Jump to content
Endless

Ivan i Corolla 1.3 XL

Recommended Posts

Pozdrav svima, ja sam Ivan iz Nove Pazove. :)

Vozim Toyotu Corollu 1.3 XL 1990. Prešla je 110000km.
Potrošnja benzina (98) 6-7L na 100km i ulja oko 0.5L na 5000km. Eneos 10w-40 sipam.
Ne znam šta bih rekao o ovom autu...27 godina je u mojoj porodici, šta god da kažem ne bi bilo dovoljno. Od kako znam za sebe sam u ovom autu.
Auto mi je ostao od pokojnog oca, trudim se da ga održavam. 
Nije se nikad pokvario, niti me ostavio pored puta. Većina stvari na autu je original.
Nego da pređemo na stvar...da li možete da mi preporučite ovde (ili na PP) neki dobar i pouzdan servis koji se razume u Tojote?
Posle 27 godina sam promenio set zupčastog kaiša. Stavljen je set zupčastog Febi. A sam zupčasti kaiš je Optibelt?
Da li da menjam samo zupčasti kaiš u skorije vreme za Gates ili može ovaj da gura par godina?
Jel možete neki savet da mi date u vezi brisača, kako da ih zamenim da bi mogao da stavljam neke obične metlice?  :viber14:
 
 
 
 
 

post-4756-0-15533700-1509213775_thumb.jpg

post-4756-0-75446200-1509213776_thumb.jpg

post-4756-0-57137000-1509213778_thumb.jpg

post-4756-0-56647700-1509213782_thumb.jpg

post-4756-0-67353600-1509213784_thumb.jpg

post-4756-0-80211800-1509213786_thumb.jpg

post-4756-0-98127600-1509213788_thumb.jpg

post-4756-0-46945200-1509213791_thumb.jpg

post-4756-0-52035100-1509213793_thumb.jpg

post-4756-0-32043700-1509213795_thumb.jpg

  • Upvote 5

Podeli ovaj post


Link to post

Odlicno ocuvan primerak, prelep na slikama.. A motor se tek razradio :)

 

Sent from my M83G using Tapatalk

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka cast na slikama,svaka cast na ocuvanosti. Slikaj nam i motorni prostor :)

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Svaka cast na autu, ovako ocuvana corolla se retko vidja :)

Sto se tice zupcastog, ja sam moj menjao preventivno ali meni je stajala bas dugo, kupio sam mitsubushi i mislim da je bio oko 800 dinara.

Za Optibelt nisam cuo ali kapiram da ni nije neka razlika.

Ako si uzeo i nov spaner mislim da nema potrebe da menjas bilo sta i da si miran neko vreme. :)

 

U svakom slucaju, ako gresim javice se neko ko je mozda imao vise iskustva sa tim delovima ali sumnjam da ces morati ista da diras tu :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

:wub:  :wub:  :wub:  :wub:  :wub:

woooow

svaka cast na automobilu :)

 

dobrodosao :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

:tcswelcome: 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala svima! :)

 

Svaka cast na autu, ovako ocuvana corolla se retko vidja :)

Sto se tice zupcastog, ja sam moj menjao preventivno ali meni je stajala bas dugo, kupio sam mitsubushi i mislim da je bio oko 800 dinara.

Za Optibelt nisam cuo ali kapiram da ni nije neka razlika.

Ako si uzeo i nov spaner mislim da nema potrebe da menjas bilo sta i da si miran neko vreme. :)

 

U svakom slucaju, ako gresim javice se neko ko je mozda imao vise iskustva sa tim delovima ali sumnjam da ces morati ista da diras tu :)

I ja sam menjao preventivno posle 27 godina.  X))

Uzet je ceo set, mislim da neću menjati zupčasti koju godinu, jer ni ne prelazim puno sa njom. Mada bi mirnije spavao da stoji Gates u autu ili neki oriđinale.

Verovatno mi neće niko verovati da su mi sijalice u farovima original, i guma u gepeku (mislim da je Bridgestone) sa šarama nikad montirana.

Više je muzejski primerak, nego što mi služi kao rezervna guma.

Lokalni vulkanizer je samo rekao da je iz 89-te i zbunjeno me pogledao, kad sam rekao da je doduva.  X))

 

Nego jel bolji Trio Motors/servis ili Japanshop?

Jel ima neko neka iskustva sa njima ili zna nekoga ko je imao?

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam original Dunlop gumu nikad vozenu isto iz ee90. sa sve kiseonikom iz 1990 :D

 

I dok nisam stavio projektore bila je jedna sijalica original...mada po kolima jos ima original sijalica.

