Jump to content
milano83

Toyota Corolla 2002 1.6

Recommended Posts

 Pozdrav.Od skora sam vlasnik Toyote Corolle 2002.,1.6 vvt-i.Uvezena iz Italije.

Za sada sam zadovoljan autom-kompaktan,lep i lak za vožnju.

 

Kao i svaki polovan auto ima mane:

 Prva i najveća je brujanje iz usisne grane-kažu treba zameniti novom.

 Druga je ta što kada se zagreje u leru,obrtaju padnu na 600 i malo se trese auto.

 

Nameravam da ga sredim, pa ako neko zna više o tim problemima neka mi da neki savet.

Izmenjeno od milano83

Podeli ovaj post


Link to post

Odakle si ? Moze slika auto? DOBRO DOSAO,javice se vec neko da ti pomogne oko tog problema.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sam iz Paraćina.Postaviću slike uskoro.Nadam se da ću da rešim ove probleme.

Vidim da su svi dobre volje i da daju korisne savete.

 

Podeli ovaj post


Link to post

:dobrodosli:

 

Vezano za usisnu granu, verovatno je tačno jer dešava se da plastična usisna grana posle toliko godina popusti pa je jedina opcija zamena novom.

Jel auto nema plin? Jel su obrtaji stalno fiksni bez varijacije gore-dole?

Podeli ovaj post


Link to post

Auto nema plin.Kada se auto zagreje i kada je u leru,obrtaji su na 600 i ne variraju.Pozdrav.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav, dobro dosao! Kod mene se isto tako ponasa na leru ugrejan. Citao sam na vise mesta da je kod dosta njih tako.

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao! 

Kad se zagreje obrtaji su normalni na 600-650. Oće da trese ako je slabiji akumulator. Nebojša ti je rekao za usisnu granu. 

Podeli ovaj post


Link to post

возио сам тај 1,6 само 2004 и 750 (800) је нормално... и код мене на Авенсису 1,8 је тако мало испод 800 обртаја према сату... ако сутра стигнем па да погледам која се тачно вредност очитава преко борда...

 

прво пробај боље гориво... НИС 100 или Мол са адитивима... наравно прво потроши један резервоар да се привикне ауто (комп.)

Izmenjeno od novakno1

Podeli ovaj post


Link to post

Na mom autu koji je sportski orijentisan, dual VVTi, obrtaji su 600o/min na leru i to je fabrički tako. Uvek sipam 100 na Gaspromu, jedno prilikom nisam sipao, sipao sam na OMV, auto nije radio nikako. Obrtaji su varirali i zvuk motora je bio potpuno drugačiji. Toyotin D4-S sistem ubrizgavanja je jako osetljiv na nekvalitetno gorivo, tako da tada 1 put sam sipao nešto drugo što nije 100 Gasprom i više nikada.

Da, dok sam bio u Crnoj Gori par meseci sipao sam 100 Petrol, pošto tamo Gasprom nema, takođe auto je radio korektno.

Podeli ovaj post


Link to post

а ево и обртаја, додуше од 1,8 мотора... око минут у леру, загрејан

 

IMG_20171007_120348.jpg

 

Screenshot_20171007-120317.png

Podeli ovaj post


Link to post

Uskoro auto ide na detaljan pregled da vidim kakvo je stanje.Staviću i nov akumulator,možda je i do njega.

Hvala svima koji daju komentare.

 

Podeli ovaj post


Link to post

Vidim da na sajtu mnogi hvale Japan Shop ,verovatno ću otići i do njih.

Ako znate još neki odličan i pouzdan servis,javite mi.Pozdrav.

Izmenjeno od milano83

Podeli ovaj post


Link to post

Kod njih, mada to se radi pre kupovine :-)

 

Gesendet von meinem VTR-L29 mit tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Evo i ja da se ukljucim u temu oko obrtaja. Imam isti problem kao i ti. U pitanju je isti model samo 2004. godiste.

