Jump to content
Endless

Ivan i Corolla 1.3 XL

Recommended Posts

@Endless

 

Evo sta je mene docekalo :P

 

Ja sam radio uzeo u win win-u, a oko same ugradnje, mozes za jedno popodne da uradis sam :)

 

Najbitnija ti je ACC zica i zuta (nmg da se setim zasta je  :lol: ), da bi dobio struju na radio ako se ne varam, samo kupi osigurace i osigurace za radio cisto za svaki slucaj. (ja bih ti i preporucio da gledas radio samo koji ima osigurac iza, cisto da ne rizikujes ako nesto lose povezes)

 

To kad povezes, lako ces zvucnike posle da zakacis.

 

Ja nisam lemio jer nemam pojma, nego sam se patio sa topljenom plastikom  :lol:

Kod mene je šou sa žicama i izolir trakom.

Ćale je prvo original radio nekako povezao sa ekvilajzerom/pojačalom, pa je nabavio ovaj drugi "bolji" radio.

Njega je samo povezao ne bi li radio. Tako je ostalo do danas. Moram videti šta ću šta ću sa eq/pojačalom.

Mozda je out of stock jer sam slucajno mozda narucio sinoc?? Nego zasto nisi ti hteo te?

Nije bilo na stanju, nije moglo da se naruči uopšte.

Valjda će uskoro stići.  :)

 

Bio sam u Triu da našteluju ventile. :)

Ne zveckaju više ventili.

Kad sam stojao na semaforu u NS, motor je bio gotovo nečujan.

 

Nego uspeo sam da pređem 515km sa 26.7L. X))

Prosečna potrošnja goriva ~5.2L na 100km. Nije baš najtačnije jer merim od rezerve do rezerve, auto se slabo vozi pa nikad ne sipam pun.

Doduše većina deonica je bio otvoren put bez kreni/stani i naravno poštovao sam ograničenje brzine.  :)

Tri puta sam išao do NS (~330km), jednom do Železnika autoputem (~100km) i ostatak vožnja po lokalnim putevima.

Sipam u poslednje vreme nisov g drive 100, sipao sam godinama kod njih samo 98.

Imao sam loša iskustva sa lokalnim pumpama...

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

 

Sipam u poslednje vreme nisov g drive 100, sipao sam godinama kod njih samo 98.

Imao sam loša iskustva sa lokalnim pumpama...

 

Za NIS si u pravu, najbolje su se pokazali.

Meni je kod njih najbolja potrosnja i najmirnije mi radi auto  :)

Najgori je po meni EKO, auto mi je radio kao traktor koliko su se culi ventili i presao sam jedva 360km sa 40L, jos sam uzimao onaj skuplji benzin (na foru G-drive na NIS-u)

 

Tebi je isto karburator pretpostavljam?

Podeli ovaj post


Link to post

Da...karburator. X))

U doba tranzicije olovni/bezolovni benzin pre 7-10 godina, isti ovaj auto sa istim stilom vožnje je trošio 7L na 60km.

Normalnom vožnjom ide tako ~11L na 100km, a po BG ide i nekoliko litara preko toga!

Majstori su mi govorili da je do karburatora iako se ne razumeju u Aisan karburatore.

+ smrdela su redovno pokvarena jaja, u međuvremenu sam promenio ceo auspuh, smrad sumpora se i dalje prilično osećao.

Saznam ja za Gavru, očisti čovek prvi put karburator...potrošnja i dalje 10L!

Da i economy lampica mi je većinu vremena sijala narandžasto (i nakon čišćenja)...smrad je ostao.

Nakon svega toga nisam znao šta više da radim i počeo sam stalno sipati u BG ili u Bataji na Nisu.

I nakon par sipanja potrošnja se normalizovala, smrad je nestao i lampica se vratila u normalan zeleni režim.

Posle tih peripetija izbegavam sve obližnje pumpe.

I drugi ljudi su imali slične probleme (ne takve kao ja), ali su prinuđeni da sipaju na najbližoj pumpi kad zagusti.

Uglavnom sistem ubrizgavanja goriva kod drugih je daleko bolje podnosio katastrofa gorivo iz tog perioda nego moja Tojota.

