Jump to content
calicd

C4 exclusive 1.6hdi 2011

Recommended Posts

Pozdrav društvo. Evo da se pohvalim novim ljubimcem. Skupilo se nešto para (nedovoljno za ozbiljniju toyotu), pa reših da zamenim pežoa 307 (znaju neki forumaši sa skupova o kom autu se radi) za neki mlađi auto. Posle malo dužeg traganja i vaganja, izbor je pao na ovog lepotana (opet francuz). U pitanju je c4, Mk2, 2011.godište. 1.6 hdi motor, 92hp, bez plivajućeg zamajca. ima FAP/DPF filter. U pitanju je redak i lep primerak ovog modela (boja, oprema, dvobojni enterijer...). Auto sam uzeo pre 20-ak dana i još sabiram utiske, ali za sada mogu da vam kažem da su utisci odlični i da je ova druga serija c4, bar duplo bolji auto od prethodnog modela. Motor je fenomenalan, kažu da su se ovom generacijom vratili na 8 ventila, otklonili još neke nedostatke i napravili odličan motor koji može mnogo da "gazi". Više utisaka za neki dan (kada se još malo "navozam" ;) ) ili na sledećem skupu uzivo. Nadam se da me primate :) . Pozdrav svima i evo par sličica:

post-2211-0-38514600-1508104659_thumb.jpg

post-2211-0-79591200-1508104666_thumb.jpg

post-2211-0-30744500-1508104675_thumb.jpg

post-2211-0-76575000-1508104682_thumb.jpg

post-2211-0-91407700-1508104694_thumb.jpg

post-2211-0-66760400-1508104707_thumb.jpg

post-2211-0-60908100-1508104716_thumb.jpg

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Jako lep, neka je sa srecom i puno km bez kvarova da predjes

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke i da te dugo i jeftino služi. Ti motori su odlični. Znam nekoliko koji gaze preko 350 000 i još rade ko novi. I auto je odličan, ima moj komšija baš takav i prezadovoljan je. Nisi pogrešio , odličan auto!

Podeli ovaj post


Link to post

Čestitke na kupovini . Dobar pazar :) 

Podeli ovaj post


Link to post

Lep auto, da te dobro sluzi :)

a sto se tice prijema uvek si dobrodosao sta god vozio, nije bitan auto vec covek :)

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo! Da te dugo služi!

Vrlo lep automobil.

Po mom mišljenju najlepše vozačko mesto sa klasičnom tablom u klasi. Zamalo njega da kupim!

 

P.S.

Nemoj da se nerviraš kad iz sedalice bude ispadala čokolada na ove prelepe presvlake. To sve ide u rok službe :)

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala društvo na lepim komentarima i željama. Za sada su utisci baš pozitivni. Auto je bombona. Sačekaću prvo sledeće okupljanje-druženje pa ćete ga uživo videti. A što se čokolade iz sedalice tiče....zabraniću konzumiranje tog slatkiša ;) . Šalim se. Neka kenjac samo prlja. Dok je god dubinsko(hemijsko) čišćenje ovako povoljno, nema problema. Ipak sam ja taj koji je kupio auto, a ne on mene. Pozdrav

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Pozitivan stav, to mi se sviđa :) . Postoji i izum nazvan presvlake za sedišta :) . Do su deca mala najbolje rešenje.

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da sam čuo za izum zvani presvlake :) , ali supruga (čitaj gazda) nije za tamnije nijanse, nego ako mogu da budu u istoj boji kao sedišta sada, tako da tom kombinacijom skoro ništa ne dobijam. Kada smo tražili auto, bilo je...."ako može krem metalik spolja i dvobojni enterijer..." (uz obavezno trepkanje očima :lol: ). 

Podeli ovaj post


Link to post

Vidi, uvek možeš da uradis unutrašnji Toyota protect, nije skupo a dosta pomaže. Ja ih imam dvoje i baš pomaže, mnogo lakše se čisti.

 

Sent from my S10 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Izvini Hideo, nisam bio kući neko vreme, tek sad pročitah poruku. Toyota protect? Malo bliže mi objasni o čemu se radi. Očigledno nisam obavešten. Hvala unapred.

Podeli ovaj post


Link to post

Evo ovde imas da procitas više:

 

https://www.toyota.rs/service-and-accessories/genuine-accessories/protect-new.json

 

Cena je 59 evra za unutrašnju zaštitu. Znam da za spoljašnju zaštitu ima više sličnih opcija a ne samo Toyota protect, pa možeš da se raspitaš, izguglaš na tu temu(ima na youtoube par klipova na tu temu, doduše za spolja što je mnogo popularnije), ja bih krenuo od Johnny steam perionice. Kada sam stavljao, auto je morao da ostane u servisu neko vreme, čini mi se dan ili dva.

Ono što sam primetio je da je skidanje kojekakvih materijala koje deca unose poput voća, čokolada, blata itd... drastično lakše nego inače, lakše se pere i ne ostaju tragovi. Kod mene je za razliku od tebe taman enterijer, tako da ne mogu da ti kažem koliko bio bio efikasan, ali možeš da popričaš sa nekim ko ima više iskustva, poput ovlašćenog servisa ili gore navedenog Johnny steam-a.

 

Sent from my S10 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×