Jump to content
Vlada91

Toyota avensis 2.0d4d 1adftv

Recommended Posts

Pozdrav svima :)

Vlasnik sam avensisa 2.0d4d.Kupljen nov u aprilu 2007-e i redovno odrzavan u ovlascenim.Kilometraza 112000.Od intervencija egr ventil malo posle garantnog roka i lezaj prednjeg tocka,pre par meseci.Inace zbog cene lezaja prvi put otisao u neovlasceni-Japan shop.Razmisljam gde da nastavim sa odrzavanjem,ali sam siguran da ce ulje i filteri ostati originalni.Desilo se skoro da upali i check engine,vsc i trc off,ali u toyota centru rekose da je greska privremena i da je sve ok.Inace sam zadovoljan autom :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao :)

Daj neku sliku auta.. Jesi razmisljao da egr ventil zatvoris-eliminises?

Vecina nas ovde odrzavamo vozila u JS, original delovi su im po nekad jeftiniji nego u ovlascenim servisima. A ne original delove ti preporucujem da kupis sam jer su kod njih jako skupi.

 

Sent from my M83G using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nisam razmisljao o zatvaranju,inace volim da sve bude fabricki.Ne znam kako to utice na motor i elektroniku?

Sto se tice delova imam drugacije iskustvo.Raspitivah se skoro za veliki servis i original delovi u japan shopu su malo skuplji nego u ovlascenom.Mozda zato sto su mi dali 10% popusta.S druge strane ovaj lezaj je bio skuplji par stotina nego u radnji,i nije bilo vredno cimanja :)

Okacicu neku sliku kad stignem...

Podeli ovaj post


Link to post

Danas imao manje cesanje u centru u onom haosu.

Taksista se prestrojavao i isekao me.Posle manjeg natezanja,popunjen evropski izvestaj i sad cekam prvi radni dan da prijavim stetu.Inace nisam imao slicna iskustva do sad,bas me interesuje na koliko ce je proceniti.

Da stvar bude gora,vracao sam se iz servisa gde su mi rekli da su mi obe viljuske i gumice balans stangle za zamenu.Cude se da su dobile luft na toj km.Jel menjao neko samo onaj lezaj na viljusci? Videh da postoji neka varijanta.Nova sa popustom original 20000,febi oko 10000.

post-4758-0-49110000-1513980935_thumb.jpg

post-4758-0-72955900-1513980997_thumb.jpg

Izmenjeno od Vlada91

Podeli ovaj post


Link to post

Neka ti neko uradi predracun za farbanje i sa predracunom na prijavu stete.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Malo da pojasnim situaciju.Da li je neko menjao pojedinacno delove na viljusci i kakva su iskustva?Ili sta mi preporucujete da kupim,da li je velika razlika u kvalitetu izmedju npr.

lemfordera i originala?

Podeli ovaj post


Link to post

Ima to mnogo povoljnije... 

Evo viljuske, a cim nadjem gumice, postavicu i njihove cijene...

post-1755-0-30665900-1514047098_thumb.jpg

 

Edit:

Gumice ne mogu da pronadjem, ali čisto sumnjam da su i u originalu preko 10€, tako da..preporučujem OEM.

Izmenjeno od Dadomonte888

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na pomoci :)

Gumice nisu skupe,oem su oko 2500,tako da njih uzimam sigurno.Moram da utvrdim samo sta je propalo na viljuski.Ako je kugla,ona se menja,bar mi tako izgleda na toyodiy.

Podeli ovaj post


Link to post

Први пут чујем да неко мења виљушке на Авенсису?!

Виђао сам их са преко 400.000 км и фабричким виљушкама...

Podeli ovaj post


Link to post

I u servisu su mi rekli da to bas retko rade.I jos vodim racuna kako vozim,ne zalecem se preko lezecih,ne penjem se na visoke ivicnjake.Nista nije menjano na trapu sem jednog lezaja tocka.Ali izgleda da izuzetak potvrdjuje pravilo :D

100000 na nasim putevima mora da ostavi neke posledice...