U leru kad motor dostigne radnu temperaturu, obrtaji stoje na recimo 800, i onda se posle par sekundi malo spuste i tad se osecaju vibracije.

Moram da napomenem da je na automobilu i dalje fabricki akumulator. :)

Podeli ovaj post


Link to post

Da se upisem i ja na vibro-spisak :)

Menjacu aku pred zimu, pa cu videti ako se nesto promeni. Za sada mi je Srdjan iz JS rekao da je to tako normalno. Vibracije se pogorsaju sa paljenjem ventilatora.

Podeli ovaj post


Link to post

Nemojte cackati previse ds nesto nevzeznete. Pbrtaji na Toyotama kad se ugreje auto kako treba idu na 600-650. Ustali se na 650 i kad se upali ventilacija ili svetlo padnu na 600. Tako to i treba da bude. Vozi na pregled u JS jer imaju iskustva sa Toyotama, a koliko vidim pozitvno se prica o njima. Nemoj kod nekog samostalnog majstora koji radi sve jer Toyotu treba znati.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@milano83

Sačekaj da ti stigne članska kartica sutra/prekosutra. U Japan Shopu sa njom ćeš ostvariti značajne popuste.

Podeli ovaj post


Link to post

Da i ja dam "svojih 5 centi", što bi Ameri rekli, na ovu temu...

Ja sam takođe imao problem sa niskim obrtajima (doduše sa yarisom 1.3 benz.), a razlog je bio zamjena akumulatora.  Naime, stari akumulator je bio loš, i trebao se zamijeniti.  Skinut je stari, da napomenem auto je bio ugašen (iako pojedinci ostave upaljen auto pa stavljaju novi na brzinu) i u roku od minut-dva stavljen je novi akumulator, kleme spojene i stegnute.  Nakon prvog paljenja ja primijetim da su obrtaji  veoma niski, ali  se nisam previše oko toga opterećivao, misleći, zagrijao se pa spustio obrtaje.  Međutim sjutra dan, prvo paljenje, vidim ja da mi variraju obrtaji sa 1000 na 1200 i tako sve dok ne se nije zagrijao.  Nakon toga opet padnu na 600.

Ja pozovem majstora telefonom i ispričam situaciju...prvo njegovo pitanje, da li si mijenjao akumulator.  Ja kažem jesam...on kaže "oće kompjuter malo da pobrljavi, samo ga kaže neđe na otvoreno  dobro nagazi! " Poslušah njegov savjet, uzbrdo ga malo nagarih do stotke, i od tada sve normalno....

Eto, nadam se da ćeš i ti tako lako riješiti svoj "problem".

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Nikakve razlike u broju obrtaja na mom jarisu nema ni sa starim ni sa novim akumulatorom. Meni je jedino loš akumulator podigao prosečnu potrošnju na preko 9 l. Obrtaji su mi konstantno niski i već sam navikao na to. Hoće nekada (veoma retko) kada radi zagrejan na leru da se malo zatrese, kao da ga nešto guši. To prođe samo odsebe ili mu na kratko dam gas.

Podeli ovaj post


Link to post

Sutra stavljam nov akumulator.Moram,jer ovaj na njemu je star.Hvala za karticu,uskoro sam i ja drug član.

Toyota Corolla me je oduševila,iako je stara 15 godina.Pozdrav za sve vlasnike Toyote.

Podeli ovaj post


Link to post

Milane dobro nam dosao :)

Nemoj da stedis na slikama :P

Odlicno ti izgleda auto,

nek te dugo i lepo sluzi :)

Podeli ovaj post


Link to post

Postaviću slike sutra.Što se mene tiče,neka ljudi slobodno pitaju i komentarišu.Važno je da se družimo i savetujemo.

Ionako nas malo ima!Malo društvo ali odabrano.

Podeli ovaj post


Link to post

Ovde ti je drustvo top!

Podeli ovaj post


Link to post

×