 

Koje vi koristite akumulatore u Tojotama?

Nama je original trajao 10 godina. :D

Trenutno je u autu tri godine Pro Atomic 56ah i za sada nemam primedbi. 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

@Endless

 

Karburatori su ogromna muka i retko ko zna da ih radi :)

Meni je originalni izdrzao 28 godina (doduse poslednje 4 je slabo i paljen auto)

Ne znam sad koja je marka, pakovao sam prihvatnu plocu i stavio potpuno remontovan carb sa Golfa 2.

Meni je letos trosila oko 8, sad je podigla na oko 10L zavisi od noge ali to je kombinovana voznja :)

Sad sto vise razmisljam iskreno, trebao sam odmah da pakujem na EFI i da budem miran :)

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav svima, nisam dugo pisao... :)

Razmišljao sam i ja o ugradnji EFI ali ne znam ni ko bi to mogao da uradi?

Da li bi to moglo da se uradi čestito da auto radi bez problema?

Plašim se da ne bude veća šteta nego korist. 

 

Uglavnom pojavio mi se čudan problem na autu.

Prilikom uključivanja na autoput kada skrećem desno nešto je počelo da lupa u levom prednjem točku.

Znači ne čuje se ovako (konstantno kliktanje) već kao lupkanje (tup zvuk) u istim intervalima kao da mi točak češe/udara o nešto.

Pitao sam lokalnog mehaničara odmah je rekao da je homokinetički otišao.

Fora je što se u svakom drugom scenariju to ne čuje uopšte. Probao sam skretanje na raskrsnici brzo/sporo/u brzini/leru ne čuje se.

Probao sam smotati pun u levo i desno i tako da se vrtim i ne čuje se uopšte.

Šta reći ovima u Triu? E lupa mi točak ali samo kad se uključujem na autoput?

Misliće da ih zezam... :D

Na levom je manžetna menjana 2014-te a na desnom točku 2017-te.

Jel zna neko da li se menja samo homokinetički ili se menja i poluosovina?

Koliko okvirno ovo može da košta?  :viber14:

Podeli ovaj post


Link to post

Ovo sto pricas za tocak, imao sam identicnu foru na istoj strani  :)

Pri kretanju nema nikakvih podrhtavanja ili da puca pri punom i slicno, ali ako je tocak pod vecim opterecenjem imao sam iste simptome (npr na nekoj ostrijoj krivini udjes malo brze).

Kod mene je isto bilo lupkanje/kliktanje koje je samo bilo u krivini i osecale su se blage vibracije na podu gde ti je naslon za levu nogu  :P

Promenio sam homokinetik (4500 msm da je bio japanski) i ispostavilo se na kraju da je lezaj tocka (to mu dodje negde oko 3000 original).

Da sam na tvom mestu, proveri prvo 100% sta je da ne bi menjao za dzabe homokinetik kao ja  :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Homokinetički kada je  za zamenu oglašava se karakterističnim zvukom ( otprilike tak, tak, tak ) prilikom skretanja . Ležaj kada je zamenu čuje se kako melje . Evo kako da proveriš da li je ležaj u pitanju .

 

 

 

Slobodno jače prodrmaj točak da vidiš da li ima lufta. Takođe pregledaj kompletan trap . Ako nemaš iskustva sa radom oko kola nemoj da radiš sam već otidi kod majstora koji se iole razume u mehaniku i koji je pošten. 

Slobodno nazovi Tria , neka pregledaju kompletan trap. 

  • Upvote 2

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na informacijama!

Meni deluje da je ležaj u pitanju.

Videću sa Triom kad mogu da mi zakažu.

 

Nego video sam set za reparaciju karburatora za ee90. :viber14:

Jel vredi uzeti ovako nešto?

Gledao sam efi sistem komplet sa glavom motora i svim drangulijama košta 130e...+ još gde su ruke. :)

Teraću moj karburator dok ne počne da zeza.

Greota mi da diram bilo šta jer motor za sad radi odlično.

Podeli ovaj post


Link to post

Status update  B))

Bio sam u Trio servisu.

Objasnio sam šta se dešava na točku, međutim nisu mogli u garaži da ustanove problem. 

