Jump to content
dooshan85

Dusan i yaris II 1.3

Recommended Posts

Prošle godine sam odredio isti budžet za auto - 4000€. Uzeo sam yare mk2 za 4100€. Odradio veliki i mali servis za 20000 k rsd, uzeo gume za 24000, prevod oko 10000, registracija posle 3 meseca 20000 i uz neke još sitnice koje nisu bile neophodne (naslon za ruku, alu felne...) ode cena lagano na skoro 5000€. Doduše nisam sve odmah dao ali kroz par meseci su bila ta ulaganja.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@ Skipper ima ovaj u bg-u:

 

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9650103/toyota-yaris-15ts

 

hteo sam ga pogledati a racunam ako neko vec vozi sportsku verziju veca je verovatnoca da je zaljubljenik u kola pa da ih i odrzava. Vidim i tu neki krpez na braniku a i ne razumem crne felne na crnom autu :)

Drugi ts je u pitanju, pokušaću da iskopam link. Gledali su ga i sa foruma članovi i rekli su da je kao apoteka.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

 

Edit: ovaj yaris je u pitanju http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9293886/toyota-yaris-15-ts

Izmenjeno od Skipper

Podeli ovaj post


Link to post

nema iz obrenovca ts vise cini mi se

a sto se tice posta iznad kako si kupio auto tako nesto i ja gledam da ce biti tako da bice da je mozda pametnije uzeti dobar mk1 2004-2005 nego da na jedvite jade kupujem mk 2 pa da posle nemam leba da jedem :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ovaj tamno plavi MK1 ovako na fotkama izgleda vrlo dobro, niska kilometraža, 5ora vrata, 1.3 vvt-i, visoka godina za MK1. Reklo bi se optimalna kombinacija. Vidjet ćeš što kaže vizualna inspekcija vozila, fotke znaju i prevarit ponekad.

 

Ovaj TS za 2k € golica maštu. :)

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Bio video dva komada, evo ovako

Ovaj sto se prodaje u ovlascenom salonu:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10330687/toyota-yaris-13

uvezao dragisa iz italije pa mu mi prodajemo auto haha. Smesno, jaka cena samo zato sto se kod njih prodaje. Nista specijalno. Limarija je dobra nema nigde nista ulickan je, ispolirani farovi, enterijer djene djene. Volan je izguljen i ima nekih muzgi tako da je presao taj sigurno +100k. Sve u svemu nista specijalno da opravda tu cenu.

posle sam gledao:

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9538838/toyota-yaris-13

jako lepo izgleda. uvoz iz italije isto. limarija mu je skroz ocuvana, branici su mu radjeni i farbani okacicu slike vidi se da malo strce. enterijer je ocuvan, ima izgrebano nazad kod gepeka deo plastike verovatno kad su tovarili nesto u njega i malo okrznut vozacki retrovizor. upalio sam ga kao da cujem (iako nemam blage veze kako treba lanac da se cuje :) ) meni se cini da je jako tih motor, prede bukvalno. e sad sta je najbitnije, kaze moze majstor slobodno da dodje sve da proveri, ja reko ok. Otisao sam posle do nippon servisa i objasnio ljudima u cemu je stvar, kaze moze, evo ti djoletov broj zovi ga i objasni pa idite vidite auto on samo ne moze danas. tako da imam djoletov broj pa cu ga malo kasnije nazvati da vidim da odemo da mi kaze sta moze na licu mesta... generalno ne deluje mi lose taj, jedino sto ima troja vrata, ali avaj nemoe sve.

2n9vouw.jpg

6zlzjq.jpg

2h2o4lc.jpg

 

Izmenjeno od dooshan85

Podeli ovaj post


Link to post

Sacekas djoleta pogleda auto kaze ti sve ako je sve uredu kupi ga

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Dovoljno je samo malo da se nasloniš branikom na nešto i to nema niko da sastavi da bude kao pre. Ako je prava kilometraža onda nema oko lanca ništa da se dira još dugo, dugo. Ovako sa slika deluje korektno spram cene.

