Jump to content
Đuka

Đuka i Yaris 2005

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Ja sam Đura iz Bačke Palanke.

Prošle godine sam kupio Yaris mk1 1.0 benzinac.

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao, stavi i neke slike :)

Podeli ovaj post


Link to post

Probaću da postavim neke slike

Nešto mi ne ide.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao! Ako budeš do Šida javi se pa da vidimo Yare ;) . Daj neke sličice :)

Podeli ovaj post


Link to post

Slike će drugi put.

Inače yaretom sam veoma zadovoljan.Prosečna potrošnja na godišnjem nivou je ispod 6 litara.

Kupljen je sa našim tablicama a kilometraža je bila oko 53000 ,bar na satu.

Mali servis je urađen dva puta.Na prvom su menjane i svećice i zaštitna guma za desni homokinetik.

Zamenio sam i pločice.Nazad su doboši,njih sam pregledao i sve mi izgleda kao novo.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ovih dana sam iz Niša naručio vetrobrane.

Preporuka je bila sa foruma i dobri su.

Podeli ovaj post


Link to post

Meni super završavaju posao.

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

Lep auto dobro dosao na forum

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

Od tog iz Niša sam naručio vetrobrane već za 4 auta i super su. Imaš i poklopac za kuku koji ti fali na na prednjem braniku da kupiš. Yare lepo izgleda  :twothumbsup:

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima na forumu.Nisam dugo bio aktivan je,samo posmatrač.

Jaretom sam i posle blizu pet godina veoma zadovoljan.

Samo redovno održavanje i poneke sitnice... Najveći deo ovog dela foruma sam pročitao,ali... 

Jare zagrejan na leru radi na oko 500-550.o/min. od prvog dana. 

Pre par nedelja je počelo nešto da kucka u gornjem delu motora. Deluje mi da nisu delovi koje pokreće PK kaiš.

Uje je eneos 5w-40 sa oko 4000km.

Voleo bih da mogu dići ler za oko 100 o/min.a ne znam kako.Kuckanje me nervira.

Tako mi je nešto klepetallo bar dve godine napred levo.Na servisu je bilo da ne zna šta je.Ideju sam dobio sa nekog drugog foruma,zategao gornju maticu amortizera za blizu 1 krug i prestalo -kao i nerviranje.Trudim se da auto radi kao sat.

Možda je neko imao nešto slično.

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam napisao da kucanje počne kad se motor delimično zagreje i spusti obrtaje na leru.

Zato bih i digao obrtaje.Ima jeda teško pristupačan šraf, 4 ili 5 mm koji ograničava vraćanje okretne poluge koju povlači sajla za gas.Da li bi odvrtanjem mogao dići ler.Inače motor radi ujednačeno,nema knedle pri ubrzavanju.Na satu je oko 76000. 

Podeli ovaj post


Link to post
Nisam napisao da kucanje počne kad se motor delimično zagreje i spusti obrtaje na leru.
Zato bih i digao obrtaje.Ima jeda teško pristupačan šraf, 4 ili 5 mm koji ograničava vraćanje okretne poluge koju povlači sajla za gas.Da li bi odvrtanjem mogao dići ler.Inače motor radi ujednačeno,nema knedle pri ubrzavanju.Na satu je oko 76000. 
Pozdrav
Yaris je i dalje odličan
Redovan servis i zanemarim ponekad kuckanje na najmanjim obrtajima.To se čuje samo iz kabine
Ali crkla mi na tabli plava lampica za hladan motor.Takva ista je i za pregrejan motor i još jedna za nešto treće.One su manje od ostalih i ne mogu da nađem pa ako neko zna da pomogne.
Ostalih oko15 su veće i ima da se kupi

Послато са 2201117TY помоћу Тапатока

Podeli ovaj post


Link to post

×