Jump to content
Piske

Corolla 1.6 - Potrošnja goriva (iskustva)

Recommended Posts

Meni honda trosila 17 po beogradu, ali nisam kukao. To je malo za 3.5 motor:-)

corolla retko kad preko 8, 8.5 plafon zimi sa zimskim gumama. Ali sto kaze @liftman ipak vvt-i s kraja proslog veka da trosi manje od dual vvt-i u automobilu iste tezine !? Jos je kod mene otvoren usis, izduv...

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam upucen,hvala svima na odgovoru

Podeli ovaj post


Link to post

Da, Toyota spada u onu manju grupu proizvođača koja najmanje lažira podatke o potroši a ujedno ima najekonomičnije motore na tržištu.

pa sad, mazdini skyactive motori su ipak manji potrosaci, iz 2.0 motora izvuceno vise nm i ks, z 400 kubika veci motor nego toyotin 1.6 a zaista ne prelazi 7.5 u gradu. @imperatus , da moze i postoji, evo ti tabela pa uporedi snagu, nm, tezinu auta i vidi potrosnju.

https://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=28155

pisem ovo samo zbog toga sto je imperatus ocekivao gradsku potrosnju do 7.5 l benzina. I da, taj auto zaista trosi toliko :-)

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Izmenjeno od Mića
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nema potrosnja za Auris 1.4d prve generacije,ispada da 2.0d i 1.4 d trose malte ne isto

Podeli ovaj post


Link to post

pa sad, mazdini skyactive motori su ipak manji potrosaci

Ne bih se baš kladio u ovo, vozio sam novu Mazdu CX3 i zaprepastio se koliko puno troši na otvorenom putu.

Podeli ovaj post


Link to post

Nije cudno, ne znam za 2.0 dizel, nije ni tema uopstena potrosnja. Naveo sam mazdine skyactive 2.0 motore u poredjenju sa toyotinim 1.6 jer si pomenuo potrosnju od 7.5 l kao dobru.

sto se toyotinih motora valvematic tice nema neke velike razlike, napredka u odnosu na starije generacije motora ni po potrosnji ni po performansama. Jedino izduvni gasovi a kupce u srbiji to zanima taman koliko i titovi memoari na polici sa knjigama.

i ova tema je bzvz, sve teme vezane za potrosnju su bezveze. Mnogo faktora utice na to, pocev od guma, guzve u gradu, dovoljno je da sam se ja zaglavio pola sata u nekom kolapsu pa da mi skoci po bordu za pola litre ili litar vise nego nekome ko se kretao, sporo ali se kretao. Onda benzin, pa sve ukupno stanje auta, svecice, filteri,itd.

uzmi dva nova, napuni do cepa na istoj pumpi, teraj zajedno istu relaciju kroz grad 50-100 km pa na pumpu. Ova odstupanja do 1 litre se pripisuju svemu gore navedenom.

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Još bih dodao i stil(način) vožnje kao jako jako bitan faktor potrošnje.

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 4

Podeli ovaj post


Link to post

Nije nikakva mudrost uraditi test potrošnje goriva. Šteta što se izgubi test potrošnje goriva za nov Auris 1.33 u chatu. 

Podeli ovaj post


Link to post

Razlika od 0,5 do 1 Lit mi nije toliko strasna ako govorimo uopsteno o potrosnji nezavisno od guzvi ili stila voznje.

Ukoliko je razlika veca od 2 ili 3 lit. Onda mi je to i te kako bitno jer utice na novcanik i generalno ukupne troskove oko posedovanja jednog automobila.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Gde je jedna litra tu je jos pola :)

Podeli ovaj post


Link to post

Ova tema je pokrenuta spontano. Akcenat je bio na pređenoj kilometraži sa moje strane. Prilikom kupovine kola uvek obratim pažnju na potrošnju goriva do čijeg podatka dolazim sa foruma. 

Podeli ovaj post


Link to post

Ajde da ubacim i moju potrosnju :P

8.5 lit plina i jos oko 0.5 lit benzina. Provereno cep metodom na istoj pumpi.

Vecinom AP 110km/h i nesto regionalni 80 km/h

Grad necu ni da racunam,jako malo ;)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ti se vozis dzaba...

 

Poslato sa HUAWEI P7-L10 uz pomoć Tapatoka

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

To je isto 1.6 4A-FE motor. Pa to sta rekose liftman i imperatus, sramota je da motor od pre 30 god trosi kao motor najnovije generacije i to sve sa istim performansama.

@mr.nebojsa za cx 3 ne znam, znam za pet mazdi 3 G120 koje se voze u srbiji da je 101% to ta potrosnja, znaci grad, kolaps 7.5 benzina, magistrala oko 5. Ja sam uzimao G160 na test celi dan, nisam imao tipicnu beogradsku guzvu ali ajd da kazem kao bg guzva gde ides i bila je ta potrosnja. cx3 nisam ni vozio niti sam seo u njega ali je moguce. Awd, tezi verovatno, ko zna...