P.s. yare mk1 ima boljku sa curenjem vode u gepek kod štop svetla pa obrati i pažnju na taj detalj.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@ Imperatus hocu, zvacu ga za nekih dva sata posto sam sad u guzvi oko posla, pa da dogovorim za sutra prepodne ako moze covek

 

@ skipper to za branik mi je rekao I lik na placu ali po defoltu ne verujem nista onome ko hoce nesto da mi proda :-) drago mi je da cujem to I od tebe. Sto se tice kilometraze tesko da je preko presao samo 110k za 11 godina ali ni to mi nije bitno vec generalno stanje auta. To za vodu znam, citao sam ja vecinu tema ovde pa sam ispratio a sinoc je taman bilo kise u ns-u pa sam odmah pogledso gepek na jarisu 1 :-). Nema vode, nema korozije, valjda je vec reseno ili nije ni bilo

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Izmenjeno od dooshan85
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

To su sve primarno gradski automobili tako da 110k za 11 godina je sasvim ok prosjek za benzinca.

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kačio sam sliku kilometraže našeg službenog yarisa, kupljen nov, 2009 godište ima nešto preko 20 kkm. Takođe imam originalnu servisnu za moj yaris dok je servisiran u ovlašćenom servisu i gde se vidi da je u petoj godini rađen mali servis na 14.5 kkm.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sta znam, mozda je I prava kilometraza. Ako jeste, 110k je realno nista za taj motor, pod uslovom naravno da je redovno odrzavan. Moze li se priveriti kilometraza nekako?

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nema sanse, nikako, znace djole sta da gleda pa se mozda priblizno odredi ili potvrdi ta kilometraza. Vidi cep od ulja koliko je crno unutra, koliko mozes da vidis, izvuci sipku za merenje ulja i kada je motor upaljen ne sme tu ni da dimi ni da izbacuje ulje, to je osnovno.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ok hvala.

 

Evo sad sam pricao sa djoletom. Treba sutra u 9 da ga zovem da vidi kakav je sa vremenom pa da se dogovorimo

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kupio jareta! :)

otisao sam jutros sa djoletom iz nippona, poneo on dijagnostiku, zakacio ga i kaze nema ni jedna greska. Zavuce se pod auto sa lampicom, kaze sve ok, gume trosi ravnomerno trap je verovatno dobar. Probao kvacilo, menjac, kaze sve ok. Upalio auto, gleda motor, gleda, slusa, slusa... ja reko i? kaze jako lepo radi nista ne treba dirati. Ja reko pa promenio bih ja spanere, rolere, pk kais, pumpu za vodu svkako, kaze on ma kakvi nemoj jako lepo radi motor, reci cu ti ja ako treba menjati. Jedino sto ne mogu da ti kazem je kakvi su diskovi i plocice alo generalno fin autic jako zahvalan, ne vidim nikakve mane. Kaze on je bio malo cuknut napred sa leve strane ali nista ozbiljno vec samo cuknut pa mi pokazao kako ti vidi... sve u svemu kaze ok :)

pitao ja za kilometrazu kaze on pusti to :) presao je sigurno nesto vise ali nije ni bitno, bitno je da je dobro ocuvan. Sutra tablice i saobracajna gotovi pa idemo u nippon na dizalicu da vidimo sve detaljno i naravno ulje, filteri itd. Kontam i kocionu tecnost, ulje u menjacu i antifriz odmah da mu zamenim. Rekao jedino je akumulator malo slabiji ali kaze stajao je na placu svi ga upale na minut dva, probaju klimu radio pa se mozda samo ispraznio ali kaze mozda ces to na zimu menjati :)

E sad pitanje posto nema zimske gume a letnje su za ovu jos sezonu mozda sledecu ali nisu bajne, sta mislite o tome da kupim dve dobre all season da stavim nazad i uzmem dve dobre letnje i dve dobre zimske pa da menjam samo na pogonskim? kakva su vasa iskustva sa tim all season gumama?

