Jump to content
Mr Nebojša

Obaveštenje: Dopuna TcS Pravilnika

Recommended Posts

Poštovani članovi foruma,

 

Obaveštavamo da je od danas Pravilnik TOYOTA club Serbia dopunjen. Svi članovi foruma su dužni da se upoznaju sa njim, ponašaju se u skladu sa njim i ne čine bilo kakve prestupe. Napominjemo da se posebna pažnja obrati na tačku 11. Bodovna Upozorenja

 

http://www.toyotaclub.rs/pravilnik.html

 

Vaš TcS Team

Podeli ovaj post


Link to post

Odlično , treba da postoji neki red što uglavnom i je slučaj na ovom forumu. Slažem se sa navedenim pravilnikom. To je pohvala, a ima i primedba, taj famozni "offtopic". Interesuje me ko odlučuje šta je offtopic , a šta nije? U dosta slučajeva koje sam ja primetio se dešava da se tema svodi na komentar sa "da" ili "ne". Svaka tema kao i u životu, može, a uvek i ima neko podpitanje koje je vezano ua istu ili neku podtemu koja je vezana za istu i pomaže razumevanju iste. U par navrata pratim temu i kad se desi da taj neko ko odlučuje o tome smatra da je nešto offtopic prebacuje to nazovi podpitanje u neku sasvim drugu temu za koju opet smatra da joj je tu mesto to postaje haos. Jednu temu ganjam da nađem i uklopim u celinu pod nekoliko različitih tema gde opet takvim ubacivanjem se skače sa jedne stvari na drugiu. Nismo svi sa istim predznanjem ovde. Nekom treba malo šire da se nešto objasni, nekom ne. To šire objašnjenje treba tolerisati. Eto , super je sve i treba da postoje pravila, ali taj offtopic mi konstantno bode oči jer nekad ne znam ni na koji način da napišem nekom nešto da bi mu pomogao, a nije moguće toliko uprostiti da se ne zakači i nečeg šireg, a i sto tako i kad tražim savet. Ukratko primedba na fleksibilnost i toleranciju jer su ljudi ovde na prvom mestu da se druže i razmenjuju znanje i savete, a ne u školskoj klupi. Svako dobro i dalje puno uspeha.

  • Upvote 6

Podeli ovaj post


Link to post

Da napišem šta mislim o pravilniku, a administracija će uraditi ili neće uraditi nešto po tom pitanju.

Pravila treba da postoje. Neka osnovna i ljudska se podrazumevaju, dok se druga detaljnije formulišu da ne bi bilo zabune. Pre ovog pravilnika trebali ste da konsultujete makar nas punopravne članove, a još bolje da su svi članovi kluba dali svoje mišljenje u izradi pravilnika. Znači da je trebao da izadje nacrt, pa mišljenje užeg ili šireg članstva i onda da date konačnu verziju. Kako je bilo pitanje jednom kako stati na "rep" zloupotrebi članstvu u klub pa smo dali mišljenje, tako je moglo i oko ovog da nas konsultujete.

Meni bodu oči ovi bodovi, sistem bodovanja i njihova primena! Totalna glupost! Niti je ovo škola, a pogotovo ne obavezna škola da bi se primenjivao sistem kazni i bodovanja. Ovde su ljudi dobrovoljno i volonterski. Platim članarinu, negde nenamerno offujem ili samo želim da nekom pomognem i "tras" negativni bodovi! Ako plaćam članarinu za klub, a on me kažnjava onda postoje osobe koje to isto rade ali na obostrano zadovoljstvo.

Ako se kažnjava, kako se onda nagradjuje?

Zašto to nije definisano. Da npr član sa najviše svidjanja ili lajkova u toku meseca dobije ulje, servis, majicu, šolju. Jedino imate sliku meseca za najlepši auto.

Da skratim. Bodovi(negativni) su vam nepotrebni i time ćete samo da rasturite postojeće i buduće članove. Umesto toga usmeravajte ljude i ukazujte im na greške i na fin a pomalo i šaljiv način skrećite pažnju. Ljudi će biti opušteniji i polako će sami članovi upozoravati buduće da prate smernice.

Ne treba biti represivan i držati se svega ko pijan plota. Komunikacija sa članstvom i češća druženja i skupovi su rešenje. Takodje podsticaji u vidu nagrada, neki sitni gestovi i eto rešenja. Ako je malo admina da to radi, dodajte još nekog, raspitajte se na forumu. Možda ima slobodnih i željnih da pomognu.

Imate stalne članove koji uskaču i pomažu ljudima na njihove nedoumice i dileme. Drug član matori je medju njima. Ima ih još, neka ne zamere. Treba nastaviti njegovim stopama i dati primer mladjim članovima.

Još nešto, piše da je profesionalni sajt ali ko od članova ima stručan da stoji iza neke firme koja podržava sajt!? Ko piše na sajtu od mehaničara Toyote Srbija? Ko daje neki savet od stručnog licenciranog mehaničara? Živko je batalio, a Trio više nije na spisku spinzora. JŠ nema svog savetnika koji je skoro pisao ili da piše uopšte. Ko je to stručan i profesionalan da bi se i mi ostali tako ponašali? Nema ga. Svi smo tu volonterski i kroz neka svoja iskustva koja želimo da podelimo pomažemo drugima u nevolji. Nemojte to da rušite i da "ubijate" volju u ljudima. Neka stoje sponzori na naslovnoj strani, nemam protiv. To se izmedju ostalog i plaća. Ali, ako meni pomogne NN mehaničar u rešavanju problema i kupim delove od NN prodavca, zašto to da ne napišem u svojoj temi ili odgovorim nekom članu a ne samo u Market saveti? Nemamo svi para za original delove i zvaničan servis.

I, da. Moja tema-parking soba. Na to gledam kao na kuću koju mogu da se vratim i pišem i pitam sve vezano za moj auto. Admin neka razdvoji i na posebno pitanje, ali neka stoji i u mojoj temi. Da se ne zaboravi, a i da drugi koji hoće da znaju o mom autu vide šta to ima novo i od čega "boluje" a gde se dobro pokazao.

Iz najbolje namere da se sačuva sadašnje i privuče buduće članstvo pišem ovo. Ako se setim još nečeg neće mi biti teško da dam predlog i pomognem.

S' poštovanjem i sve najbolje.

 

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Bodovi za OFF?

Ovde gde jedna tema moze na bar 3 mesta da se razglaba, pa ti sad ubodi pravo. A zamislite novog korisnika koji dodje i doceka ga ovo:

5adc1fdc2570359e379b2006bf6c731d.jpg

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×