Jump to content
dooshan85

Dusan i yaris II 1.3

Recommended Posts

Pozdrav svim toyotasima :). Zovem se Dusan, zivim u Novom Sadu i nadam se da cu uskoro postati vlasnik yarisa i pridruziti se ekipi. Pisem ovde jer nemam iskustva sa kupovinom kola pa mi treba vasa pomoc.

Stvar je sledeca: fond je 4000e, sto znaci da mogu kupiti auto do 3400-3500 da bih imao za registraciju, papirologiju i neka pocetna ulaganja (mali i veliki servis i neke popravke). Nisam siguran da li da gledam yarisa mk1 pa da kupim auto skroz komotno i da ga lepo sredim ili da "navucem" za mk2 pa da kupovina bude malo "tesnja" :).

Ono sto znam da hocu je motor 1.3 vvti i 5 vrata. Mada ako bih nasao neki dobar mk2 sa troja vrata ne bih bezao od njega. Godisnje prelazim oko 12k-13k 70%grad a ostalo magistrala i autoput.

E sad zanima me ima li neki dobar servis za toyote u NS-u a da nije ovlasceni? Gde odrzavate kola?

Evo nekih oglasa koji su u igri pa me interesuje sta mislite?

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10330687/toyota-yaris-13

Taj iznad mi je zanimljiv zato sto se prodaje u ovlascenom toyotinom salonu, samo pitam se znaci li to ista ili je samo cena jaca zbog toga? :)

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9650103/toyota-yaris-15ts

TS :) mada nisam siguran da mi bas treba 1.5 a i voleo bih ipak nesto malo mladje kad vec mogu da dam 3.5k :)

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9538838/toyota-yaris-13

mk2 u Futogu kod NS-a, nije mi samo jasno kako je dozvoljena svaka vrsta provere ako auto nije registrovan pa ne mogu da ga teram u servis na proveru, jer posto ne znam puno o kolima a jos manje o yarisu ne bih da kupujem "na oko"

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10406836/toyota-yaris-13-vvt-i

mk2 sa zimskim i letnjim gumama i felnama (doduse felne nisu u bajnom stanju)

i da ne spamujem dalje ima jos dva u BG-u 3500e i 3600e mk2 nigde nisu fiksne cene.

I jos samo da napomenem da sam odrastao u BG-u tako da mogu doci tamo kod rodbine, samo mi je malo nezgodno zbog posla. Znam da u BG-u svi hvale japan shop a ova sva kola su registrovana pa bi ih terao tamo na kontrolu pre kupovine, samo mi nije jasno kako to izvesti ako je auto neregistrovan i na placu?

Toyotasi pomagajte :) i izvinjavam se unapred ako sam temu postavio na pogresno mesto 

Izmenjeno od dooshan85

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav druze dobrodosao i sretna kupovina :)

 

Sto se tice servisa u NS: Nippon i Trio. Po meni, tim redosledom. U oba sam odrzavao auto :). Djole je vlasnik i glavni majstor u Nippon i zovu ga doktor za toyote :).

 

A sto je najlepse, nalazi se u Veterniku pa bi eventualno ovog yarisa iz Futoga mogao kod njega terati. Mozes popricati snjim, cuo sam da je voljan i izaci i pogledati auto na placevima. Ali raspitaj se.

 

Kako da teras auto neregistrovan? Pa tri nacina: Ptobne table, slep ili na srecu. Ovo na srecu moze da se odradi da ti neki poznanik ide u izvidnicu pa javi ako naleti na pandure.

 

Eto toliko za pocetak.

 

Svako dobro.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Ja mislim da ako je auto na placu da nw moze ni jedno od ta tri. Bice, mozes samo majstora da dovedes. Teeesko ko ce ti dati dateras auto negde. Ako ti daju, daće ti jedino šlep. Za probne table moras da imas tehnicki pregled. To niko nema. Na izvidnicu neko d ati daje auto, nema trika. To možeš svoj tako.

Podeli ovaj post


Link to post

Za pregled auta sa placa u servisu jedino šlep služba s tim što svi daju, omogučavaju pregled u ovlašćenom servisu a pojedini i kod neovlašćenih servisa. 