Kada zavrsim registraciju i servis kacim slicice da vidite detaljnije kako to sve izgleda... a kad malo ozivim videcemo i neke felnice da mu nabacimo a malo kozmetike :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke na kupovini.

Ako mogu te gume da izdrže ovo leto teraj na njima, pa pred zimu uzmi sve zimske i do narednog proleća ćeš skupiti za nove letnje. Tako bih ja uradio.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

P.S. kaze i amortizeri su dobri, mozda malkice zadnji desni ali kaze zanemarljivo

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke na kupovini.

Ako mogu te gume da izdrže ovo leto teraj na njima, pa pred zimu uzmi sve zimske i do narednog proleća ćeš skupiti za nove letnje. Tako bih ja uradio.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

pa tako i ja kontam u sustini... ne znam nekako te all season kao mogu po svim uslovima ali u sustini nisu dobre ni za jedne uslove :) kao majstor koji zna sve po malo ali nista ne zna odlicno 

Podeli ovaj post


Link to post

Poslusaj skipera,a auto da vozis dugooo i jeftino,posle svega prepusti svog ljubimca da se odrzva u nippon-u i uzivaj u voznji

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke na prinovi :)

Majstor ti je dobar što je pregledao i razume se u Yaris. Samo promeni ulje, filter ulja, vazduha, klime, PK kaiš i svećice. Sve skupa neće izaći 10 000 din sa rukama i ostalo ništa ne diraj ako auto radi dobro. 

Što se guma tiče vozi do zime i onda kupiš nove zimske i ako ne voziš brzo, letnje ti ni ne trebaju. Voziš zimske po 3 godine stalno i onda opet kupiš nove i tako uvek imaš dobre gume na autu i nema brige. 

Čekamo tvoje utiske i slike ;)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Po meni nema veze da li vozi brzo ili ne, zimska guma je za zimu a ne za leto. Ako bude u mogućnosti najbolje da uzme oba seta, može i na rate a može možda i preko Subića da dobije neku povoljniju cenu.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hahaha...taman sam hteo da napisem uzmi TS na keca...jos 5 vrata. 

 

Ne mislim da si pogresio, nego TS ne treba gledati kao sportski auto vec auto sa pravom jacinom motora, plus bogata oprema. Srecno sa novim Yaretom pa pisi utiske

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke na prinovi :) !

Majstor ti je dobar što je pregledao i razume se u Yaris. Samo promeni ulje, filter ulja, vazduha, klime, PK kaiš i svećice. Sve skupa neće izaći 10 000 din sa rukama i ostalo ništa ne diraj ako auto radi dobro.

Što se guma tiče vozi do zime i onda kupiš nove zimske i ako ne voziš brzo, letnje ti ni ne trebaju. Voziš zimske po 3 godine stalno i onda opet kupiš nove i tako uvek imaš dobre gume na autu i nema brige.

Čekamo tvoje utiske i slike ;) !

Hvala matori! :-) kaze covek ne diraj kais, skoro je nov... videcemo, mozda cu morati doskove da menjam ili barem plocice. A sto se tice guma moran se sloziti sa skiperom, ja nekako volim kad je sve kako treba :-) vozim normalno, grad 60, magistrala 80-100, autoput 120-130. Mislim da cu sto se tice huma ici po ps-u

 

@ Liftman razmisljao sam o ts-u ali sta ja znam nekako mi vise vuklo na mk 2, mislim da ce bolje drzati cenu a I majstor je rekao da ke dobar

 

Nisam rekao vali mi onaj nosac/drzac za akumulator... zvacu danas u ns-nekog lika sto ima gomilu havarisanih toyota pa pridaje delove.

 

Pitanje. Kada budem predstavio auto smem li da pokrecem novu temu? Ili moze li se promeniti naziv ove teme u nesto tipa "Dusan I yaris 2"? Glupavo mi sad ovo "kupovina yarisa" nije se mislilo u napred :-)

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

A joj sad vidim koliko greaka imam u predhodnom postu. Oprostite kucam preko telefona :-)

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

TS je TS

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

×