I, kako dodaje vazduh na kraju?

Tesko da bilo ko od 99% ljudi na forumu moze da uzme hleb iz usta majstoru jer nema karburator na svom autu. Pitanje je vise iz interesovanja a ne iz koristi. Taj sistem je odavno otisao u istoriju automobilizma i postao muzejski eksponat

 

 

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ova tema postaje besmislena i ja je vise necu posecivati niti postovati u njoj.

Ti se i dalje 'hrani' brojem pregleda, kad ti je to vec bitno, ali ja ovde nemam sta korisno da procitam.

Napisao sam nekoliko konkretnih pitanja na koja nisi znao (hteo) da odgovovoris.

Koja je onda svrha ove teme?

Da sebe predstavis kao znalca?

Ok, legitimno, ali totalno neprimereno forumima koji prvenstveno sluze da ljudi podele svoje znanje, saznanja, zapazanja.

 

Kako karburator radi, znao sam kada mi je to trebalo. Nesto se i zaboravilo...

Mozda sad i ne znam, al bez uvrede, cenim da ti nisi neko ko to moze procenjivati... Meni svakako nije trebao majstor da mi "namigne" da zavrtim konusni sraf koji regulise kolicinu vazduha na leru gasu (sto je po tvom opisu jedino sto radis) ;)

No bitno je da (kao sto citamo) ima jos onih koji se time bave i znaju, zbog jednog broja ljudi koji i dalje voze automobile sa takvim sistemima napajanja gorivom.

Uzivaj i pozdravi majstora :)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda ova tema za tebe postaje besmislena jer nedobijas na tacnu konkretne odgovore ( uf sto se zdravo jako jedim ). Nemam nicim posebno da se hranim niti mi je bitna neka posebna reklama. 

Svrha teme je da se jave vlasnici automobila koji imaju ovaj sistem napajanja gorivne smese motora. Sa konkretnim pitanjem sladice i odgovor. Na ostale gluposti koje si naveo necu da se smaram jer nezasluzuju moju paznju...

Podeli ovaj post


Link to post

Moram nastaviti sa novim pisanijem jer hiljaducetrsto i kusur pregleda je za svaku pohvalu moji dragi zemljani. U servis dolazi lepo ocuvana tojota sa problemom prevelike potrosnje goriva i nemirnim radom na leru. Iz auspuha izlazi vidljiv crni dim, a potrosnja goriva je toliko velika kao da vozite lokomotivu...

 

Dobio sam zeleno svetlo od majstora da pogledam u cemu je problem, skinuo sam jednu svecicu i nema da falicrna da crnija nemoze biti. Kad sam u startu dodao vazduhamotor je podigao obrtaje za 270 - 300 O.min. Pogledavsi tacan tip karburatora otisao sam u prostoriju za rezervne delove da vidim sta imamo od rezervnih delova.

 

Uh, veliki problem sa malom kolicinom delova, sa majstorom se dogovaram sta preduzeti i pomoci vlasniku auta. Dogovor sa vlasnikom je da se privremeno osposobi auto kako bi se zavrsio odredjeni posao. A za par dana se dolazi na temeljno sredjivanje potrosnje goriva.. Tako je i uredjeno, uspeo sam dodavanjem vazduha da dobijem dosta miran i korektan rad, da se motor vise negasi i koliko toliko mirno radi.

Pa sto se ovog posta tice niko se nije javio sa konkretnim problemom, sam si pisao o konkretnom slucaju pa ne vidim da neko iznosi gluposti ako te lepo pita za odgovor na tvoje enigmatske postove tipa "cik pogodi "

Ako pises da drugima bude zanimljivo i edukativno onda se potrudi da to bude smisleno i pismeno, ne samo gramaticki ispravno ( a i dalje je nepismeno) vec da to bude citko i jasno.

Ne verujem da ima ljudi koji su raspolozeni za resavanje enigmi, isto tako malo ih je sa karburatorskim motorom, a ima i onih kojima je smor da citaju tekst pun gramatickih gresaka vrlo zbrda zdola napisan, tako da ti je suzen krug citalaca bez obzira sto tema ima milion pregleda. Ja te pitao, nisi odgovorio, laki pokusao pa ni on nije uspeo. Ugledaj se na expandable i njegove postove ako vec hoces, tj imas zelju da napises nesto pametno.

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Stvarno, glupo mi je da nekom popujem kako da pise to je slobodna volja, ali expendable je primer kako bi to trebalo raditi.

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Pa jbga, njegov blog o ulju za motor ti je milina citati, njegovi postovi i objasnjenja kako, zasto i zbog cega isto. Uz to vrlo lepo smisleno i strucno napisano. Ovo bre sramota da odrastao covek koji ima pretenzije da edukuje nekoga ne zna osnovni pravopis koji se uci u osnovnoj skoli. Da zlo bude vece, otvoren forum pa je dostupno svakome ko na google ukuca karburator kao rec za pretragu. Blam je i za klub i forum da neko cita ove budalastine tipa " otisao sam u magacin kad ono nema dovoljno delova" neko ce da pomisli " ako im je ovo strucnjak...."

