Jump to content
Todorović

Todorovic & Corolla E170 2017

Recommended Posts

Pozdrav narode.

Da predstavim i ja svog novog ljubimca, Corolla 1.6, 132ks, braon boja.

Nakon prvih 1000 km evo nekih prvih utisaka.

Motor: Izuzetno tih, u prvih 60 km/h imam osjećaj da ne pokazuje svu svoju snagu. Potrošnja zadovoljavajuca, za sada oko 6,3 uglavnom otvorene vožnje.

Enterijer: Sve na svom mjestu, udobna sjedišta, zadnja klupa prostrana i ono što je možda i presudilo u dilemi Corolla ili Octavia - ravan pod ispod zadnje klupe. I kod mene malo iritira neravan poklopac pretinca za naocare.

Oprema je Cool Style.

Za sada toliko. :)

 

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav narode.

Da predstavim i ja svog novog ljubimca, Corolla 1.6, 132ks, braon boja.

Nakon prvih 1000 km evo nekih prvih utisaka.

Motor: Izuzetno tih, u prvih 60 km/h imam osjećaj da ne pokazuje svu svoju snagu. Potrošnja zadovoljavajuca, za sada oko 6,3 uglavnom otvorene vožnje.

Enterijer: Sve na svom mjestu, udobna sjedišta, zadnja klupa prostrana i ono što je možda i presudilo u dilemi Corolla ili Octavia - ravan pod ispod zadnje klupe. I kod mene malo iritira neravan poklopac pretinca za naocare.

Oprema je Cool Style.

Za sada toliko. :)

 

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

Dobrodosao druze

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Jos jedna u ovoj lepoj boji. Dobrodosao. Cestitke.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam dosao! :)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Baš lepa boja. Dobrodošao!!

Hvala. Obično su komenentari tipa: baš je neobična boja. :)

 

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Lep auto u neobicnoj boji :)

Dobrodosao ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro nam došao. drago mi je da se broj novih corolla uvećava :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Lep lepa boja i 1.6 sto je po meni bolja asolucija nego 1.4

 

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Prvih 2000...

Ukratko - prezadovoljan.

Za sada nisam uspio naći ozbiljniju manu. Potrošnja se kreće oko 6, jer je uglavmo vozim samo van grada. Oduševljava prostranost zadnje klupe, na koju bez puno problema sjedaju supruga i dvoje male djece.

Ono što bi mogao navesti kao manu je neubjedljiv start, u odnosu ma performanse na papiru. Bar se meni tako čini.

Pored, ranije pomenutog pretinca za naočare, iritira i svjetlo za suvozača na krovu, koje zaglavi pri paljenju (ne vrati se u prvobitni položaj). Taj problem će sačekati prvi servis.

Toyotu naredne sedmice čeka i test, put na sjever Njemačke i povratak, dug oko 2600km, pa javljam utiske.

 

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Sugestija je samo da taj put do severa i utiske propratis i sa ponekom slicicom :)

Srecan put.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Todoricu kako se auto ponasao na tako dugom putu koje su ti prednosti koje mane?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Imperatus

Todoric je u HR, ovo je Todorovic ;)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na podsjećanju da se javim sa utiscima.

Ovako, za cetiri dana sam presao oko 2300km (ukupno na satu 5200km) i auto je kao stvoreno za autoput.

Koristio sam tempomat uglavnom, i prosječna potrošnja uz vožnju oko 130 i malo više bila je 6.5l.

Auto je vrlo tih i zaista je odlična izolacija.

Dakle, prezadovoljan nakon puta.

Da ne bude da samo hvalim, neke stvari bi mogle biti bolje. Nosači gepeka skraćuju iskoristivost prostora jer prostor ispod nosača je većim dijelom neupotrebljiv. Ne znam za ostale, ali meni je sirena iritirajuća i nekako neadekvatna vozilu (podsjeća me na mig-mig pticu trkačicu). Poklopac od proostora za naočale je "uredno" kriv. I još nešto mi se dešava: ako je auto ugašeno noću uz automatsko svjetlo, sutra kad ga upalim gore kratka, a ne dnevna, iako je dan. Ugasim vozilo i upalim ponovo i onda u redu.

