Jump to content
Imperatus

Kupovina automobila(polovnjaka) budzet 11k

Recommended Posts

Nisam siguran da to Mico moze......

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

plata od 500 eur i 1.8 benzin nekako ne idu zajedno

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A mozda covek bas mora da potrosi 10hilj :)

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

možda mu je  mali džep pa ga žulja :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pitao covek za 10hilj a mi krenuli da mu pametujemo - ne, ne znas ti sta zelis i sta ti treba, mi cemo ti reci :D

 

Salim se malo...ali nije zgodno nekoga savetovati preko trece osobe. Ne znamo, zapravo, njegove stvarne prohteve i situaciju. Ja bih se licno drzao onih informacija koje imam : 10hilj - sta predlazete? :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

AR Giulietta 2.0 JTDm 125kW

ali samo ako mu žena dozvoli

 

mada može i 1.6 JTDm 77kW distinctive

Izmenjeno od maxy
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A ko u Srbiji živi od plate :DD Tako je oduvek ...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

Stim sto imate zenu 2 male dece i recimo mesecna primanja su vam ne vise od 500e. Auto sa dobrim gepekom i 5 vrata su obavezna plus klima ... registracija ne veca od 30000din.

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Vratio sam se na pitanje, tj prvi post. Posto je napisano da su primanja " ne vise od 500€" a ima zenu i dvoje male dece....ufff, ovo je zaista tesko. Niti da budes necovek pa da mu otvoreno kazes da cuva pare u steku za ne daj boze, niti da ga savetom zakopas pa da kupi neku vencanicu. Ja zaista ne znam da li i kako moze sa 500€ da prehrani zenu i decu, da poplaca racune, porez, da plati neku popravku u kuci i da mu uopste ostane za bar jedan rezervoar benzina. Nepristojno je sve ovo sta pisem jer ulazum u tudju intimu i virim u tudji dzep, ali posto je pitanje takvo i komentar, tj ovakav odgovor se sam namece. Sto vise razmisljam novi sandero ili logan mi jedino sta bi savetovao osim onog, ne kupuj nista, nemas para da izdrzavas auto. Zimske gume, neka vanredna popravka, registracija, servis klime, crkne akumulator, pa jedna takva stvar ga pomeri finansijski ko zemljotres.....

Nisam sabirao moje troskove ali recimo glupav " kvar" duhtung dekla na corolli e12 me je kostao 50€ kupio sam original + ruke i eto ga, uz to je i aku bio slab, nova varta

60€ .....kojom.magijom misli da prezive njih cetvoro sa 390€ ako ga nesto tako strefi a priznajte da je malo glupo da u istom trenutku ima na ulici parkiran auto vredan 10k€

Zeznuto.....

 

 

 

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Slažem se da je nepristojno ulaziti u tuđu intimu . Mi smo auto forum ne bavimo se tuđim primanjima .  Koliko je neko spreman da izdvoji za kupovinu auta je njegova lična stvar. Možda nekoga pomogne rodbina, rođak iz inostranstva... 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Zbog kvarova je pametnije uzeti auto nize klase, ali nov, sa sto duzom garancijom. Ali racunati sa 150-200 eur godisnje za redovan servis.

Ja cak uopste ne razumem ljude koji se usude dati za polovan auto vise od 2000-3000 eur. Novo pa makar Citygo ili tako nesto. Pa onda postepeno svakih 7-8 godina ici iz klase u klasu vise. Tako sam ja radio ali ja sam Svaba po mentalitetu, meni kurcenje nikad nije bilo bitno. Opravdanje da se trazi veci auto zbog porodice meni ne stoji jer su 70-tih i 80-tih kompletne familije isle Peglicama i Jugicima na more.

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Sunac ti poljubim, gde ovo iskopa to je zlatna koka, svakim danom ce da vredi sve vise i vise. Ovde te pare nece dobiti nikada ali negde u evropi vrlo verovatno i vise od toga

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bi ovooooo

 

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10671179/honda-civic-18-sedan62368d8ab9ad58378b26f8618942c1b2.jpg

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

 

 

Ja sam vlasnik ovog vozila i sve je kako pise u oglasu. Ako nekoga zanima nesto detaljnije moze mi se obratiti slobodno.

Inace meni auto po bg-u trosi 7.5l po bordu a na otvorenom 6 na 120 tempomat. Na automobili bukvalno nema nista da se radi, samo da se sedne i da se vozi. Za 6500 ide mali servis koji kosta oko 12.000din sa dobrim uljem. Prodaje se samo zato sto mi smeta nisko/sportsko sedenje pa je uzet vislji auto.

 

ps: kako je neobicno kada vidis da neko komentarise oglas a ti si vlasnik, prvi put mi se to dogadja pa sam se zato i javio.

 

Pozdrav

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Od svih pozitivan komentar. Ovo je zaista odlicna kupovina. Steta sto nemas temu za civic i sto se nisi oglasio u temi gde je @imperatus bio u dilemi da li da menja svoj auris za ovakvu identicnu hondu civic. Ja na zalost nikada nisam vozio taj model, vozio sam se jednom taxijem i bas bio odusevljen enterijerom, kvalitetom velura na sedistima, siber....i naravno prepoznatljivom reskom zvuku hondinog motora. Da su zvezde drugacije pozicionirane ne bi trepnuo da menjam E12 za tog civica, pa cak i da imam aurisa isto bi razmisljao. Iz mog ugla je tako

Ajd sad kad pisemo, jasno je za potrosnju da je ekonomican, kakav je kada se ostrije vozi, jel mu ode potrisnja u nebesa ili je tek malo veca?

