Jump to content
goranm

Denso svecice koje uzeti

Recommended Posts

Pre par dana sam kupovao nesto u Gazela Komerc radnji pa sam se raspitivao za svecice posto je proslo 2g od prosle zamene i hteo sa da ih kupim, medjutim prodavac me bacio u rebus jer mi je ponudio dva modela:

K16TT su kako kaze za auto sa gasom i

K16R-U11 su standardne

 

Inace u pitanju je Toyota Yaris Verso 1.3 sa ugradjenim plinom.

 

Kakva su vasa iskustva. Inace nemaju na stanju NGK svecice.

Podeli ovaj post


Link to post

@goranm Po meni druze K16TT ako vec imas Tng a inace Denso je po meni i bolji od NGK  ;)  (moje misljenje) ja teram Denso od kad vozim Toyotu (4god) i nikakav problem nikada,doduse ja ih menjam na 10000km kad radim i servis. (nije neka investicija a nemere skoditi)  ;)

Podeli ovaj post


Link to post

Nema neke razlike i meni se cini, pre 2g sam menjao svecice i mislim da im je vreme, sigurno su prosle  30.000km a prilicno su jeftine u Gazeli (zadnji put sam posumnjao da li su orginal, ali ocigledno da jesu, jeftinje su od NGK. Mada majstor za plin Dule sa Banovog Brda tvrdi da su NGK najbolje i da ne treba nista sem standardnih stavljati.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam stavljao te svecice kad me zezao auto u gušio se, ispostavilo se da su bobine bile u pitanju. Te svećice su mi ugradili u čini mi se Makedo servisu.

Na kraju kad sam otisao kod pravog majstora ( Japan Shop) ispostavilo se da su bobine. Same svecice su mi bile ok nisam ništa posebno primetio. Kad sam ih pokazao majstor Dulet sa BB on se smejao njima. E sad kome verovati. Što se mene tiče on mi je autoritet za plin pa posle toga ih nisam kupovao.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ma svecica ko svecica,jedino treba gledati na toplotnu vrednost zbog plina a ostalo manje vise msm da nema neke greske... dal uzeo Denso od 350 din il NGK od 400+din po meni je maltene isto. al opet manju prednost dajem Denso.. :viber14:  

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×