Jump to content
Fringe

Toyota Yaris Verso - Gašenje auta, razlozi i rješenje?

Recommended Posts

Poštovani,


 


Kao sto stoji u naslovu teme, zelim da se savjetujem sa nekim forumasem, koji ima poznavanje u vezi ovog novog problema sa kojim sam se suocio nedavno. Naime, iz nekih - za mene - cudnih razloga - auto je poceo da se gasi iznenada nakon recimo stajanja na semaforu i pri pokretanju u prvoj brzini, upali se alarm sijalica (vidi sliku) i auto stane - ugasi se.


 


Posumnjao sam da je filter za gorivo zapusen pa sam ga promjenio, nakon toga izvadio kompletno rezervoar za gorivo, iscistio ga - iako nije bio puno prljav, produvali sve dovodne i odvodne cevi i pustili vazduh na dizne. Nakon ovoga auto je poceo da radi bolje nego ranije, oseti se po zvuku i kako vuce u brzinama, ali se juce, nakon koriscenja klime uredzaja, ponovo ugasio na semaforu. 


 


Sada sam vec ozbiljno zabrinut, jer ne znam sta bih drugo trebao da provjerim-zamjenim ... ?


Zato sam resio da se konsultujem sa nekim koji se mozda suocio sa slicnim problemom i da mi eventualno ponudite izlazno rjesenje ...


 


Hvala smile.png


post-576-0-41870900-1505296659_thumb.jpg

post-576-0-41870900-1505296659_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Pr o sto se uradi je da se na dijagnostickom uredjaju iscitaju greske.

To ce dati smernice u cemu je problem.

Ovako napamet, kako si ukratko opisao je jako nezahvalno bilo sta reci.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A uz to nisi ni napisao koji auto voziš, koji motor...

 

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj post


Link to post

U podnaslovu teme naveo sam model auta i motora.

 

TOYOTA YARIS VERSO, D-4D 2002 god.

 

Ukoliko nitko ne zna razlog ili nije imao slican problem, onda cu ici na auto dijagnostiku. Mislio sam da ce mozda netko od clanova foruma koji je imao slicno iskustvo nesto vise reci.

post-576-0-24616100-1505331802_thumb.jpg

post-576-0-24616100-1505331802_thumb.jpg

Izmenjeno od Fringe

Podeli ovaj post


Link to post

post-2090-0-05548300-1505333710_thumb.png

Ne vidi se na mob podnaslov teme pa zato ljudi i pitaju.

Dobrodosao u svakom slucaju i javi sta je bilo u pitanju :)

post-2090-0-05548300-1505333710_thumb.png

Podeli ovaj post


Link to post

@Fringe

Nemoj ocekivati da tako resis problem.

Razloga za takvo ponasanje moze biti nekoliko, od banalnih tipa da neki dzek nema dobar kontakt, ili nagnjecene zice, do ozbiljnih problema.

Dijagnostika ce olaksati nalazenje problema, u smislu usmeravanja koji deo u trenutku gasenja motora ne radi kako treba. To i dalje ne znaci da je problem u tom delu, ali ce iskusnom mehanicaru znaciti puno u smislu suzavanja broja potencijalnih uzroka i lakseg lociranja kvara.

 

I uopste gledano, takve popravke "preko interneta" su najcesce "mamipare" koje obicno ne daju rezultata, posebno kada su u pitanju potpuni laici koji se ne bave auto mehanikom ili auto elektronikom.

 

Jos jednom, dobro nam dosao i srecno sa popravkom.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Slazem se sa Lakijem. Tu je problem sto moze biti stvarno dosta razloga tog problema. Mora na dijagnostiku da te uputi odakle poceti traziti kvar. Ovako se moze nabadati pa da menjas vise stvari koje uopste ne treba dirati.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Obavio sam autodijagnostiku, otkrivena je greska sa pumpom za gorivo (Pump Fuel Error). Preporuka je da se zamjeni, ali moje sledece pitanje jeste dali se moze popravljati i ako netko zna da mi pokaze na slici gdje je tacno locirana? Hvala

 

 

post-576-0-84569200-1508093340_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Поздрав, слажем се да не можемо поправити ауто путем форума, али може свако да подели мишљење и искуства.

Како си описао симптоме, може бити да је регулатор притиска горива у питању.