Nakon što su provozali auto rekli su mi da je spoljni homokinetički otišao a da unutrašnji ima lufta... :drive:

Šta to znači? x)

Zamenjen je spoljni, a ta akrobacija me je koštala 4400 dinara (deo + ruke).

Išao sam danas u BG (bio sam i na autoputu) i ne lupa više.  :viber14:

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Poz, da li je i dalje imas? razmisljam da kupim neku, na oglasima ima nekoliko ali mi je jedna zapala za oko deluje bas lepo ocuvano. I svaka cast, svidja mi se sto je jos i dalje imate od 90te :D

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav, naravno!

Juče je putovala do Zrenjanina.

Ne znam šta da ti kažem. Moji kumovi, prijatelji i rođaci su uzimali Tojote kao e90 ili novije u nadi da će im trajati kao ova moja. Doživljavali su katastrofalna razočarenja jer su uzimali automobile koje je neko +200000km vozio i izrabljivao.

Pritom su ko zna kako bile održavane pre a i posle. Poznajem ovaj auto u dušu i kad neko odradi aljkav posao to se odmah primeti.

Od mog poslednjeg javljanja na autu je zamenjen ponovo spoljni levi homokinetički zglob jer su stavili u Triu neko sr...i on je imao "lufta". Poživeo je taman toliko (godinu dana) da izađe iz garancije da moram ponovo novi (bolji kao) da platim, ali nisu mi naplatili ruke. Zamenio sam i termostat (2019) jer sam primetio da temperatura motora opada kad idem niz neku dužu nizbrdicu. Zamenio sam i oba donja nosača motora (2020) kao i desni spoljni homokinetički zglob (2021).

Stavio sam i Phillips white vision H4 sijalice i zadovoljan sam.

 

 

Podeli ovaj post


Link to post
pre 10 sati , Endless said:

Pozdrav, naravno!

 

Juče je putovala do Zrenjanina.

 

Ne znam šta da ti kažem. Moji kumovi, prijatelji i rođaci su uzimali Tojote kao e90 ili novije u nadi da će im trajati kao ova moja. Doživljavali su katastrofalna razočarenja jer su uzimali automobile koje je neko +200000km vozio i izrabljivao.

 

Pritom su ko zna kako bile održavane pre a i posle. Poznajem ovaj auto u dušu i kad neko odradi aljkav posao to se odmah primeti.

 

Od mog poslednjeg javljanja na autu je zamenjen ponovo spoljni levi homokinetički zglob jer su stavili u Triu neko sr...i on je imao "lufta". Poživeo je taman toliko (godinu dana) da izađe iz garancije da moram ponovo novi (bolji kao) da platim, ali nisu mi naplatili ruke. Zamenio sam i termostat (2019) jer sam primetio da temperatura motora opada kad idem niz neku dužu nizbrdicu. Zamenio sam i oba donja nosača motora (2020) kao i desni spoljni homokinetički zglob (2021).

 

Stavio sam i Phillips white vision H4 sijalice i zadovoljan sam.

 

 

 

 

 

 

Lepo :-) Najbolje je kad se kupi novi auto onda covek zna kad i sta menjao na autu, svaki deo... Kupio sam je, mogu reci poprilicno dobar primerak... sad nisam je jos detaljno pregledao mada sam isao sa ujakom koji je dugogodisnji automehanicar... zanima me kako da ga sacuvam od korozije da ne krene negde? nemam iskustva puno sa time, za sada ima bas vrlo malo korozije, jel se to moze prosiriti brzo? Hvala na odgovoru i poz :)

Podeli ovaj post


Link to post

Kad je korozija u pitanju ide ciscenje tih delova i zastita sa antikorozivnom zastitom, najcesce se koristi plastobit. Najbolje je sad jos kad je u zacetku da se resis iste. Dakle ciscenje i preko toga plastobit. Najbolje resenje je epoxy primer ali on se nanosi na goli lim i ako sam to recimo ne uradis da skines svu zastitu pa istu naneses retko koji majstor ce to da prihvati.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
On 9.8.2021. at 0:06, cdyane said:

