Jump to content
dooshan85

Dusan i yaris II 1.3

Recommended Posts

Vidi s adminima to oko zamene naslova teme. Sto se tice guma naravno da je najbolje da imas i letnje i zimske gume ako imas za to para. Ja sam ti samo nabacio jednu od solucija kako sam i sam radio kad nema para za sve. Racunam, mozda si se istrosio na auto pa dok se ne oporavis :). Bolje je voziti nove zimske ovako kako sam napisao nego kupivati polivne ili one za sve sezone jer one ne valjaju ni leti ni zimi. Kud i kamo je bolje zimi imati pravu gumu jer Yare nije auto koji je tezak i s kojim se juri autoputem vec se vozi normalno. PK kais je nekih 800 din. i zato je savet da se promeni pa onda ti znas tacno kad je sta radjeno i nemas brige. Sad nemas pojma koliko je stajao auto, da li je bio u vlaznijim uslovima, a kais je ipak od gume i ona narodno receno trune vremenom, a ulaganje stvarno mizerno. Sto se TS-a tice, kako Imperatus kaze to je prica za sebe. Imao sam i 1.3, a sad imam TS. Mislio sam da bolji auto ne postoji pa kupio TS i video da sam se prevario :) . Od 1.3 ne treba veci motor za Yare. Savrsen je za tu karoseriju, a potrosnja je minimalna. Videces, bices prezadovoljan, to ti garantujem. Ulje 5w40 na svakih 10k km i redovan servis i samo po gasu ;) .

Podeli ovaj post


Link to post

Evo sad me zvao majstor iz nippona. Gotov servis I predlozio mi zamenu prednjih diskova I plocica. Sve ukupno 14500 sa rukama, mislim da je ok cena? Sve njihovi delovi ja nista nisam nabavljao. Naravno rekao sam da menja. Kazem zameni mi I svecice, kaze nemoj ne treba nije zapusten auto videcemo na sledecem servisu. Koliko je kociona tecnost I ulje u menjacu da se zameni? Moram pitati jel to gledao da li je ok...

 

Sto se tice motora mislim da je 1.3 sasvim dobar za moje potrebe.

 

Ulje sipaju eneos sintetiku cini mi se. Pitacu pa da dokupim kilo za dosipanje :-)

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Kociona tecnost je 1000 dinara i treba je menjati svake 2-3 godine. To zameni. Ulje u menjacu ti ide 2l i ukupno je 2000 din. (1l=1000din.). Mozes ga zameniti, a i ne moras. Ako se menjac ponasa kako treba, a po svim pregledima je ok onda ne moras. Naravno, ako si pri parama onda si i tu miran sledecih 100k km ako zamenis. Ok ti je cena za kocnice mada nisam pristalica menjanja fabrickih diskova dok sam ne vidim da to treba raditi. Imam iskustva da sam menjao pa vracao posle stare(fabricke) i s njima se vozio jos godinama. Malo mi je to s diskovima preterano, ali ko kako hoce.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa pitanje da li su fabrucki na njemu, sta znam nek menja :-)

 

Hvala na brzom odgovoru

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nemoj krivo shvatiti, ne kazem da ne menjas vec samo navodim iskustva. Cuj, oni su svi prodavci i njihovo je da prodaju :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Nikad,nikad,nikad nemoj uzimati polovne gume. Kais promeni nije ni 9e a miran si. Ulje u menjacu ces promeniti sad i ko zna kad(nikad) malo ulozi u auto koji evric a miran si. Sto se tice cene pitas da li je ok ili ne,auto ti odrzava mag za toyota automobile nadaleko poznati Djole,ja cu isto odrzavati auto kod njega kad dodje vreme za to. Platis mozda ali mozda vise koju hiljadu ali te glava ne boli niti ce.Ako majstor kaze da treba da se menja ti promeni,ako nemas love ti nemoj i opet dobro,promenice sl godine ne prelazis vise od 10k godisnje ?

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

@imperatus amin sve sta si napisao

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

@ imperarus bez brige, ne bih uzeo polovne ni u ludilu. Nisam ja od tih, ja cu ga radije ostaviti na parkingu nego se krpiti na silu. Hvala na savetu

 

Ja sam sa nipponom zadovoljan stvarno, odnos, usluga cene. Iskreno mislio sam da ce diskovi I plocice biti skuplji, zato sam pitao. Pa ja sam prosle godine na zastavi (doduse skuplju varijantu) platio dva diska 4600 I dvoje plocica 1800 samo delovi, sam ih kupio u radnji. Otisao na zlatibor u avgustu I na stalnim nizbrdicama u selu ljubis ih pregrejao I iskrivili se haha. Tako da ja zadovoljan sa cenama.

 

Predjem 12k-13k godisnje

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Danas idem po auto pa ce biti malo slika ako bog da (ako budem ima vremena).

 

Nego jedno pitanjce: fabricke dimenzije guma su 185/60 r15 ako se ne varam. Jel stavlja neko zimske za nijansu uze ili da ne izmisljam toplu vodu?

