Jump to content
Guest Marko Denser

Marko Denser & Supra

Recommended Posts

Guest Marko Denser

Ja sam Marko iz Surcina sam i vozim toyotu supru iz 1984 godine,dobro me sluzi za sad a ipak toyota je to ona i u najtezim uslovima ide ))),inace sam veliki ljubitelj japanskih automobila i jedan od osnivaca sajta za ljubitelje auta sa pop-up svetlima.Pozdrav za sve i jako mi je drago da je konacno napravljen sajt za toyotu kod nas,ljudi gde ste do sad????

 

Moja stara supra,dobro sluzi fino ide i tako,sta da kazem osim za toyotu inace sve najbolje pocev od voznje,zvuka,izgleda,tehnickih resenja i tako toga svega )))pa260310.jpg

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Toske:

sjajan auto,...imao sam prilike da je vozim,...zadnja vuca je sjajna,mnogo lepo zabacuje guzicu,...

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rista car:

 

al kad dodje registracija ako je to ona od 3000 kobika

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Celica STi:

 

Ma registracija je jednom u godini, a ova ladja je svaki dan pojava kad prodje ulicom  

No, daj jos slika, i sta ima od opreme...

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Toske:

 

slazem se sa celicom sti,...auto je raketa,...dozivljaj je voziti ovakav automobil

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

slika010.jpg

ph_15010.jpg

 

evo jos neka slicica ))

od opreme ima ono klasika podizaci,servo,dig tabla,el siber,podesavanje volana,to je to

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Toske:

 

nemoj da skrtaris,da je i od pozadi

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

HachiRoku:

 

djes brate po pogonskoj osovini  ;D

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Marko Denser:

 

eve me ah ta zadnja osovina cuda pravi haha  

 ph_18810.jpg  :)  

uskoro cu slikati zadnji kraj posto nemam neke dobre slike

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rista car:

 

e a kolko ide suprica brate

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Celica STi:

 

Ovo je supra koja se pravila od 82-86 i ima motor 5M-GE od 2.8l i ne znam tacno koliko konjica, ali ovo je najlaksa supra od svih tako da verujem da siba do 250

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Marko Denser:

 

ja sam je vozio do 230 a mogla je jos da ide ali nisam bas smeo toliko da rizikujem jer ipak je to stari auto a i gume nisu nove pa dok to sve sredim i kraj spone treba da promenim i tako neke jos stvari pa cu je onda testirati evo jednog snimka ovde nisam imao prostora za 5tu brzinu ali eto cisto malo ubrzanje se vidi.u planu je ubacivanje turbine a sto se tice tezine tacno je da je ovo najlaksi model.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rista car:

 

dobro ide nema shta

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Marko Denser:

 

p7120510.jpg evo danas slikah od nazad

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Arsen:

 

Auto je legenda nema šta. Kako se snalaziš za održavanje, delove i te stvari. Jel znaš jel ima kod nas Supri MkIV.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Marko Denser:

 

koliko do sada znam nema nijedna mk4,a sto se tice delova za moju snadjem se misim tu ti je uglavnom potreban ovaj potrosni materijal a toga ima,a i radim u prodavnici delova ne japanaca vec vw ali mogu da nabavim sve od tog potrosnog materijala i za toyotu.uglavnom moze se naci dosta toga ali posto je opste poznato da se toyote ne kvare cesto i netreba mnogo misliti o delovima nego samo o voznji ))

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Napomena:

Zbog nemogućnosti dobijanja prava na korišćenje baze forum softvera nismo bili tehnički u mogućnosti da prekopiramo korisnike i poruke. TcS je odlučila da sve poruke koje su od veće važnosti, nađu svoje mesto, ponovo, na forumu, ali u malo izmenjenom obliku. Nakon početne poruke, svi odgovori će biti dodati u nizu, kako su postavljani na forumu. Kao dodatak postojaće .PDF fajl koji će stajati kao dokaz o orginalnoj temi.

TcS Administracija

Podeli ovaj post


Link to post

celica supra :D kod mene je celica 1982.savrseno auto....ugodjaj za voziti ju je neopisiv....najvise me se dojmio mjenjac,precizan da nista preciznije nisam saltao....jel imas slucajno motor viska?

Podeli ovaj post


Link to post

Drugar mi mislim zna za jedan motor ovog tipa, bas izvadjen iz tvoje Celice tog godista, cak je islo do toga da mi ga da za smesne pare, ali meni ne treba...

 

No, mogu da pitam, daj mi tacno sve specifikacije kola, pa da proverimo..Dovoljna je sasija od kola meni na PP, pa da mu vidim i oca i majku, pa cu znati da li taj motor pase, pa cu ti dati kontakt...

Podeli ovaj post


Link to post

Ja merkam ovu Supru, svi furaju AE86, a ovo joj je starija, mocnija i veca sestra... :)

 

Juce sam pricao skoro 45 minuta sa Markom, moze se reci vrsnim poznavalacem Supri, mada ni ja nisam daleko, znam sta trazim, ja sam se vozio i sedeo u ovakvoj jos devedesetih, tako da mi je ostala u uh secanju... :)

 

Sledece godine, ako je Marko ne proda, za sada je odustao, mada uvek se moze dogovoriti, jer covek hoce da to ode u ruke onih koji znaju, kad se zavrsi Mazda, ovo bi mi bila zelja..

 

Najradije bi voleo mint condition, nesto sto zna Seiz sta znaci, ali to je nemoguca misija trenutno, tako da i Markov odgovara, s tim da bi bila generalno sredjena spolja iznutra, u shakotan fazonu, sto ce reci da malo popunimo te blatobrane sa pristojnim JDM felnicama, a ostalo stock..

 

Ma61, 2.8 L, redni sestak, 5MGE, 170 ks RWD, taman..

 

A jos Marko po slikama ima volan od AE86 i MR2 MK1, sto je mnogo lepsi od Suprinog fabrickog, tako da samo da se ja odlucim, i mi se dogovorimo, i mozda dodje u moje ruke... :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahahahah, ludo, ali puno igranja, nekako sto sam vise u poslu, to vise mi se dopada ideja stock performance vozila, ili eventualno sa bolt-on brand name modifikacijama, mislim da sam prosao dobranu skolu karabudzenja sa Elantrom, da ne kazem da sam se malo zasitio...

 

Da mi imamo razvijeno drift trziste, pa da kazem da iz gusta napravim projekt, sponzori, itd. pa ajde, ali samo radi hobija...Prvo Mazda, pa neka Toyota, usput Honda everyday, treba i para i mesta, tako da nista od tog narednih par godina, bolje mi je stock Supra, ali da je generalno sredim, sa dobrim felnama...

 

Ovo je Celica Supra, ali guza je ista:

 

post-68-132930708066.jpg

post-68-132930708076.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

×