Jump to content
kraka

Toyota Celica t23

Recommended Posts

Osvezenje motora na 160 k km!? Dobro....Ali nije dobro, pricamo o toyoti, ako pisljiva dacia pregazi pola miliona km bez osvezenja motora sta je onda ovo!? Ne znam, lepo izgleda, lepo sve to zvuci osim tog detalja imajuci u vidu da restyling nije imao fabricki problem sa potrosnjom ulja.

Zasto bezis od uvoza? Ako ne juris ts imas celice vec za oko 2-2500€ u top stanju u nenackoj, austriji...

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Izmenjeno od Mića
  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Osvezenje motora na 160 k km!? Dobro....Ali nije dobro, pricamo o toyoti, ako pisljiva dacia pregazi pola miliona km bez osvezenja motora sta je onda ovo!? Ne znam, lepo izgleda, lepo sve to zvuci osim tog detalja imajuci u vidu da restyling nije imao fabricki problem sa potrosnjom ulja.

Zasto bezis od uvoza? Ako ne juris ts imas celice vec za oko 2-2500€ u top stanju u nenackoj, austriji...

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Menjao radilicu i klipnjace baca. Verovatno mu zakucao.

Potraga se nastavlja.

I preko je macka u dzaku ,plus cekam puno carinu. A koliko vidim dobar restajling primerak kosta vise neko kod nas.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

i bilo je za ocekivati tako nesto. vidi ovako, sportski auto kada se kupuje polovan treba otvoriti cetvore oci, i bas tu treba gledati poreklo, ko ga je vozio, koliko vlasnika je promenio itd itd. ako je bio u rukama nekog siledzije kupices problem i na tu osnovnu cenu ces da puknes jos dva soma eura dok si trepnuo. koliko god tvoj budzet tebi izgledao kao dovoljan, moje misljenje je da si tesan sa parama za ono sta trazis, zato sam i napisao da bi se fokusirao na uvoz. ipak je veca sansa da kad kupujes auto u auto kuci dobijes garanciju bar 6 meseci, imas prava da vidis poreklo, koliko je vlasnika bilo pre tebe i ko je bio vlasnik { primer, kada je mahatma kupovao yarisa ts stupio je u kontakt sa prethodnom vlasnicom od koje je dobio sve informacije} e sad. sve ovo sta sam naveo je potpuno obicna i normalna stvar pri kupovini kola bilo gde u evropi osim ako ne kupujes od nekog turcina direktno preko malog oglasa, ako recimo taj auto kosta oko dve hiljade, put te izadje 500 eura, mislim da ti je 1500 sasvim dovoljno za carinu za bilo koju celicu.

evo ti primer mada mozes i sam da odes na mobile.de ili autoscout.de ili .ch.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=235139346&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=8&minFirstRegistrationDate=2002-01-01&pageNumber=1&scopeId=C&fnai=prev

 

post-132-0-77107100-1504978110_thumb.png

 

ako ti treba pomoc da napises nekome e mail na nemackom obrati mi se putem pm, posalji na srpskom, ja ti vratim na nemackom pa ti salji dalje.

to ti je moj iskreni predlog a ti kako god hoces, imaj u vidu da se vrlo malo celica prodavalo u srbiji kao nove, 99% je iz kojekavih uvoza, a malo je njih bilo kao rajan sto je birao auto za sebe i skupo ga tamo platio, vecinom su svi gledali da kupe jeftino i voze se, ne kazem da nema dobrih primeraka, tj da je bilo, sve ih je manje jer padaju u ruke neizivljenim klincima koji im dusu vade i cim zasvetli chek engine lampica ode auto u oglase.

post-132-0-77107100-1504978110_thumb.png

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

bas cu u ponedeljak da odem da pogledam ovo, to mi je {jos uvek} na par kilometara od kuce a i poznajem vlasnika te garaze. kratak si, hmmm, mozda iljadu eura, ALI, na ovaj auto ide garancija, sveze odradjen tehnicki pregled i kontrola izduvnih gasova....ne znam, pricam iz svog ugla sta bi ja radio, nisam dovoljno bogat da kupim povoljno neki les pa da me to njegovo vracanje u zivot kosta papreno. vidi i sa ovima sto donose automobile po narudzbi i rade spediciju carinu.

https://www.autoscout24.ch/de/d/toyota-celica-coupe-2002-occasion?index=7&make=78&model=539&st=1&vehid=5082026&vehtyp=10&yearfrom=2002&returnurl=%2fde%2fautos%2ftoyota--celica%3fmake%3d78%26model%3d539%26st%3d1%26vehtyp%3d10%26yearfrom%3d2002%26r%3d5

post-132-0-85351700-1504979422_thumb.png

post-132-0-85351700-1504979422_thumb.png

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

ts tada 2014 sa 10 god iz svice carina i porez 150000din spedicija 180, homologacija 100, 600e meni tada bilo dovozenje u srb ...