I da, put je potvrdio da je zadnja klupa zaista široka, dvije sjedalice i prostor za suprugu (kad djeca "zamole" da pređe).

 

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Todoroviću, izabrao si najljepšu boju za ovu korolu :)

 

Interesantno je ovo za svijetla što pominješ - i kod mene (isti automobil) se dešava isto da se ujutru uključe osim dnevnih i kratka svijetla, a nakon gašenja i paljenja bude sve u redu (bude sve u redu i ako samo isključim automatsko paljenje, pa ga opet uključim). Takođe sam primijetio da se ta kratka svijetla isključe automatski ako napolju naiđem na baš jako svijetlo. Kao da postoji nekakav histerezis koji su napravili u automatici. Nisam siguran da je to 'by design', više mi liči na nekakvu grešku u softveru. Bilo bi interesantno da @Piske i @Dijenek kažu da li se i kod njih događa isto.

 

Pominjao si i taster za svijetlo iznad vozača - i kod mene se zaglavljivao, pa sam im to prijavio - naručili su nov dio, montirali ga i nešto je bolje. Tako da ako planiraš da tražiš zamjenu tog tastera na servisu, ne bi bilo loše da im ranije prijaviš kako bi oni imali vremena da poruče i dobiju nov dio (može da potraje i par nedjelja).

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene su na kolima od kupovine svetla podešena na automatiku i nemam problema. Poštu su u garaži , odmah po startovanju pale se dnevna i kratka svetla , dok sam bio u Grčkoj ( auto je stajao napolju ) i po startovanju motora palio je led dnevna svetla  . Problem sa poklopcem od ladice za naočare se lako rešava, odnosno lako se ispravi . I kod mene se svetlo u kabini na suvozačkoj strani povremeno zaglavljuje , zaboravio sam da ga prijavim prilikom odlaska u servis.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Prijaviću prekidače unutrašnjeg svjetla na sledećem servisu. Iskreno, malo sam razočaran po tom pitanji, za jednu Toyotu tako glupe serijske greške...

 

Kakvo je vaše mišljenje o zimskom setu točkova? Od starog auta imam skoro nove Michelin gume (2016), a ovdje u BL nude set sa Savinim gumama (600e).

Da li nabavljati felge i gdje?

 

Sent from my TA-1000 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da postoji podesavanje osetljivosti automatskih svetala negde u opcijama. Mozete istraziti. Meni to radi sve ok. Ja nemam garazu, ujutru se nikada ne pale kratka sama, sem kada je mrak :)

 

Sto se tice guma, ovde u NS Gota je ponuda 580 sa Savom, moze i 15ke to je 500e. Ko ima para, dobra ponuda, jer su uracunate i felne, srafovi, radkapne i sto je najbitnije senzori (koji su sami 200eur).

Podeli ovaj post


Link to post

Kod mene su na kolima od kupovine svetla podešena na automatiku i nemam problema. Poštu su u garaži , odmah po startovanju pale se dnevna i kratka svetla , dok sam bio u Grčkoj ( auto je stajao napolju ) i po startovanju motora palio je led dnevna svetla . Problem sa poklopcem od ladice za naočare se lako rešava, odnosno lako se ispravi . I kod mene se svetlo u kabini na suvozačkoj strani povremeno zaglavljuje , zaboravio sam da ga prijavim prilikom odlaska u servis.

Piske, daj info za fioku za naočare, kako da je uravnim?

 

Sent from my S10 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Relativno je mekana plastika od fioke za naočare ( sada je zahladilo mala je tvrđa ) uglavnom prstima je namestiš. Veoma jednostavno. Ako se ne snađeš pokazaću ti na nekom od skupova.

Podeli ovaj post


Link to post

Update na 14000.

Utisci odlični, bilo je par dužih putovanja i definitivno je ovo vozilo kao stvoreno za to. Odlična izolacija i razumna potrošnja su primjetni na 130+ km/h.

Ne baš tako prijatna situacija na putu (naglo kočenje) otkrilo je još jednu sitnicu: automatsko paljenje četiri žmigavca. To nisam znao.

 

 

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×