Он се налази на пумпи горива, најбоље би било ако имаш где да нађеш полован и пробаш пре него замениш целу пумпу. Лакше је и јефтиније...

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Поздрав, слажем се да не можемо поправити ауто путем форума, али може свако да подели мишљење и искуства.

Како си описао симптоме, може бити да је регулатор притиска горива у питању.

Он се налази на пумпи горива, најбоље би било ако имаш где да нађеш полован и пробаш пре него замениш целу пумпу. Лакше је и јефтиније...

 

Hvala na odgovoru. Dali mi mozes oznaciti na ovoj slici i postaviti u odgovoru lokaciju tog regulatora pritiska na pumpi goriva?

post-576-0-90438400-1508163213_thumb.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Касним мало, то је тај!

Иначе нови само из оригинала комплет са пумпом, а цена.....ијуууу!!!

Покушавам да пронађем који је број и где може да се набави посебно, ако сконтам нешто јавим?!

Izmenjeno od ニッポン車
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Већина изгледа идентично, али се разликује електроника и притисци су различити...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima na odvojenom vremenu za odgovor, javljao sam se na nekoliko mesta gdje drze delove za Toyotu nisu imali ovaj dio, ostaje jos u oficijalnom servisu da pitam, pa vam javim.

Podeli ovaj post


Link to post

@Fringe

Jel možeš da nam daš broj tog dijela?

Ako ga ne znaš, podji na sajt www.toyodiy.com i preko tvog broja šasije pronadji ga i kopiraj ga ovdje, a onda ćemo pronaći zamjenski dio. Ima par sajtova koji prodaju te rezervne djelove pa ćemo i taj tvoj naći.

Podeli ovaj post


Link to post

Не постоји каталошки број дела, само је означен неким бројем...у томе и јесте проблем?!

Podeli ovaj post


Link to post

Koji je broj pumpe visokog pritiska? Pokusati mozda preko broja pumpe naci regulator. Da li su na dijagnostici proverili koji pritisak daje pumpa? 

Podeli ovaj post


Link to post

Postovani forumasi!

Duzan sam ostao da javim konacan rezultat svima koji su ucestvovali u razmjeni informacija. Najpre da potvrdim info da se radilo upravo o tom famoznom regulatoru pritiska goriva o kome je najpreciznije naveo korisnik "matori". Jas sam igrom slucaja otkacio elektronski dovod sa tog dela i odmah primjetio da se auto ne gasi, sto je jos vise potvrdilo sumnju da se radi upravo o tom delu, da je to glavni krivac, nakon cega sam se upustio o potrazi da ga nabavim. Raspitao sam se kod raznih dobaljaca Toyotinih djelova i ponudzena cijena se kretala oko 200 eura! To je za mene bila previsoka suma pa sam potrazio alternativu i pronasao na Aliexpress sajtu za 30 eura - odakle sam ga i porucio. Konacno sam dobio Ovaj regulator i zamjenio sam originalnim i odmah je nestao onaj "Check Engine"  znak na bord kompjuteru. Sada auto radi bez ikakvog problema sto se tice gashenja, vise se ne gasi, ali primjecujem da se pojavio neki zvuk kojeg nije bilo ranije. To me sada malo nervira i razmisljam da ponovo otkacim elektronski kabl sa njega, da vozim bez njega, jer nisam primjetio znacajnu razliku u potrosnji goriva. Interesuje me jos to, dali ce usled toga doci do nekakvog ostecenja pumpe goriva ili ne?

Hvala svima i lijep pozdrav :)

Podeli ovaj post


Link to post

Regulator sam nabavio na osnovu odgovarajuceg broja pumpe kojeg sam pronasao nalepljenog ispod pumpe goriva.

Ispostavilo se da za taj broj pumpe odgovara regulator sa oznakom: 0928400674 .

 

UTB8eHGRuWrFXKJk43Ovq6ybnpXaH.jpg

Izmenjeno od Fringe

Podeli ovaj post


Link to post

Žao mi što ti taj sa Aliexpressa nije završio posao, evo ja ga nadjoh preko autodoc-a (od skora sam pronašao ovaj sajt). Ako imaš nekoga u Njemačkoj, Sloveniji, isplati se naručiti ga jer je jeftina poštarina.

 

80e150e647641b6d26cae57c18c31f4f.jpg

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

×