Kad je korozija u pitanju ide ciscenje tih delova i zastita sa antikorozivnom zastitom, najcesce se koristi plastobit. Najbolje je sad jos kad je u zacetku da se resis iste. Dakle ciscenje i preko toga plastobit. Najbolje resenje je epoxy primer ali on se nanosi na goli lim i ako sam to recimo ne uradis da skines svu zastitu pa istu naneses retko koji majstor ce to da prihvati.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Hvala, najverovatnije je da cu to sto pre da sredim, da se nebi puno sirilo, zanima me sledece: Da li se ta sitna korozija trenutno siri kad je leto ili tek kad dodje hladnije/vlazno vreme, sneg kisa itd ? Slikacu taman i da pokazem

Podeli ovaj post


Link to post
Hvala, najverovatnije je da cu to sto pre da sredim, da se nebi puno sirilo, zanima me sledece: Da li se ta sitna korozija trenutno siri kad je leto ili tek kad dodje hladnije/vlazno vreme, sneg kisa itd ? Slikacu taman i da pokazem
Kad je hladnije t.j. kad ima vise vlage. Mada sad je idealno vreme za to srediti. Ja godinama sam se kanio evo nedelju dana i vise mi je kod majstora, sporije ali da bude sve po PS-u, bez zurbe. :)

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Like 1

Podeli ovaj post


Link to post
pre 20 sati , cdyane said:

Kad je hladnije t.j. kad ima vise vlage. Mada sad je idealno vreme za to srediti. Ja godinama sam se kanio evo nedelju dana i vise mi je kod majstora, sporije ali da bude sve po PS-u, bez zurbe. :)

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Evo slike druze, koliko je ovo ozbiljna korozija ako mozes reci? da li ti deluje povrsinski ili :O  p.s. ako bi mogao i Ivan da odgovori bio biih zahvalan :) pozzzzz

20210812_190551.jpg

20210812_190558.jpg

20210812_190701.jpg

20210812_190726.jpg

20210812_190749.jpg

20210812_190823.jpg

Izmenjeno od Goran_Toyota

Podeli ovaj post


Link to post

Po onome sto vidim na prvoj i drugoj slici malo mi sumnjivi pragovi, mislim da nije povrsinska korozija na taj deo. Ostalo nista strasno. Moja ti je preporuka ako mozes da nadjes u slucaju ako moras krpiti pragove da nadjes cele komplet i da zamenis. Tako ce se resiti problem korozije na pragovima. Ako imas jos neki auto moja ti je preporuka ostavi limaru kom verujes koliko treba natenane nek odradi auto, zastita i miran si duze vreme sto se limarije tice.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Govorim ti od nekog iskustva jer sam vozio Akcenta prve generacije pa na njemu sam menjao komplet zadnja potkrila, zatim vozim Dijanu 41 godinu staru, restaurirana pre 10 godina skoro sad mi je kod limara na novu zastitu i malo da se kozmeticki osvezi. Sad da sam tad znao na goli lim bi isao epoxy primer pa mozda preko njega koji sloj plastobita i boja. Ali nisam znao dakle plastobit i sada koristim. Najcesce se koristi od Body-a, sad sam uzeo 8 litara iz 4cr sa naznakom 5400, 2 litara jer nisu u crnoj boji imali neki Etalon sam uzeo, 3 litara voska za popunjavanje suplina iz 4cr sa naznakom 5300 cini mi se. Unutra ce ici jos oko 5 litara plastobita od Body-a i boja preko toga. U Srbiji imate dosta izbora kad je masivna zastita za automobile u pitanju za razliku od nas u Makedoniji.

Ovde imas izbora oko zastite koliko hoces.
http://dragicevicauto.rs/product-category/boje-i-lakovi/zastita-karoserije/

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
1 sat pre, cdyane said:

Po onome sto vidim na prvoj i drugoj slici malo mi sumnjivi pragovi, mislim da nije povrsinska korozija na taj deo. Ostalo nista strasno. Moja ti je preporuka ako mozes da nadjes u slucaju ako moras krpiti pragove da nadjes cele komplet i da zamenis. Tako ce se resiti problem korozije na pragovima. Ako imas jos neki auto moja ti je preporuka ostavi limaru kom verujes koliko treba natenane nek odradi auto, zastita i miran si duze vreme sto se limarije tice.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Nadam se da nije duboko nesto... jel to moguce da se izsmirgla sve i da se zakrpi ? Ali onda bi morao ceo prag da ismirgla da vidi dal je zdrav? Sad ne znam kako se krecu cene za limariju... nadam se da se ovo sad ne siri tokom leta. Jel imas neki sajt gde mogu da vidim cene za ovu toyotu? Hvala.