A što se tiče kola pogledao bih ovog Yarisa mk2 1.3 iz Bg-a Primamljiva cena , drugi vlasnik , kupljen nov kod nas.. Mislim da može da mu se uđe u trag , od kilometraže, gde je sve održavan itd. Ima sitne ogrebotine od parkiranja, farove za poliranje i jednu sajtni da se malo ispegla i ofarba ( 50e ) 

Izmenjeno od Piske
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala ljudi! Mislim da cu otici sutra do futoga da vidim ovog sto je tamo a tog u BG-u sam svakako hteo da zovem da cujem sta ce da mi kaze... nekako uvek gledam da ne kupujem najeftinije ali videcu, mozda nije losa kupovina. Ako mi se svidi sta mi kaze i ako se slaze da odemo do servisa na proveru mozda i odem do bg-a da ga vidim

Sto se tice provere auta sa placa tako nesto sam i kontao :) oticicu sutra prekosutra pa cu pitati da vidim sta kaze

Dakle, koliko vidim svi bi ste gledali yarise 2 na mom mestu :) Ima li neke bitne razlike u ceni odrzavanja izmedju mk1 i mk2?

@Dijenek cuo sam za Trio, dobro je znati da ima jos jedan pa mogu da biram 

Izmenjeno od dooshan85

Podeli ovaj post


Link to post

Pusti trio kad je toyota u pitanju, za ostalo ne znam, rade svasta, dijenek ti je napisao bas onako kako jeste

 

Sto se tice servisa u NS: Nippon i Trio. Po meni, tim redosledom. U oba sam odrzavao auto :). Djole je vlasnik i glavni majstor u Nippon i zovu ga doktor za toyote :).

 

 

Svako dobro.

 

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao! 

Onaj prvi i  treći oglas mi izgledaju primamljivo mada i ostala dva bi pogledao. 

Što se servisa u NS tiče ja svoje i prošlo i sadašnje Yare održavam kod Živka u Trio servisu u NS i prezadovoljan sam i nema šanse da menjam servis. Neke sam isto tamo uputio i svi su ostali i dalje da tamo održavaju svoje ljubimce. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Trio ili Nippon pa idi eci peci pec nema greske koji god izaberes

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

@ matori hvala na dobrodoslici. Ne znam taj prvi je vec dugo na oglasima (pratim oglase mesec ipo vec), deluje mi malo precenjeno...

 

Nisam isao u futog danas jer cu da odem prvo do BG-a da vidim taj cetvrti oglas. Pojavio se danas jedan jos u bgu pa sam hteo oba da vidim

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10569022/toyota-yaris-13-restajling

 

Medjutim kad sam zvao za taj odustao sam. Prvo prodaje se u nekoj firmi gde ima samo taj jaris, jedan kombi I neki kamioni a zena koja se javila ne zna da bekne. Na kraju pitam ja jel bih mogao da platim slep do servisa za proveru, ona krene nesto ovaj onaj ne znam, reko ajd cao :-)

 

Zvao sam taj za 3100 I lik mi se dopao, nista me krije, rekao mi je gde ima malko cuknuto a I vidi se na slikama kad uvecas. Nije nikad udaran ozbiljno, to je sve sitno od gradske voznje. Ako uvecate sliku gde se vidi desna bocna strana napred kod blatobrana ima dve sitne tackice korozije. Kaze slikace mi sve detaljno malo kasnije I poslati slike da vidim pa cu ih okaciti ovde da vidite. Bilo bi super da mi neko ko se vise razume kaze koliko bi to izaslo da se sredi

 

Kaze letnje gume su mu dobre, ziske dve prednje su goodyear cini mi se jos pod garancijom a zadnje kaze iskreno treba zameniti. Auto je kod njega 8 godina. Kaze da potrosi pkafon dva dl ulja od servisa do servisa.

