Jump to content
mpavlovicbb

Volan e12

Recommended Posts

Kako je moj volan zreo zamenu ili novo presvlacenje interesuje me da li bi na e12 odgovarao volan sa restyle modela, da li bi radile komande na volanu i da li je isti prikljicak volana? Stavio bih volan sa restyle-a ako moze sve da radi kako treba.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Razlika u volanima ima vezano i uz zemlju proizvodnje. Ja sam tako isto pogresio kad sam kupio za jarisa. Volan lepo stavis i sve legne , ali je zbog kostura volana nemoguce namestiti vazdusni jastuk. Najbolje je da skines vazdusni jastuk i vidis kakav je kostur volana, slika ga i onda trazi takav. Na svim oglasima ima slika volana bez vazdusnog jastuka i vidi se kostur. Ako je isti kao tvoj onda nema brige.

Podeli ovaj post


Link to post

Mora da ide komplet drugi volan sa jastukom, nije isti oblik na pre restyle i restyle modelu. Nego tek sada videh da restyle model ima 5 tastera za kontrolu muzike, a moj ima 6. Verovatno tu nije ni konektor nije isti, a i gubim jednu funkciju sa novim volanom.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da, obicno konektori nisu isti. Mozes i sam izvuci instalaciju. Iskreno, pre bih ga zamenio sa originalnim ili ga presvukao. Ako se odlucis za presvlacenje mozes da biras kozu, perforaciju, konac, sto opet moze biti benefit za tebe, ako volis da prilagodjavas stvari svom ukusu. Jos uz to presvuces rucicu menjaca i ima da izgleda extra.

Presvlaceenjem mozes da povecas debljinu volana.

Izmenjeno od maxy

Podeli ovaj post


Link to post

Ne znam kolika je cifra polovnog volana. @maxy ne kaže loše.  @Mića je presvukao njegov u Rolli i meni je lepši i bolji od originala. Mislim da nije neka astronomska cifra pa možda da pre svega vidiš i s njim gde i koliko . 

Podeli ovaj post


Link to post

Nema od tog prebacivanja volana sa restyle modela nista, jednostavno ne moze, osim toga air bag centrala ti nec prepoznati novi air bag pa ces i tu imati sex da sve to uskladis. Dzekovi za audio nisu isti. Ne petljaj nego kao sto ti @matori kaze lepo presvuci volan. Meni je sova uradio volan, kozicu ispod menjaca i rucicu menjaca za 80€. Wewerku je storeli radio isto perfektno, ali po meni je wazzuu uradio odlicno u kačarevu za 20€. Izbor je na tebi gde ces i kod koga ces

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nebo, presvlacenje volana i rucice menjaca je jedna od stavki koje trebam uraditi u narednom preiodu nego mi palo na pamet da stavim volan sa restylea jer je po meni mnogo lepsi od mog. Ali ovog puta nazalost nista :( ako se dobro secam storeli mi je rekao oko 120-130 evra za sve..

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije puno za sve. Nebo se radi 60-80€ zavisno koliko ima posla. Tako da ve ukipno nije prevese. Po meni je @Mića uradio volan fantasticno. Ne znam jel jepse za oko il ugodnije za ruku. Mozda je to najpametnije. Ne verujem ni da dovar volan mozes naci jeftinije.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo kako kod mene izgleda. Punih godinu dana i 15 k km i izgleda identicno kao kada je uradjeno. Nemoj da te odbija perforirana koza, ne ulazi prljavstina ( za sada ) mada, kao i sve drugo sto se odrzava cistim mora i volan tako da mala cetkica, sredstvo za ciscenje i odrzavanje koze i nemas brige.

p.s-fotke su odmah posle rada 27bf8970d5d12efec8739a1a899e1845.jpg7988360a36cd32b9b3dd7951e28cac7f.jpg0ed480c24bd4d98e53db6bd2a3b314c2.jpgfb4d17e2574ed46007bac4f2b4c33bec.jpg

 

Послато са SM-G360F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo je bolje od fabrickog :) vrlo slicno i ja planirao, samo sam mislio da ceo menjac oblozim kozom. Ovde gde je kod tebe zalepljena karbon folija ja hocu perforiranu kozu.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste, lepse od fabrike, a i pod rukom ogodnije.

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste. Sto se menjaca tice kod mene je otisao onaj hrom pa mi sova zalepio karbon foliju, kao privremeno a ostade to za stalno, naviko sam se 3cc3afd504f58bf2e833d70ac4c8c76d.jpg

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Mico, odlično izgleda. Šta koristiš za održavanje kože i koliko često je tretiraš?

 

Sent from my S10 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jednom u 6-8 meseci.

Na svim kolima koristim gliptone, i za ciscenje i za zastitu. Nikad ne nanositi zastitu na prljavu kozu.

 

http://partes.hr/shop/proizvodi/sredstvo-za-ciscenje-koze-gliptone-gt12-liquid-leather-cleaner-250ml/

Kod dzonija sam cistio volan na yarisu i naneo auto magic jos u oktobru prosle godine i pokazao se fantasticno, i dalje se oseca pod rukom da je tretirana. 592605a84d9e4ee671b04dfa45e5d6f4.jpg8bdfea7e36352d75d4debb6e66f590e4.jpgf381f2e6a5d9fc4828dc75c6c9ce823d.jpg

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste. Sto se menjaca tice kod mene je otisao onaj hrom pa mi sova zalepio karbon foliju, kao privremeno a ostade to za stalno, naviko sam se 3cc3afd504f58bf2e833d70ac4c8c76d.jpg

To se da polirati.

Podeli ovaj post


Link to post

Pitao, nema sanse. Prethodana vlasnica je nosila prstenje pa je bilo nekoliko bas dubljih ogrebotina, osim toga to je plastika ofarbana u hrom boju, kad bi se poliralo doslo bi se do plastike. Ima toga ne e bay, dzvini je kupio, meni ok i ovako. Koza na menjacu mi nije toliko propala ali ajd, kad je bal.....

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ups, nisam znao da je plastika.

Podeli ovaj post


Link to post

Kada sam bio manji, pokušao sam ispolirat znak na tatinom Golfu mk2, pogađate što se dogodilo.  :viber14:

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Moja supruga dala starijem sinu sundjer za pranje sudova da mi opere auto. Pogodite kojom stranom sundjera mi je oprao prednje krilo

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Jednom u 6-8 meseci.

Na svim kolima koristim gliptone, i za ciscenje i za zastitu. Nikad ne nanositi zastitu na prljavu kozu.

 

http://partes.hr/shop/proizvodi/sredstvo-za-ciscenje-koze-gliptone-gt12-liquid-leather-cleaner-250ml/

Kod dzonija sam cistio volan na yarisu i naneo auto magic jos u oktobru prosle godine i pokazao se fantasticno, i dalje se oseca pod rukom da je tretirana. 592605a84d9e4ee671b04dfa45e5d6f4.jpg8bdfea7e36352d75d4debb6e66f590e4.jpgf381f2e6a5d9fc4828dc75c6c9ce823d.jpg

 

Gesendet von meinem SM-J500FN mit Tapatalk

Hvala na savetima Mićo!

 

Sent from my S10 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Da ne bi otvarao novu temu, da li bi u Beogradu mogli da mi preporučite nekoga ko bi mogao da presvuče moj stari, pohabani, kožni volan na Yarisu mk1?

Podeli ovaj post


Link to post

Sova, Storelli...

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×