Podeli ovaj post


Link to post

Чудно, а јел лупа на трапу у вожњи?

Саветовао бих ти прво да замениш гуме баланс штангле па ћеш видети за даље?!

Izmenjeno od ニッポン車

Podeli ovaj post


Link to post

Ne lupa,cuje se ponekad sa jedne strane da zaskripi malo,npr preko lezeceg,i to ne svaki put.

Ok,tako cu i da uradim.Sad kako gledam sliku viljuske,meni skripi na ovom delu u obliku valjka,znaci nije kugla.

Nadjoh na netu samo taj gumeni deo,kao izbije se stari presom i stavi novi.Cena oko 16 evra.Sta mislis,jel vredi pokusati?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Naravno da vredi, jer novi silen blok je uvek bolji od polovnog. :)

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala! Samo jos da nabavim sve sto mi treba.Malo ce verovatno potrajati zbog praznika,ali javicu se sa utiscima kad sve bude gotovo.

Podeli ovaj post


Link to post

Resih da odem u jos jedan servis,pa evo vesti iz mag servisa.Proveren auto na dizalici,gde nista nisu nasli,pa sam se provozao sa majstorom koji je rekao da se nista ne cuje,i da sto se njega tice,auto je bezbedan.Eventualno podmazivanje silen blokova silikonskim sprejem i da se javim ako se stanje pogorsa.Ponovio je pricu da je na avensisu trap odlican i da nikad nije menjao viljuske.Tako da je ispalo da preterujem i da niko normalan ne bi obracao paznju :D

Podeli ovaj post


Link to post

Bolujem od iste "bolesti", vise njih mi je reklo da mi je auto max zategnut-i majstora i saputnika u autu, ali ja i dalje cujem nesto :)

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Sad znam da nisam sam :D Bilo kako bilo,nadam se da su proverili sve i da to sto je rekao majstor u mag-u,ima neku tezinu.Ostaje jedino pitanje ranije dijagnoze u japan shopu.

Nece me videti vise za ovakve stvari...

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti nije daleko idi do pro sport-a, ugao Vojvode Stepe i Kumodraske, na pregled i eventualnu reglazu trapa. Obavezno zakazati unapred telefon i trazis termin kod Viktora. Covek je doktor za trapove, sve ce ti detaljno pregledati i reci na cemu si..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na predlogu :)

Resio sam da sad nista ne diram,ali cim cujem nesto novo,otici cu.

Podeli ovaj post


Link to post

Mora da sednes ti prijatelju kod mene u taxi da vidis kako svira trap , ali nas to ne sprecava da teramo pun gas:D

Podeli ovaj post


Link to post

Hahahahah,ma verujem :) Imam i fabiju pa znam muku :D Majstor rece,cim ti zasmeta,samo napravi krug sa fabijom :)

Podeli ovaj post


Link to post

Samo da dopunim temu.Uradjen juce mali servis a sto se tice buke iz trapa,ispalo je da kociona klesta imaju lufta pa su podmazana i zamenjen je kraj letve volana.Zadovoljan sam rezultatom,sad nema nikakvih zvukova :)

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno, najbitnije je da si sve resio :)

Sad samo pun gas...

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb

Podeli ovaj post


Link to post

Evo me ponovo.Na 124000 procurio prednji amortizer,cep rashladne tecnosti popustio al su uspeli da ga nameste i prednji diskovi su za zamenu.

Za diskove mislim da su dosta izdrzali s obzirom da je uglavnom gradska voznja,ali za amortizer mi se cini da je trebalo jos da traje :)

Kakva su vasa iskustva s amortizerima,koliko bi trebalo da traju?Cuo sam da su losi i na rav-u ovog godista i da su ih menjali na upola manjoj kilometrazi.

Kako god,majstor preporucuje original,rece mi da kayaba nije dobra kao nekad,tako da cu ga poslusati...

Podeli ovaj post


Link to post

×