 

E sad ja mogu tek u sredu prepodne da gledam auto a on ide u cetvrtak na more pa je tesan sa vremenom sto se tice odlaska u servis ali kaze moze naravno da se pregleda. Jedini problem je da sad dolazi neka zena da vidi auto a ja se uzdam da ce je odbiti limarija I farovi (ipak je zeni najbitnija estetika) :-)

 

Ima neko neki savet? :-)

 

 

 

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Trio ili Nippon pa idi eci peci pec nema greske koji god izaberes

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Otici cu I u jedan I u drugi pa cu videti gde mi je bolje... :-) ali imam ja jos do toga

 

Jel zna neko gde u bgu mogu posle 5 da iskontrolisem auto? Posto je tom liku sutra bolje ali radi do 5

 

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Imam ja majstora za limariju i ostalo na sajlovu Ubija kako radi,ako teras auto na pregled u ns teraj kod Djoleta u vet od kruznog toga prena gradu kad ides on je pre Duće sto prodaje janjetnu a u bg samo japan shop. Izvini ali ti kupujes auto,tako da za****(auto recenzija) on moze posle 5 i to. Ti naz kazes druze zakazacu pregled auto u Japan S. Tad i tad jel moze ili ne moze,nemoj da ti neko odredjuje kad ces doci iz ns u bg zbog auto da kupis. Po mom misljenju zaobidji auto od preko,a ti kako oces,ja sam vijao auto skoro godinu dana Toyotu a u medju vremenu uzeo pola zbog deteta jer je folcika najmanje cu izgubiti na toj marki . Jos jedan savet na koju god cenu da ti ponude opusteno skidaj 200e ili nemoj uzeti auto

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@ matori hvala na dobrodoslici. Ne znam taj prvi je vec dugo na oglasima (pratim oglase mesec ipo vec), deluje mi malo precenjeno...

 

Nisam isao u futog danas jer cu da odem prvo do BG-a da vidim taj cetvrti oglas. Pojavio se danas jedan jos u bgu pa sam hteo oba da vidim

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10569022/toyota-yaris-13-restajling

 

Medjutim kad sam zvao za taj odustao sam. Prvo prodaje se u nekoj firmi gde ima samo taj jaris, jedan kombi I neki kamioni a zena koja se javila ne zna da bekne. Na kraju pitam ja jel bih mogao da platim slep do servisa za proveru, ona krene nesto ovaj onaj ne znam, reko ajd cao :-)

 

Zvao sam taj za 3100 I lik mi se dopao, nista me krije, rekao mi je gde ima malko cuknuto a I vidi se na slikama kad uvecas. Nije nikad udaran ozbiljno, to je sve sitno od gradske voznje. Ako uvecate sliku gde se vidi desna bocna strana napred kod blatobrana ima dve sitne tackice korozije. Kaze slikace mi sve detaljno malo kasnije I poslati slike da vidim pa cu ih okaciti ovde da vidite. Bilo bi super da mi neko ko se vise razume kaze koliko bi to izaslo da se sredi

 

Kaze letnje gume su mu dobre, ziske dve prednje su goodyear cini mi se jos pod garancijom a zadnje kaze iskreno treba zameniti. Auto je kod njega 8 godina. Kaze da potrosi pkafon dva dl ulja od servisa do servisa.

 

E sad ja mogu tek u sredu prepodne da gledam auto a on ide u cetvrtak na more pa je tesan sa vremenom sto se tice odlaska u servis ali kaze moze naravno da se pregleda. Jedini problem je da sad dolazi neka zena da vidi auto a ja se uzdam da ce je odbiti limarija I farovi (ipak je zeni najbitnija estetika) :-)

 

Ima neko neki savet? :-)

 

 

 

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

A vidi, šta reći. Ovo po slikama su mi se ta dva učinila ok mada to ne mora ništa da znači. Kad vidiš auto onda skontaš da je neko samo dobar fotograf pa ga zna lepo uslikati :) . Ništa ti ne može niko reći dok ne vidi auto i to je to. Pitaš za savet!? Savet je da povedeš nekog ko se stvarno razume u aute. Treba na prvom mestu pregledati da nije negde jače bio udaren što može da dovede do toga da auto vuče u stranu i da ti jede gume. Drugi savet da ne žuriš jer možda neko koga poznaješ bude prodavao, a najbolje je ako znaš auto. Treće je da bi bilo dobro da ima servisnu knjižicu gde se vidi istorija održavanja auta. Na kraju neko da čuje kako radi mašina. Kod mašine nema šta da ode. Ako je loše održavan može da se čuje lanac i to je jedini kvar koji može da skuplje košta. Ostalo na Yaretu je stvarno izdržljivo do besvesti i nije ništa skupo. Ja sam moj kupio da nisam imao ni probnu vožnju, upalio ga čuo kako radi i platio čoveku. Opet nemoj ni da budeš picajzla pri kupovini pa da te odvrati neka sitnica od ustvari dobrog auta jer ipak kupuješ auto preko 10 i kusur godina. Samo polako i naleteće dobra prilika. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Japan shop servis ne radi od 31 jula do 14 avgusta, kolektivni godisnji.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

E pa pogresio si sto nisi isao u Futog, jer ga vise nema u ponudi.