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne izmisljaj toplu vodu u bojleru.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Primio k znanju :-)

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ideš na užu onda ide i broj manji prečnik. Bar tako kaže fabrika.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Molba za admine. Moze li se tema preimenovati u "Dusan i yaris II 1.3"?

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Za zimu mozes slobodno da uzmes 175/65/15 gume. Videh u oglasima sa felnama im se krece cena do 150.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala adminima na promeni imena teme.

Evo konacno sam uhvatio vremena da nesto napisem. Znate kako je to kada dobijete novu igracku pa se ne odvajate od nje :) a i posla preko glave.

Prvi utisci? prezadovoljan! auto je zujalica, bas bas me iznenadio :) znao sam da lepo ide ali iskreno motorcic me iznenadio prijatno. A tek sve one pregradice za drangulije, odusevilo me. Presao sam oko 65km po gradu (tu ima i 10km otvorenog) potrosnja 6.5 i danas sam imao jos 110km magistrale normalne voznje sa poprilicno preticanja potrosnja okruglo 5 :) i to kad sam isao u prvom smeru jutros sam bez klime potrosnja bila 4.7 :D nazad nas troje odraslih + klima podigao na okruglo 5, sto znaci da je nazad bilo oko 5.2-5.3. Sipao na omw-u max motion super 100 i onaj wynn's petrol cleaner, ja prezadovoljan. Sutra imam auto put do BG-a i nazad pa javljam utiske

Auto prosao i glavni test! Zeni se svidja :)

kad sam ga uzeo malo je vukao u levo zbog gume jedne pa sam morao nove da mu stavim bar napred (zadnje su ok do kraja sezone) Tu sam se ipak odlucio za all season varijantu zato sto mi je puno da kupim 6 guma u par meseci (mozda ce biti jos nekih troskova). Stavio sam Kleber kvadreksr2, sada su na pogonskim a na zimu idu nazad pa cu uzeti dve zimske i menjati na prednjoj osovini samo. Za moju voznju mislim da ce ta guma biti sasvim ok. Tiha je ne skripi

Evo malo nekih slicica, nemojte zameriti nisu neke sve je odradjeno brzinski jer sam jako tesan sa vremenom ovih dana

t9ysgh.jpg

Kaze moja tetka za ovu sliku "vidi ga sto je sladak kao neki sapuncic" :D

10ek8m0.jpg

2hoiagk.jpg

5ff7n9.jpg

Novi diskovi :)

2vlruoo.jpg

I nove patike ;)
 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pih sta je sa ovim slikama? Okacicu malo kasnije ponovo

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sipaj iskljucivo G-DRIVE 100 osetices razliku u potrosnji i auto ce se preporoditi :)

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

To je gaspromov? Probacu ga sledeceg kad potrosim. Omw mi bio najblizi. Hteo sam I cep metodom da merim ali ne mogu moram da potrisim vecinu rezervoara da ne razblazim cistac dizni :-) sledece tankanje cu I cep metodom da odradim merenje ali cuje da su im bordovi prilicno tacni

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Да.

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala.

 

Jedno pitanje. Na koliko kockica meraca goriva je pumpa jos uvek potopljena? Da znam da ne padam ispod toga

 

Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Мој савет, Сипаш пун до краја,нулираш километре кад пређеш 300км на пумпу сипаш пун и тако у круг.

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kad dođe na treću crticu , sipaj. 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

evo i slika koje sam obecao:

waewgl1.jpg

4sGMAQu.jpg

glkVvw1.jpg

1jKp06N.jpg

QTUDyDc.jpg


presao 470 km do sada, imao sam autoput u ponedeljak do bg-a i nazad + 30km magistrale, potrosnja bila 5.2 :) doduse drug koga sam vozio je hteo da idem oko 100 zbog potrosnje :) smarac... predpostavljam da je na 120-130 oko 6l.

Prezadovoljan zaista. trebalo mi je par dana da se naviknem na ler gas u tako malim obrtajima pa sam imao par puta situaciju da zakucam kada krecem u prvoj i ugasi mi se auto jel ler nema snage ni malo da "pocupa", ali to je sve stvar osecaja. Takodje malo mi je teze da se naviknem da vozim u rikverc posle zastave koja je skroz otvorena i ima jako tanke stubove. U zastavi zagrlim suvozacko i mogu slalom u nazad da vozim kad se okrenem :) yaris ima siroke zadnje stubove pa moram na retrovizore sto nisam navikao. Eto to su neke "mane" ako bih morao nesto da napisem.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Nisu to mane,na retrovizore i treba da vozis nista onaj unutra,a ler gas je gadan dok se ne naviknes. Ma pusti druga vozi kako ti volja ;)

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

ma kazem to su "mane" ako bas moram nesto da kazem :)

Drugar placao gorivo pa kao ajde... Sutra idem do aerodroma po drugara pa cu ga malo nacepiti a bice i natovaren auto posteno pa cemo videti sta kaze bord :)

Podeli ovaj post


Link to post

×