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Jbg, moram tako jer idem svaki dan na posao za NS.

Ukoliko me budu slali u BG onda sam u problemu. Ne zbog prevoza jer dobijamo sluzbeni auto verovatno.

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko pije samo benzina?

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Porasla i otežala corolla za ovih 30 godina pa pije isto kao i nekada ;)  Oni kojima se to ne dopada promene proizvođača , s tim da ga mnogo više plate od corolle ;) Plate ga kao Avensisa u full opremi :) 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko pije samo benzina?

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Popije sve sto uspem ;)

Racunam negde oko litru manje od plina :)

PS: To ne proveravam cep metodom. :P

Zadnji put kad sam sipao benzin do cepa zapalio mi se auto.

(Opel Corsa, 1985 godiste)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ne bih se baš kladio u ovo, vozio sam novu Mazdu CX3 i zaprepastio se koliko puno troši na otvorenom putu.

Pa pazi, nije za poredjenje.

Nju na otvorenom putu jebe indeks otpora vazduha u odnosu na sedan ili hecbek...

Jako bitan faktor posebno sa povecanjem brzine.

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Ne razumem zasto ..."preterujes" ....u cemu? U pitanju?

 

Taj motor 1.6 iz 1990 isto trosi toliko, a moze i manje ako nije bas kreni stani po gradu

Koliko je teska korola iz 1990 i koja je emisiona klasa motora?

Podeli ovaj post


Link to post

CX-5 kojeg moj otac vozi takodje ima 2.0benzinski motor sa 165ks, prosječna potrosnja na njemu je 7,2lit/100km.

Na otvorenom putu (brzine do 100km/h) taj auto troši, vjerovali ili ne ispod 6,5lit/100km. Na autoputu (brzine preko 150km/h) troši 10+lit/100km.

Vi sami procijenite da li su ekonomični novi skyactiv motori.

 

A inače dvoumio se izmedju novog Rav4 i Cx-5, i u Mazdi su imali više "sluha" prema kupcu, iako smo u Toyoti(kod tog istog zastupnika) u poslednjih 10tak godina kupili dva nova auta.

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Mislim da su novi mazdini motori zasnovani na Milerovom ciklusu. Kompresija kod benzinaca je otisla gore pa su ovo ocekivani rezultati. Mene vise zanima kako ce se ti motori ponasati posle 200k+ km i koji ce biti troskovi odrzavanja posle te kilometraze. Ako se pokazu bez problema i tada onda stvarno imamo izvznredne benzince na delu. Mada sad svi hvale i nove tsi motore, ali nemam nikoga iz prve ruke da pitM

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

A za 2019. je najavljena i nova generacija Skyactiv X koja će princip rada benzinca još više približiti dizelašima uz najavljenu nižu potrošnju za dodatnih 20-30%....

Izmenjeno od Vedo
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@maxy

Mnogi su vec prosli tu kilometrazu, takoda ima problema, vec bi se proculo...

 

Inace, povecan je stepen kompresije, ne kompresija kako mi to cesto pogresno govorimo, a to su ipak 2 razlicita pojma.

Stepen kompresije je odnos zapremine kada je klip u GMT, sa zapreminom kada je u DMT. ona je uvek ista, bio motor nov ili dotrajao.

Kompresija je pritisak koji se stvori u cilindru kretanjem klipa do GMT i sto je motor pohabaniji ona je manja.

Izrazava se najcesce u bar-ima

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@maxy skyactive motori su predstavljeni na tokyo motor show 2008 god, od 2010 ili 2011, nisam siguran, su u redovnoj prodaji tj eksploataciji kod kupaca. Do sada nikada nije zabelezen nikakav problem a racunaj da ima primeraka koji su za tih 6-7 god.pregazili i vise od pola miliona km. Toyoti je trebalo od 1999 do juna 2004 da resi problem povecane potrosnje ulja usled fabricke greske sa karikama.

poenta cele price koju su nametnuli imperatus i liftman je da moze moderan benzinski atmo motor velike litraze i konjaze da trosi u gradu 7.5 litara a mozda i manje.

@Dadomonte888 to je to. Ne znam za preko 150 km/h kad se vozi konstantno ali 10 litara je neka ocekivana normalna potrosnja za suv 4x4. Trojka ne verujem da bi trosila preko 8-9 sto je smesno :- )

mazda 6 sa 2.2 dizel motorom tempomat na 140km/h na 1800rpm konstantno satima trosi 4.6 :-)

no, ajd da ne idemo vise u off, tema je koliko trosi toyotin 1.6 motor...

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×