Izmenjeno od Goran_Toyota

Podeli ovaj post


Link to post

Ma i da se siri zamenice se na kraju, jos sezonu mislim da moze lagano da istera ali pre bih i onu sitnu hrdju dok je u samom zacetku resio koliko god je moguce.

Inace ne znam sajt za te delove, meni dobavili preko Grcke. I sa tobom ce isto biti, Grci bar voze Japance a narocito Korole. Nadjes nekog ko se bavi sa prodajom delova i nabavi ti. Mene je recimo komad polumesec kostao 40 evra. Ne bi trebalo skupo da te izadje na kraju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
pre 24 minuta, cdyane said:

Ma i da se siri zamenice se na kraju, jos sezonu mislim da moze lagano da istera ali pre bih i onu sitnu hrdju dok je u samom zacetku resio koliko god je moguce.

Inace ne znam sajt za te delove, meni dobavili preko Grcke. I sa tobom ce isto biti, Grci bar voze Japance a narocito Korole. Nadjes nekog ko se bavi sa prodajom delova i nabavi ti. Mene je recimo komad polumesec kostao 40 evra. Ne bi trebalo skupo da te izadje na kraju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

pa da al onda tu jos ide i farbanje, boje, ruke za limara... ne znam da li se to isplati bas? nem pojma

Podeli ovaj post


Link to post
pre 2 minuta, Goran_Toyota said:

pa da al onda tu jos ide i farbanje, boje, ruke za limara... ne znam da li se to isplati bas? nem pojma

ili mislis 40evra sve ukupno, materijal + ruke ? za jedan rub ??

Podeli ovaj post


Link to post

Tad sam i farbao auto i bili su jos neke stvari sanirane izaslo je oko 600 evra. Dobro je bio ofarban, nije profi profi ali dobro je ispao. Ima ga sad drugar od oca, vozi se svaki dan leto zima i jos je dobar, ima neku sitnu hrdju kod polumeseca a od tad prosli su mozda od 5 do 7 godina.

Inace sam to za 40 evra mislio na polumesec samo, farba zastita i ruke plus.

Ako planiras da vozis auta isplati se to odraditi, kasnije su vece sanse da te sanacija te neke stvari vise kostaju.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post
Evo slike druze, koliko je ovo ozbiljna korozija ako mozes reci? da li ti deluje povrsinski ili :o  p.s. ako bi mogao i Ivan da odgovori bio biih zahvalan pozzzzz
20210812_190551.thumb.jpg.12af09a05c651c16c33a39a921e84690.jpg
20210812_190558.thumb.jpg.48f193c2a4b03909d5172208b9d1d22b.jpg
20210812_190701.thumb.jpg.7a2aa42319f4875e28779b3ae40b2a6b.jpg
20210812_190726.thumb.jpg.6bc3e494467b63ddbf9c93a6c3e68791.jpg
20210812_190749.thumb.jpg.9bd0b5f179490ccfb5836beff23da4a5.jpg
20210812_190823.thumb.jpg.8f2293712f9b36c4e71055f7966dc2f3.jpg
Zdravo.
Ovo je za rad.
Na oba kraja sajtni postoji ojačanje sa unutrašnje strane i tu na sastavu ta dva lima je popustila.
Ostavljanje "za kasnije" će samo proširiti područje koje se mora raditi, ali i dovesti do ubrzanog naprezanja i zamora zdravog lima.

Dal se isplati je pitanje od milion dolara, jer svako ima neku svoju životnu filozofiju.
Čisto matematički, apsolutno ne.
Auto star 30 godina, bez i jedne odlike modernog, bez i jednog bezbednosnog sistema, bez klime...
Auto čije bi (dobro) sređivanje koštalo minimum 50% vrednosti...

Ali to je čista matematika, a život je daleko od takve jednostavnosti...


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

×