sad moze samo jeftinije da bude a pritom mozes tamo sa placevima da se cenkas za cenu 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

ovaj auto je 3300 eura, mislim da moze da se dobije za bar 3000,  sigurno da su manje dazbine sada posle tri godine, i ovaj auto je dve godine stariji od @rajan celice tako da verujem da carina i porez nisu veci od 900 eura uz dobrog speditera.

ne znam, iznosim predlog, ne moze to sve da se uklopi u 4000 eura, ali nece ni mnogo da odskoci sa cenom, mozda 500-700 eura bude vise. e sad je pitanje, da li dodati jos malo i kupiti auto sa gatancijom kome ni ulje ne treba zameniti ili se kockati i kupiti neki les u koji lako moze da se ulupa jos par hiljada. bez ikakve zle ili lose namere, ali propelerova celica je ne precenjena nego ......taj auto u poredjenju sa ovim da se donese u srbiju i registruje ne vredi vise od tri iljade.

negde sam video, iskocilo mi na googlu da neko radi dovoz automobila bas iz ch, at i de, ima kombi koji vuce prikolicu sa tri auta, taj radi sve, i carinu, treba naci, pitati....

Podeli ovaj post


Link to post

Ja taj auto ne bi kupio, iz vise razloga.

Pa napisi zasto da svi znamo?

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Da ne ostanem duzan za objasnjenje mog konentara da propelerovu celicu ne bi kupio. Taj auto je dosao u srb iz italije sa nekom km na satu za koju niko ne moze da tvrdi da je bila 100%tacna, ne znam sa koliko km je propeler kupio u vrnjackoj banji ali mislim da ispod 250k km nije. Taj auto po slobodnoj proceni ima izmedju 300- 400k km pravih, vozen zestoko i mnogo. Parcijalno farban, propeler je imao neke intervencije na njoj i ne znam kako sada taj auto izgleda. Da bi bio i top stanju vizuelno i mehanicki mislim da bez 1000-1500€ ulaganja nije a za auto star jos dve godine pa dvadeset godina je to puno para na osnovnu cenu od skoro 5k€. Jos jedno obrazlozenje, takav isti auto sa tom nekom okvirnom km se moze naci u evropi za daleko manje para a da je u boljem stanju

 

 

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Eh sad.. mogu i ja da izvucem sa zadnje strane mobile.de neku TS, kao sto si ti sa prve, gde je cena x2.. ali ne vidim poentu frljana sa nekim oglasima tamo negde. Eno ima i za 8k, 10k, pa cak i za 19.500e.. jer i to isto relevantno? Sa istog je sajta sa kojeg si i ti zalepio link..

 

Kraka nece TS i ja se ne bih ni ukljucio u diskusiju da si napisao da ne savetujes T23 jer su generalno sve stare 15god i presle 200-250+k km, naravno kada su se pravile od ‘01-’05, ali ti izmisljas mlaku vodu pa zvuci da je eto, moja matora i puno presla a oglasi su puni celica iz 2010 sa 100k km za 4.000e?

Sam si i napisao da ne znas kako sada izgleda auto ali znas koliko treba da se ulozi. Na osnovu čega?

Pa je problem je sto je parcijalno farban, da nije onda bi bilo ‘jbt mora da se faba’, a da je ceo farban onda bi bilo ’zasto nije u prvoj farbi’.. Covek se raspituje o 15god starom modelu za cca do 4k eura, šta ga ti savetuješ da treba da očekuje? Nov auto? Stvarno?

 

Svestan sam ja i koliko je stara i koliko je presla, ali je verovatno toga svestan i kupac jer je generacijski iz tog perioda kao i ostale T23. Kupac za TS je kupac koji istovremeno gleda i EP3 ili rolu TS koji su iz istog perioda i slicnih cena (gore dole u zavisnosti od stanja, seta guma, sevisa, ulaganja, itd..).

Ja sam stavio tu cenu koju sam stavio na osnovu toga, ne mislim ni da je najbolja ni da je najgora, znam da necu dobiti te novce ali se od neke cifre mora poceti. Koga zanima ponudice nesto koliko misli da vredi, ne moras ti da brines tudju brigu da li je nesto precenjeno na osnovu prve strane mobile.de.

 

Javio sam se samo zato jer si me prozvao a niti si mene video niti auto...

Sto me se dalje tice over & out..

Podeli ovaj post


Link to post

Stigao... ;-)

 

6be2519e58be4e85ff0e2e153364c2a6.jpg

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Opa! Cestitke

Daj ga pretstavi malo

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Ko, odakle? otvori temu

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne vidi se najbolje ta nalepnica na bočnom staklu.

Može jedna slika izbliza?

B))

Podeli ovaj post


Link to post

Salezli? Njegova?

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pa kad ne stize daje vozi, ne bi me cudilo da jeste...

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Javlja mi se da ta celica nije kupljena u Bg-u i da je kupljena od velikog ljubitelja Toyote ;) 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Dobraaa

 

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

ovo je stiglo iz Čačka 99% 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

I.......? Sta bi na kraju ? Niti teme, niti nekog odgovora, niti fotki kola....

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×