Po meni za****(auto recenzija) mk1, ako mozes da uzmes mk2 makar i za malo vise novca.

Da, mk1 (jos uvek) drzi cenu, ali nece jos dugo.

Sve je veca ponuda mk2 za slicne (malo vece) novce, te je neminivno da mk1 osetno pojeftine u skorije vreme.

To je MOJE misljenje, a novac je tvoj, pa tako i odluka. :)

Srecno.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

E da, prijatelj od tasta prodaje yaris mk 2 2008 god, 140 k km pravih presao, sve vreme odrzavan u ovl.servisu, 1.3 motor, ako te zanima, crna boja, 4500€. Danas sam saznao za to

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Nekome se 'sloze kockice' ocas posla, a neko vija auto po oglasima mesecima ;)

 

Ja ne bih propustio da pogledam taj primerak sto je @Mića pomenuo

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Naglasio je čovek da mu je fond 4000e i u to ulazi eventualna registracija ili prenos, popravke itd.  Praktično fond mu je 3500e .

Neka pogleda , već sam mu napisao u postu yaris 2 2006 reg. kupljen nov kod nas od drugog vlasnika sa servisnom , 140000km prešao. U Bg-u je auto. Nebi bilo loše da pogleda ovaj od 4500e , čisto da uporedi šta dobija za 4500 a šta za 3100e

Podeli ovaj post


Link to post

Neminovno je da razlika u ceni od 1400e i te kako vrsi prevagu da se covek odluci za mk2. Al on on ima fond od 4000e,ne bi bilo lose da saceka malo sa kupovinom jos neko euro nategne i skroz pola godine malo jace uzme sebi dobar auto,ako uzimas auto od 4500e ,dodaj na to registraciju,prepis,gume,servis to ti je 5000e

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

@ Laki72 pa evo ga jos je tu, na ovaj mislim:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9538838/toyota-yaris-13

mislim da cu da idem danas cisto da ga vidim

@ Mića hvala za info, tako bih najradije kupio auto ali kao sto je Piske napisao to dobrano probija moj fond :)

Sto se tice cekanja i skupljanja jos para, nemere. Skupljam ih 3 godine vec i to je to, nece se vise uvecavati. Naime ja imam hektar ipo lesnika koji jos ne radjaju (u trecoj godini su) i samo kostaju i to posteno. Proletos smo morali uzeti kredit za hondinu pumpu i atomizer za traktor tako da narednih 2-3 godine nista od stednje, to mi je sto mi je. Tad kada sam sadio lesnik 2014 uzeo sam zastavu 128 kao privremeno resenje dok malo ne prodisem i evo ono potraja 3 godine :) stvarno mi je vreme da izadjem vise iz nje a posebno nakon 500km predjenih za vikend po ibarskoj na 40 stepeni odlucio sam da je kraj ako me razumete :)

Sutra trebam da idem do bga da vidim tog za 3100 sto je registrovan do aprila ima 4 letnje dobre, dve simske pod garancijom i dve zimske koje su za zamenu (letnje su na alu felnama)

poslao mi je covek sinoc detaljne fotke svih ogrebotina i ulubljenja pa cu vam okaciti sad da mi kazete sta mislite i moze li se to srediti za neke normalne novce. Ima tu malo vise od "par ogrebotina" ali zato je i cena takva, jedino sto me nervira je sto ima i neku nprsnuce na soferci:



32zlu9u.jpg

6t0djt.jpg

 

e8mlpk.jpg

 

2jewwes.jpg

 

2rer6go.jpg

 

2m7fe2p.jpg

 

11gq5i0.jpg

 

4segpu.jpg

 

i4k51d.jpg

 

33m2azd.jpg

 

aw7v6b.jpg

 

6zn61k.jpg

 

4kch8x.jpg

 

205rxpf.jpg

 

346w74m.jpg

 