 

 

Za brisace sam kupio adaptere i sad kacim sta hocu :)

 

51mOEA3NF3L._SL1008_.jpg

 

 

Za majstore...sve zavisi od raspolozenja...nadji u crno beloj listi utiske

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Bravo, bas lep primerak o kome se vodilo računa, da još dugo bude član porodice. Za servis, pogledaj crno belu listu, kolega koji vozi Aurisa je zadovoljan sa JS, ali ne znam nikoga ko ima Corollu kao tvoju pa da ga pitam za iskustva iz prve ruke :)

 

Sent from my S10 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Nego jel bolji Trio Motors/servis ili Japanshop?

Jel ima neko neka iskustva sa njima ili zna nekoga ko je imao?

 

Pazi sto se tice JS-a, ja sam isao kod njih samo na proveru auta i iskreno nisam bio zadovoljan. 

Meni su nabrojali brdo stvari koje treba da menjam pocev od prednjeg mosta, kocionih kljesta, lamele koja visoko hvata iako je sve ok, ili je bar ok za auto od 30 godina i predjenih 280 000.

Da ne bih spamovao ovde, mozes da pogledas u mojoj temi pa ces videti na sta mislim jer sam tu detaljnije pisao. 

Nemoj pogresno da me shvatis, ne sumnjam da super rade, ali ne zele da se smaraju sa starijim kolima (bar sam ja stekao taj utisak).

Izmenjeno od Aleksa AE92
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja održavam u Triu već peta godina. Mogu samo da ti preporučim. Prema viđenom su duplo jeftiniji od JS. Ne kažem da JS nešto lošije rade, dapače ljudi ih hvale, ali po mom mišljenju preskupi. Ja bi ti preporučio Trio.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Novi sad Trio ili Nippon

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja imam original Dunlop gumu nikad vozenu isto iz ee90. sa sve kiseonikom iz 1990 :D

 

I dok nisam stavio projektore bila je jedna sijalica original...mada po kolima jos ima original sijalica.

 

 

Za brisace sam kupio adaptere i sad kacim sta hocu :)

 

51mOEA3NF3L._SL1008_.jpg

 

 

Za majstore...sve zavisi od raspolozenja...nadji u crno beloj listi utiske

Ha ha vrh!

Nego reci mi jel si naručivao iz inostranstva ove adaptere ili imaju i kod nas negde?

Danas sam bio u Triu...i nisam se setio da pitam za brisače.

Što se tiče Trio servisa, stvarno su super.

Ljudi normalni, korektni, ljubazni.

Za sad nemam zamerki, dobio sam čak i račun sve uredno napisano šta je rađeno.

Menjao sam gumicu kod razvodnika paljenja i filter goriva.

Drug me je pre nedelju dana pitao što mi motor zvoni?

Isprva sam mislio da me zeza, ali da zaista se čuje blago zveckanje kao metal o metal.

Pitao sam u Triu servisera i reče mi da treba ventili da se našteluju.

E sad da li tu oni tu menjaju i gumice ventila?

Pošto njih nisu spominjali.

Hvala svima na info.  :)

Podeli ovaj post


Link to post

Zar nije Nessa kupio za celicu u nekoj BG radnji

 

M9 + TT

Podeli ovaj post


Link to post

Ima u Lav autu, tamo sam kupio ali nisu ovakvi vec za Champion brisace. Oko 400din su bili, original Champion pakovanje.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ja nisam imao toliko problema sa radiom, doduse moraces da seces zice sa euro dzeka sto dobijes pa da lemis po semi da bi radilo.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

A u cemu je problem sa ovim jeftinijim?

This item is out of stock. :viber14:

Ja nisam imao toliko problema sa radiom, doduse moraces da seces zice sa euro dzeka sto dobijes pa da lemis po semi da bi radilo.

Auuuu...pitam jer je kod mene iza gomila kablova.  X))

Ko će se tu snaći...

Videću da uzmem radio u Vitezu (Batajnica) pa da mi odmah i ugrade.

Podeli ovaj post


Link to post

@Endless

 

Evo sta je mene docekalo :P

 

Ja sam radio uzeo u win win-u, a oko same ugradnje, mozes za jedno popodne da uradis sam :)

 

Najbitnija ti je ACC zica i zuta (nmg da se setim zasta je  :lol: ), da bi dobio struju na radio ako se ne varam, samo kupi osigurace i osigurace za radio cisto za svaki slucaj. (ja bih ti i preporucio da gledas radio samo koji ima osigurac iza, cisto da ne rizikujes ako nesto lose povezes)

 

To kad povezes, lako ces zvucnike posle da zakacis.

 

Ja nisam lemio jer nemam pojma, nego sam se patio sa topljenom plastikom  :lol:

post-2441-0-12748100-1510168557_thumb.jpg

Izmenjeno od Aleksa AE92
  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Mozda je out of stock jer sam slucajno mozda narucio sinoc?? Nego zasto nisi ti hteo te?

Podeli ovaj post


Link to post

×