Korozija ? videh par komada da su im naceti zadnji rubovi. Na drugom forumu je coveku to krenulo od udarca kamencica, prvo od tackice koja je krenula da se siri, odmah je reagovao, prefarbao i nikada vise problem.

Siber? Neki zlobnici pisali da siber curi. Davno imali civic, prelude, legend, nikad ni kap, taj civic cak nije bio garaziran. Ne sumnjam da nikad ni kap nije usla al ajd da pitam

 

 

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

I mene zanima sve sto mica kaze..korozija i POTROSNJA jer ispad ako se vozi preko 3500,4000 obrtaja da guta benzin

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja iskreno ne verujem u to ako ga drzis sat-dva konstantno preko 5k rpm onda da, trosice, trosice i yaris ts i obicna corolla, mene zanima procentualno koliko vise ce da pije benzina?

Konkretno, legend sa oko 330-350 ks pri takvoj voznji trosi mozda 20-30% vise, ali da bi tako vozio sat, dva, tri konstantno moraju da ti zatvore auto put samo za tebe jer si za minut ipo na 200, ako nastavis jos malo si na 250( bez blokade na 300 sigurno) a drzati satima tu brzinu bilo gde osim na pisti je nemoguce.

@joshica, koliko trosi pri 140-160 neka konstanta bar sat dva, jel znas?

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Iskren da budem nikada nisam vozio vise od 155km i to je samo u preticanju kolone kamiona posle opet smanjim na 120 tempomat, samo u preticanjima sam isao 130-140km i to je to. Ne verujem da potrosnja ide u nebesa tada mozda se digne do 7, barem meni nije nikada isla preko 8 litara i to samo zimi, na otvorenom na 117km je na 3000 obrtaja ali iskreno taj auto trazi da se vozi 140-150 :) samo sto ja to ne volim. (cupi :))

 

Tacno je da je farba osetljivija na udarce kamencica a ako se dugo ne sanira onda krecu rubovi pod itd... naravno nije to toliko uzasno koliko moze da se cini iz postova, ali krene povrsinska korozija. Ko voli da mu je auto lep njega to nervira i uzasava (zato mi nije jasno zasto ljudi ostave da krenu rubovi kako im ne smeta).

Naravno ja sam sanirao na vreme sve i zastitio ga odozdo u potpunosti, zato i kazem sedi vozi i ne razmisljaj.

 

Sa siberom nikada nikakvih problema nisam imao ni kap vode nista.

 

Po meni auto je vrhunski, udoban, dovoljno jak, mali potrosac i po gradu. Za mene su mane sportsko sedenje :), sedan je (ne volim kada imam bulju), brzo se izlize volan i menjac (to sam planirao da presvucem ali sada mi vise nije bitno), osetljiviji lak ali posle zastite to je to. 

 

Ovo sve iskreno pisem kako mislim i ovo su razlozi zasto ga prodajem, prosto auto nije za mene i moj nacin voznje.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Za tebe je auris dizlo Idealno da se ti i @imperatus menjate

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahaha :D

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pa realno, nego, jel gledao taj tvoj poznanik nesto, jel napravio neki uzi izbor?

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Mene pitas za ovom mog jazavca? Ja sam mu rekao auris,sandero,grande putno ili da gleda neki auto do 3000 kaze on najvise mu odgovara a 170 mercedes tu smo se posvadjali tako da sad me boli patka ja sam mu rekao da ne pati od marke i nek uzme sandera

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Tebe auuu, kakav bre mercedes ga spopao. Ajd bolje da cutim...

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Kada auto strune od udarca kamenčića, a pri tome vlasnik ne reagira, mogu samo krivit vlasnika. 

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Pa sa dva mesta, sad i sa treceg sam isto cuo. Taj deo je tako poxivioniran da tocak sve baca bas tu i odatle krecu tackice koje se sire, onda krece da truli. Taxista, onaj decko sa garaza foruma i evo sad od joshice. Jbga, @vedo, i onda taj neko ko jednom mesecno opere auto na cetke dodje na neki forum i kenja kako honda ina losu limariju, za mazdu isto. Svaki auto, a to pise i u uputstvu posebno zimi treba prati od naslaga soli odizdo na kanalu, normalno da kad lupi rizla nspravi tacku fo lima, so na zivu ranu i eto ga posle godinu dve.

Evo fotke mazde 3 iz 2004 godine odozdo slikana, vozena i zimi i leti ali odrzavana po ps-u. Za neverovati. Kilometraza oko 180k km.

67849fc94a427cb3133e49e4d8cb2db7.jpg

Losije izgleda moja E12 koja nije vozena zimi.

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Izmenjeno od Mića
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Upravo tako, mogu prihvatit činjenicu da Japanci generalno imaju tanji lim i lak, ali uz pravilno održavanje to svakako nije problem te ne znači da je auto od papira. Ja sam nabacio antikorozivnu isto tako na cijelo podvozje jer želim mirno spavat. Bez obzira što auto po zimi i neću vozit.

 

EDIT: Ovo je apoteka gore...

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

×