5fmc0h.jpg

Sta kazete? (osim da je lik vozio sa povezom na ocima) :) moze li se to sredjivati i koliko bi izaslo okvirno? Naravno uslov za kupovinu je provera u JS

Izmenjeno od dooshan85

Podeli ovaj post


Link to post

Realno knap si sa parama za Yaris 2 da je u dobrom stanju. Zato sam i napisao da pogledaš taj za 3100e i ovaj od Mićinog prijazelja za 4500e ( ne sumnjam da odlično izgleda )

Ovaj za 3100e je dobrano bio iščukan i nestručno su urađene popravke.  Auto je iz centra grada i verovatno se čoveku smučilo da daje pare za popravke od čukanja , grebanja... Zato je i ta cena.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Uh..

Pa iscukan je svuda.

Al ajd to i nekako, ima ljudi koji se ne potresaju i na automobil gledaju kao na najobicniju limenku.

No vidim i git na rubovima, a cini mi se i na vratima na onoj slici da ga ima.

Branik ili nije ispravljen, ili je lose ispravljen, pa nabacena ispuna (i to lose).

Soferki spasa nema, to nemoj da te neko laze.

Korozija i to dubinska, koja izbija kroz farbu u krugovima???!

Nesto je tu vec radjeno i nije odradjeno kako treba i sad posledice izbijaju na povrsinu...

Obe sajte 'izubijane'...

:(

 

Ne znam sta da ti kazem... :(

U stvari znam.

Budi izuzetno oprezan, ali izuzetno!

Samo ovo sto se odmah vidi na slikama mene (koji mnogo toga radi sam) bi izaslo preko 600€.

Ostecenja karoserije su tolika da je upitno isplati li se vise farbati delove i 'uspricavati' i polirati, ili farbati ceo automobil.

 

No najbitnije.

Dal je ovaj ociti nemar ka karoseriji bio primenjivan i na mehanicki deo automobila?

To je glavno pitanje, jer tu tek mozes imati 'igranku' zbog loseg i neadekvatnog (ne)odrzavanja.

 

Jos jedan savet, ne vezano za konkretne primerke koje si kacio.

 

Idi i probaj, pogledaj vise automobila, cak iako su ti van cenovnog ranga.

Nema ovo veze sa mićinom ponudom, da ne shvatis pogresno.

Naime, gledas da kupis automobil koji uglavnom ne poznajes, sto i jeste najcesci slucaj. Sto ih vise pogledas bices svesniji kako bi taj automobil trebao da izgleda, zvuci, vuce, ponasa se u voznji, dal su neke pohabanosti ili ostecenja uobicajeni kao posledica losih materijala, starosti, ili su posledica istrosenosti ili neadekvatne upotrebe.

U tom smislu "ne zuri" , a u tom smislu pogledaj i primerke koji se cene ne 4500, nego i one od 5500€

 

Jos jednom, srecno

(I bez zurbe)

 

P.S.

Kaze narodna poslovica:

"Ko se na brzinu zeni, na tenane se kaje"

 

Ne mora tako da bude, ali uglavnom jeste, uz opasku da je slicno i pri kupovini polovnog automobila. ;)

 

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da je najbitnija stvar u cijeloj priči generalno stanje vozila, svakako je imho bolje uzet MK1 u odličnom stanju nego rasturen MK2. Meni je osobno vanjskim dizajnom prva generacija ljepša, ali to je individualno jel. U odnosu na ono što se vozilo, MK1 u odličnom stanju bi bio popriličan skok tako da možda i nije nužno forsirat MK2 pod svaku cijenu.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Yare TS iz Obrenovca ako nije otišlo. Jeste mk1, jeste troja vrata ali zato nećeš skidati osmeh sa lica a i ostaće ti dosta para.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala ljudi. Zaobici cu tog za 3100 puno je iscukan a i ja se vodim logikom da ako se tako odnosi prema limariji nemoze se puno drugacije odnositi prema mehanici :) ici cu za sat vremena do futoga da vidim:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9538838/toyota-yaris-13

i posle idem da vidim i :

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10330687/toyota-yaris-13

to je mk1 koji se prodaje u toyotinom salonu u ns-u jaka cena ali je mozda dobro ocuvan. Mozda je to i pametnija kupovina nego "na silu" uzeti mk2. Svakako ce mi posle zastave biti kao spejs satl :)

Podeli ovaj post


Link to post

×