Sto se mene tice over & out.

 

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je taman postalo zanimljivo,pogotovo kada vidim koliko pregleda ima ;)

@Laki72 i Mico , bez vas vise nece biti isto :)

@matori, apsolutno tako potpisujem ;)

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Neznam zasto ste toliko zlonamerni ( najblaze receno ) kad nemate auto sa ovim sistemom uvodjenja gorivne smese. Slobodno zaobidjite ovu temu i dozvolite clanovima koji imaju potrebe da se slobodno jave. 

Podeli ovaj post


Link to post

Povlačim se i ja iz ove teme iako sam je čitao do sada.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Nije zlonamerno! Kažem ti prijateljski , probaj shvatiti kao savet. Pročitaj expedableove postove i komentare. Sve u vugla čovek kaže. Ljudi ga pitaju savet, a on odgovori do najsitnijih crevaca. Lično sam radio taj posao pre 20 i kusur godina i rastavio sam i sastavio more karburatora jer su tada bili u većini auta. Većina i zna na kom principu radi karburator. E sad , pitanje sam ja postavio gde naći rezervne delove. Odgovor je u principu , ako ti kažem moraću te ubiti. Bilo je i pitanja kako je nešto odrađeno , a odgovor opet u prethodnom stilu. Još jedna stvar. Ako neko komentariše nešto kao Laki ili Mića koji imaju znanje jer imaju i godina , a samim tim i iskustva , ne znači da te vređaju s tim. Tvoji odgovori su jako uvredljivi i iz njih se čita između redova da se osećaš lično napadnut što stvarno nikome ovde nije ni najmanja namera. Ako si već u nekoj usko vezanoj temi onda je najbolje kao exndable čekati da te neko nešto direktno pita za određenu stvar i na to direktn odgovoriti za tu određenu stvar(deo). Neko je već rekao da je cela tema kao uvod u neko ozbiljnije štivo koje tek treba da uđe u srž interesovanja i problematike. Imam osećaj da su se nedavno upoznao sa tim sistemom i da te fasciniralo kako sve to funkcioniše i sad bi da to nazovi malo površnije znanje da podeliš s nama. Meni je to drago i verujem da je drago onima koji imaju na kolima običan karburator i koji još nisu ušli u priču kao ti, ali za one koji su upoznati s tim fali ozbiljnijeg gradiva. Opet kažem, ni ovo što sam sada rekao nemoj shvatiti kao neko predavanje već kao dobronameran savet. Svako dobro tebi i nema razloga za ljutnju ni bilo šta slično.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ma bre lik je šegrt koji je otkrio internet i pravi se pametan. Pola vas može da ga sašije u znanju.

Glupa tema u svakom slučaju. Neam karburator. Aj zdravo..

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da se bespotrebno tema puni nekorektnim ( glupim da gluplji nemogu biti ) postovima kao sto je mahatma i slicni njemu napisali. Slazem se sa tobom matori u nekim delovima tvog posta. 

 

Sto se tice mog pisanija, vazno mi je da clanove foruma koji imaju taj sistem i zalju da nesto sami urade uvedem u tu pricu dragi moji zemljani. Nije mi bila namera da sve Vas edukujem ili ti obucavam za seminarski rad. A da, dosta je bilo komentara i sprdnje na moje pisanije, mozda sam tako i hteo da napisem post. A zasto zlonamernici, pa nemorate ( svaka cast dobrotvorima ) bas sve da znate, jer je tema posvecena clanovima kome ce moj trud pomoci.

Podeli ovaj post


Link to post

Ma naj da zakljucate temu

 

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dali je neko imao situaciju da oseti detonaciju u auspuhu?

Podeli ovaj post


Link to post

To je drugi tip detonacija Mico legendo, kad se detonacija u motoru oseti znak je da se gorivna smesa nekontrolisano potpaljuje. Razlog tome dragi moji zemljanani moze da bude :

 

- nepravilana oktanska vrednost goriva,

- nepravilna vrednost ( % ) gorivne smese,

- nepravilno potpaljivanje gorivne smese,

- pohabanost motora i 

- drugo.

 

Kod ovog sistema uvodjenja gorivne smese najveci uticaj na pojavu detonacije u motoru uticu: kad je prebogata gorivna smesa, veliko predpaljenje i kvalitet goriva.

Podeli ovaj post


Link to post

Zbog obima posla i licnih obaveza nisam duze vreme bio na forumu, prijatno sam iznenadjen kad sam video da tema ima preko 2000 pregleda.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×