Jump to content
polo2014

Mirsad & Auris 1.6 vvt

Recommended Posts

Sve je super :) Šteta što je samo naopačke ( mislim na slike ) :D

Podeli ovaj post


Link to post

nisam cekao imali su na stanju. inace oko 90 dana se ceka kad se poruci.( ima lijepa crvena metalik boja,osim one tokyo red koja je skuplja)na internetu trazi corolla IM ili scion IM koji se prodaju u USA a unutra su potpuno isti, ti modeli imaju lijepe vanjske dorade.

dobio sam na ovaj nacin pola registracije, i gumenu kadicu za gepek. i kao poklon bocu vina.

mislim da je luna paket opreme skroz ok,fale jedino alu felge i navigacija ali se to moze kasnije.

prvi dojam je da je muzika mogla biti bolja, ali to se ne moze napraviti, jedino u svom aranzmanu.

Podeli ovaj post


Link to post

Da luna je sasvim dovoljna. Sta znaci (U ponudi su i bogato opremljeni Auris 1.6 Luna za 14.990 € i 1.6 Luna Alloy za 15.290 €.)

 

Luna Alloy?

Podeli ovaj post


Link to post

Pa luna sa alu felnama

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Cestitam strasan auto boja vrhunska

Podeli ovaj post


Link to post

Jos jednom cestitke na prinovi i da te verno sluzi. Super auto.

Podeli ovaj post


Link to post

Malo sa mora kasnije dopisem iskustva u voznji.

Izmenjeno od polo2014

Podeli ovaj post


Link to post

da iznesem utiske nakon malo vise od 1000km.

treba se malo naviknuti na voznju u visim obrtajima. posto sam ga vozio uglavnom na 2-3000 obrtaja primjetno je da nema snage na uzbrdici, sto je i jedina mana. sada ga vozim agresivnije i lijepo ide i uzbrdo, s tim da se zanemari shift koji preporucuje visi stepen prenosa.

do mora i nazad oko 850 km rezervoar i mozda 1-2l jos sto je po meni ok. vjerovatno je potrosnja u vezi sa stopalom sto teze na gasu i ona raste.

uglavnom za sada sam zadovoljan.

jako je udoban, pogotovo u krivinama, klima dosta brzo rashladi, servo je njezan, jako lijep spoj svega ali nije sto bi se reklo momacki auto, nego jedan komforan, kulturan, porodicni kompakt.

 

volim ga. u odnosu na moj raniji izbor neuporedivo bolji, ali i razumljivo je jer je i vise klase, mada sam dojma za sada da je toyota za vw mercedes.

nadam se da nece biti razocarenja kao sa vw.

 

P.S.

nedaleko od mjesta gdje sam napravio sliku dan ranije sam vidio Bg table i nisam primjetio nekih medunacionalnih problema.lokacija vodice hrvatska.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Taman si ga vožnjom u opsegu od 2000-3000 obrtaja razradio. Videćeš kako povlači kada daš gas i između 3000-4000 obrtaja. Nemoj da obračaš pažnju na shifter osim kada ti pokaže da prebaciš u nižu brzinu ( obavezno u nižu šaltaj )

Podeli ovaj post


Link to post

Taj auto je baš to "jedan komforan, kulturan, porodicni kompakt". Nema benzinca koji vuče sa 2000 obrtaja, tu je TS izuzetak. Samo ga vozi kako se benzinac vozi i ima da ide gde god poželiš.  :twothumbsup:

Podeli ovaj post


Link to post

@polo2014

Mirsade, dok se naviknes i dok se auto jos malo razradi, neces osecati nikad nikakav nedostatak snage za normalnu voznju, veruj mi. :)

Ja sam mog Auris-a uzeo polovnog, i prva tri meseca bio u zestokom iskusenju da ga prodam, sto bih verovatno i uradio da nisam bio u zestokim obavezama koje su ukljucivale i koriscenje automobila.

Jednostavno, odnos prenosa u menjacu i diferencijalu je napravljen tako da je primarna ekonomicna voznja, sto znaci da se za vecu snagu i Nm mora poterati u obrtaje. Verovatno si vec primetio da iznad 3000rpm motor menja karakter i 'povlaci' osetno bolje, tako da u kada zatreba snage, samo ga 'zavrti' brze.

Kao sto ti je i @matori rekao, nema benzinca (ja cu dodati - male kubukaze) koji 'vuce' sa 2000 obrtaja. :)

 

Nadam se da si se lepo odmorio u Vodicama.

Ako se ne varam ovo je fotkano negde ka Srimi a preko se vidi ostrvo Prvic? :)

Znam da ima BG tabla i sam idem godinama tamo, sto na Srimu, sto u Vodice na Plavu plazu (iza hotela Punta), sto u Tribunj, Sovlje, Murter...

Hvala Bogu, nikad problema evo vec 9 godina a idem i van turisticke sezone. :)

 

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

razmišljam o alu felnama 16 u svakom slučaju do proljeća ništa, ali imate li neki prijedlog, ( 5x114,3   60,1 centralna) jer to baš mora tako ili može i drukčije šta?

Podeli ovaj post


Link to post

5×114,3 mora!

:D

Centralna...

Pa u principu ne mora, al svakako je moras svesti na tu meru.

Ako je veca, umecu se plasticni prstenovi, ako je manja obradjuje se do mere kod strugara :)

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

hvala na savjetu.

rijesio sam se zimskih guma i alu felgi od ranijeg auta, pa sam nabavio zimske savine 205 55 njih sam mislio na celicne, a onda alu uzeti za ljetnih.

slabo sam nalazio na internetu  ove mjere, uglavnom se sve vrti oko njemaca.

ima li neki sajt ili link za japanske alufelge?

Podeli ovaj post


Link to post

E sad, autom si super zadovoljan, a sad felne problem :). Salim se malo ;) . Prati oglase, pojavi se felni. U pravu si da je 80% za Nemce i Talijane, al razumljivo i zasto. Malo strpljenja i prati redovno.

Podeli ovaj post


Link to post

za sada sam stvarno zadovoljan.

pomalo se navikavam na volan i komande i sviđa mi se sve više.

negdje sam čitao razne komentare tipa da je cockpit nabacan iz raznih modela, a sve više sam mišljenja sam da je to potpuno bezveze pljuvanje po meni sada nevažnom aspektu koji se zove dizajn.

japanci  su izgleda slagali nekako po potrebama sve, da bude ono taman.

 

razmišljam o tim felgama, sve tražim a slabo nalazim, pa da se raspitam na vrijeme.

Podeli ovaj post


Link to post

Juce sam se vozio u Rolli i kokpit mi je ne mogu reci odlican vec fantastican. Ne zato sto je Toyota pa ja navijam vec stvarno sve na svom mestu i kako treba. Ni previse nabacanih gluposti ni malo pa da bude spartanski. Licno , malo koji auto me tako odusevio. Shvatam za felne, samo strpljenja i prati oglase, nema tu puno mudrosti.

Podeli ovaj post


Link to post

Lepsi avensis

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

buni me još jedino širina felgi, hoće li biti problem ako širina bude 7 za gume 205 55 16

Podeli ovaj post


Link to post

Sad sam na poslu. Imam kuci tabelu pa ti posaljem poslepodne.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je guma 195/50, a felna 7", tako da mislim da je tvoja guma taman za tu sirinu.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni su 195/50 na 6.5 inca. Trebale bi da su taman 7 za 205, al proverim kad dodjem kuci.

Podeli ovaj post


Link to post

205 je idealno na 7" Ja  to vozim

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×