Jump to content

Recommended Posts

:) otišao taj Lanser od mene pre 10 godina :) 1.5 GLX 12v. Na žalost bio je loše održavan pre mene. Mnogo sam novca i nerava uložio u njega. Na kraju ga prodao. Loša stvar je što su u to vreme zbog ograničenog uvoza svi automobili bili skupi u nabavci i manje su gubili na vrednosti nego danas. Komplet servisiranog i sa kandžom sam ga prodao 200 eur jeftinije nego što sam ga kupio. Sledeći vlasnik se sam javio posle nekog vremena i rekao da ga je neko pošteno odvalio na parkingu.

E to za boju nisam znao. Krov je bio ok, ali je hauba bila tačkasta. Ko zna da li je dnas u opšte automobil u voznom stanju. Od svega mi je ostao u sećanju menjač čiju si ručicu mogao malim prstom da pomeraš. Kao da u opšte nije pružao otpor prilikom menjanja brzina. A i sedišta su bila od nekog pliša. Prava mala limuzina.

 

A što se tiče entuzijasta, malo ih je na ovom forumu. Što se tiče restauracije, izvlačeni su primerci iz garaža matori po 40 godina i detaljno sređivani, od farbanja čitave školjke pa do sređivanja motora, enterijera. dakle auto se rasturi do kraja i onda deo po deo se radi. Slab je izbor i matorih alfi, a nabavka delova isto predstavlja problem. mada ko ima para i volje ima i načina.

Skoro su na forumu osvanule alfe 156 i 166 sa 2.5 i 3.0 motorima. jeftine za nabavku i skupe za održavanje.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hteo sam da napravim strokera .3.0 od Bmw-a e36 sa M50b20 tu motorom. To mi je životni san, mogu slobodno da kažem bio. 250-280 ks može da se izvuče i više od 280 km/h po GPS-u. M3 za sirotinju no i pored toga ta "ljubav " mnogo "boli" u svakom pogledu. Razume te me, nadam se . Jedino što sam uradio na tom Bmw-u , zamenio menjač i dif da ide nešto brže. Najeftinija varijanta....

Ovako ključ u bravu i prosečna potrošnja 6.5 - 7.5l . Pobedio racio  A da bole neostvareni snovi bole ,,,

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

da li po vasem misljenju za auto u luna opremi treba uzeti jos neki bitan detalj?

Podeli ovaj post


Link to post

Ja niti bih ti ista savetovao, niti bih ja licno slusao savete po tom pitanju kada bih sada kupovao automobil.

To je sve ipak licna potreba ili zelja.

Ja sam pre ovog mog 'klot' Aurisa, vozio Mitsubishi Galant (karavan) u 'full' opremi.

Drugacije okolnosti i drugacije potrebe, uslovile su takav izbor, a takodje cena 'pakovanja', dodavanja opreme nisu uopste zanemarive u danasnje vreme.

 

Opet, porodicni prijatelj finansijski obezbedjen, i bez potomaka (nemam za koga da cuvam), koji je 2007 medju prvima kupio novi, tek izasli Auris je na SOL paket napakovao jos par hiljada EUR , ali je odustao od navigacije zbog izuzetno bezobrazne cene (posebno sto navigacija u to vreme nije imala mape puteva u zemljama Ex SFRJ.

 

Dakle, sve je stvar mogucnosti i licnog izbora.

 

Srecna kupovina :)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam ni šta sadrži luna paket. U svakom slučaju, ono što ja tražim na autu su digitalna klima, prednji naslon za ruku, tempomat, grejani i elektropodesivi spoljni retrovizori. Verujem da to sve ova Toyota ima u luna paketu.

 

Ako imaš malu decu onda obavezno i zadnji elektro podizači.

Izmenjeno od maxy

Podeli ovaj post


Link to post

Sve sto su gore napisali se slazem. Ono sto bih ja dodao (a nisam) i planiram nekada uskoro - toyota protect spolja i lajsne sa strane. :)

Podeli ovaj post


Link to post

@dijenek batali, ta magicna vodica je nista drugo nego neki renomirani proizvodjac hemije za auto. Pet godina zastite!?! A sitnim slovima sta pise, vrsi se kontrola pri svakom redovnom servisu i zastita se po potrebi popravlja. 150€ za to ne bi dao ni pijan samo iz razloga sto znam da toyota ne proizvodi hemiju i sto ne znam od koga to nabavljaju. Kemoimpex je poceo da drzi sonax profi liniju i taj vosak na keramik bazi provereno i testirano drzi 6 meseci. Bocica je oko hiljadu dinara i dovoljna je za 8-10 puta da zastitis auto. Ovo ili nesto od meguiarsa je mozda cak i bolje

http://www.meguiars.com/en/automotive/products/g36516-paint-protect/

Popricaj malo sa detailerima, dzoni, rele pro shine, garage73 ....kod njih su cene zastite vrhunskim sredstvima oko 80-100€ a potpisujem ti da je bolje, osim toga bar znas sta su ti naneli na auto. Bar bi ja tako uradio da hocu tako nesto, ne zaleci se dok se ne raspitas na par strana, a ako te bas svrbe pare onda just do it

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Teško 5 godina.

Izmenjeno od maxy
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

ima to sve čini mi se jedino ima čelične felne nisu alu, ali to može sačekati , mislio sam još alarm i eventualno gumeni pokrivač za gepek.

 

Ne znam ni šta sadrži luna paket. U svakom slučaju, ono što ja tražim na autu su digitalna klima, prednji naslon za ruku, tempomat, grejani i elektropodesivi spoljni retrovizori. Verujem da to sve ova Toyota ima u luna paketu.

Ako imaš malu decu onda obavezno i zadnji elektro podizači.

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno, te celicne ostavis za zimski set a uzmes neke lepe alu aftermarket za letnji. Gumenu patosnicu za gepek pod obavezno. Alarm, pa mislim da ti ne treba, igla ili zeder ako bas nesto hoces. Koju si boju izabrao?

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@ Polo 2014 Pored gumene patosnice za gepek , traži i patosnice za auto ( zaboravio si Mćo , tako si i mene savetovao) komplet prve pomoći i pogodi se u okviru cene da ti urade i Toyota protect karoserije.  Traži što više pa koliko uspeš da dobiješ, odnosno kako se pogodiš.

Podeli ovaj post


Link to post

Uuuu jako lepa boja, popularna jeu EU, ove godine sam je bas cesto vidjao na letovanju. Malo mi zao sto sam uzeo dosadnu srebrnu.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam Luna paket opreme. Alu felne nisam odmah uzeo, pa ću moźda kasnije.

 

Od ostalih stvari koje ima viši paketi opreme sve su to stvari koje ti samo olakšavaju vožnju, ali opet, za mene, nisu bile vredne para.

 

Obavezno traži više, kao što ti je @piske rekao. On je uspeo da izvuče najviše dodatka. Mene su častili gumenim patosnicama i to je to.

Podeli ovaj post


Link to post

mislim da se ova tema priblizila kraju.

 

polo je otisao :sad:,

 

nova toyota dolazi :) .

 

otvaram novu temu vezanu za novi auto.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×