Jump to content
Piske

Corolla 1.6 - Potrošnja goriva (iskustva)

Recommended Posts

post-1797-0-70163900-1507138108_thumb.jpg Lagano se približavamo servisu 

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

7,8 L trosi u proseku po gradu ?

Podeli ovaj post


Link to post

7.9l ovaj put . Gužve su u gradu.

Podeli ovaj post


Link to post

Bogami puno za 1.6 moje misljenje mada kontam po Ns manje bi trosio ali opet meni licno velika cifra

Podeli ovaj post


Link to post

6.5-7.5l mi je prosek potrošnje za ovih 12000km. Može i manje. 4.5 l je najmanja potrošnja koju sam ostvario, na otvorenom putu pri brzini od 90km/h . 

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je oko 7.5 prosek. Grad 8 - 8.5, autoput 6.5, magistrala manje od 6. Prosek od 7.5 za benzinca te tezine nije lose.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Sto puno? Tezak auto a u spicevima otprilike 5 km predjes za 40+ minuta...

Jaris ts malo je manje trosio ali je i laksi.

Beogradski saobracaj je u kolapsu i ne zna se kad ce se to resiti...... to napredno sredjivanje ulica

 

Послато са SM-A320FL уз помоћ Тапатока

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Za svoju veličinu nije težak 1270kg sa ovim paketom opreme. Generalno Toyote su poznate kao mali potrošači goriva. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Da da kad krenem na tekmu da gledam Zvezdu muka me uhvati kod Arene

Podeli ovaj post


Link to post

Bogami puno za 1.6 moje misljenje mada kontam po Ns manje bi trosio ali opet meni licno velika cifra

 

 

Koliko onda treba da trosi 1.6 iz 1990 sa 120KS po gradu?? 

Podeli ovaj post


Link to post

Preterujes

Podeli ovaj post


Link to post

Nije zlonameran

Podeli ovaj post


Link to post

Ne razumem zasto ..."preterujes" ....u cemu? U pitanju?

 

Taj motor 1.6 iz 1990 isto trosi toliko, a moze i manje ako nije bas kreni stani po gradu

Podeli ovaj post


Link to post

Moj 1.6 110 ps iz 2002 trosi malo vise od 8 benzina ili 10-10.2 plina tako da ova potrosnja je ok, 2016 polo 1.0 sa 60 konja trosi 7.5 po bg-u.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ne razumem zasto ..."preterujes" ....u cemu? U pitanju?

 

Taj motor 1.6 iz 1990 isto trosi toliko, a moze i manje ako nije bas kreni stani po gradu

Moze da trosi manje ali sta se desava sa ventilima i gumicama?

Opet kako znas da je smesa dobra?

 

Ja moj remapiran ne mogu da spustim ispod 10l po gradu ne znam sta da mu radim.

Doduse u 99% slucajeva vozim kratke relacije.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nije bitno,rekao sam meni puno a i da auto iz 2016 i 1990 trose isto

Podeli ovaj post


Link to post

ja lično mislim da je jedna od najvećih muljaža u autoindustriji baš potrošnja.

Podeli ovaj post


Link to post

Pa realno posle namestanja protokomera, podigla se potrosnja. Otvoren put je i dalje ostalo oko 6 i kusur. Grad sam imao letos sa klimom i trkanjem od semafora do semafora 10l, ali cim vozim bez zurbe ... Prosek bude 7.5. Najveci mi problem sipanje do "cepa". Mnogi pistolji drugacije gase sipanje pa mi i to utice na prosek.

 

Imperatus..koliko ti licno ocekujes da benzinac trosi po gradu a ima preko 100KS?

Podeli ovaj post


Link to post

Preko 7.5 je sve puno :)

Podeli ovaj post


Link to post

Meni je i dizelka trosila 6.5 po gradu. Zimi i malo vise...Prosek bi rekao da je bio na 5.5/6. Tako da im ovo opet ocekivano za benzinca.

Izmenjeno od Dijenek

Podeli ovaj post


Link to post

Ja ne vozim benzince,mozda zato i ne razumem najbolje optimalnu potrosnju u granicama podnosljivog

Podeli ovaj post


Link to post

@Imperatus Teško češ da nađeš motor koji manje troši od 1.4 D4D. Pogotovu po gradu. Zato ti i podaci o potrošnji benzinca 1.6 izgledaju kao relativno veliki. 

Kao što već rekoh sve Toyote su mali potrošači goriva. Raspon potrošnje 1.6 valvematica od 4.5 do 9.5l (barem je tako išla potrošnja kod mene posle razrade ) je više nego prihvatljiv za 1.6 benzinca

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Preko 7.5 je sve puno :)

Zavisi šta su tvoje granice i limiti. Pošto voziš dizela, onaj sa hibridom može tebi reći da ti auto puno troši, ali to je sa njegove tačke gledišta. ;)

 

Beograd je haos što se tiče vožnje, uvek je kolaps, stani-kreni gotovo svuda, tako da ta potrošnja @piske je više nego korektna. Da, Toyota spada u onu manju grupu proizvođača koja najmanje lažira podatke o potroši a ujedno ima najekonomičnije motore na tržištu.

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

×