Jump to content
dr.john

Toyota (Yaris Verso) kopce za montazu branika i panela

Recommended Posts

Draga (*&(%^&%*^&%^$^   komsinica obozava da mi se na parkingu uvuce u dooope pa je do sad uspela da mi zadnji branik osasavi.

Na YAris Verso zadnji branik je iz 3 dela i sada su sto razdvojeni sto nisu u pravcu, pa posto su montirani i medjusobno valjda spajani onim plasticnim nitnama klipsama ili kod nas vidim da ih zovu KOPCE zanima me koje velicine mi trebaju.

187_210-zabice-patenti-toyota-lexus_resi

Konkretno osim zadnjeg branika treba da utegnem i prednje krilo koje je takodje spojeno sa prednjim limom ovim plasticnim kopcama , takodje i kakosezove ona plastika u prostoru prednjeg tocka (blatobran) je povezan takodje ovim kopcama pa i to treba da zamenim ili ubacim jer je labavo.

Takodje i posto sam krpio spoljni retrovizor vec dva puta tapacirug sam skidao pa mi i tu fali par ovih 'kopci'.

Jel znate dimenzije ovih kopci, narucio sam nesto sa alija ali ima ih raznih oblika i dimenzija pa ne znam da li ima negde konkretno koji kakvi mi trebaju, jer su na ali 50kom oko 2eu dok je kod nas komad 80+ dinara ?? nije da mi treba 100kom ali brate bas je samaranje

Podeli ovaj post


Link to post

Najbolje da uzmeš uzorak sa auta i odeš u neku prodavnicu autokozmetike. Ja sam tako uradio i našao. Imaju svakakvih pa vidiš ako nemaju baš to ima sličnih koje mogu poslužiti kao originali. 

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Draga (*&(%^&%*^&%^$^ komsinica obozava da mi se na parkingu uvuce u dooope

Uzvrati joj istom merom uvlacenjem.....

Mislim da je dzvini kupovao te kopce aftermarket i da su ispadale, lomile se, mala privreda, raspitaj se u toyoti koliko kosta, ne bi trebalo da je skupo a original je ipak bolji. Vidi i jednu i drugu opciju

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

narucio sam 2 vrste sa aliexpressa ali ko zna dal sam ubo dimenzije jer izgleda da su sve razlicite , za branike, za vrata za panele ...prodaju kit komplet sa 5-6 razlicitih vrsta kopci ali nisam nasao za Yaris Verso pa sam narucio samo ove dve vrste, ako nista onda cu da krenem u obilazak domacih radnji, nisam ni znao da imaju

Podeli ovaj post


Link to post

Isto je kao za obican yaris, nema tu razlike

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mico vidim da si seret.... komsika je starija plavusa sa glomaznim sifonima, za koje mislim da je ometaju u voznji, pa nisam sasvim siguran da je zbog tog hendikepa legitiman cilj.

A za Yaris i Verso da ti kazem da je slicnost...imaju skoro isto ime i motore...i toliko, (mozda sedista)  ostalo se SVE razlikuje... neki mm ali tek dovoljno da nije izmenjivo. retrovizori , stakla, limovi ...  a posebno zadnji deo , branici za koje trazim ove kopce, kod Versa je branik iz 3 dela

Izmenjeno od dr.john

Podeli ovaj post


Link to post

Ha ha, ma zezanje

Reci da se salis da je sve razlicito!?!

Ludi japanci....

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Izmenjeno od Mića

Podeli ovaj post


Link to post

motori verovatno nisu razliciti, i verovatno mehanika bar prednjeg dela, zadnji deo se potpuno razlikuje, staklo bocno je neko menjao i stavio Yarisovo pa se mnogo trese ako je otvoren prozor pri vecoj brzini kazu zato sto je budzen i stavljen yaris prozor, retrovizor sa suvozaceve strane nije isti jer sam pokusao da menjam raspukli retrovizor (verso retrovizor je sa motorom i na kraju sam ga sam izvario i iskrpio epoksi masom) ...znaci ne znam za deo kad je karoserija u pitanju da je izmenjivo

Podeli ovaj post


Link to post

Karoserija i prateci delovi nisu isti, ali kopce, tiple, klinovi jesu.

Najbitnije ti je dal su 6, 7 ili 8mm, sve ostalo je vise manje nebitno.

E poenta je da ti niko ne moze reci koja dimenzija ti treba, jer ih ima vise dimenzija na svakom automobilu :)

Trik: vidi sam, tako sto ces (sa druge strane) izvaditi onu koja ti nedostaje. ;)

 

Meni je 'neko' povadio sa zadnjeg branika 8 komada (u nizu) sto drze onu crnu plastiku sto ide preko branika u donjem srednjem delu...

Reseno kod drugara, sa "starim zalihama" ;)

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ја сам пре неког времена узео "оригинал копију" од кинеза:

 

https://www.aliexpress.com/item/Hot-50pcs-12315-7mm-Plastic-Car-Interior-Trim-Card-Panel-Fixed-Clamp-Vehicle-Door-Bumper-Fastener/32776351050.html

 

тада је било 2,50 са поштарином сада је 3,65 евра... за 50 комада. тек сада сам заменио једну оригиналну, чисто да видим да ли одовара...

и као да је идентична!

 

IMG_20171106_213347.jpg     IMG_20171106_213446.jpg

 

 

оригал сам купио у ТЦБ пре око две године.. око 800 дин 5 комада... на сликама оригинал је отворен (већ коришћен)

Podeli ovaj post


Link to post

Isti vrag. A ko te "original" pravi nego kinezi. Ja original ništa više ne kupujem.

Izmenjeno od matori

Podeli ovaj post


Link to post

×