Jump to content
Nile

Nile i Yaris 2007 1.0

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Sretni sam vlasnik Yarisa 1.0 od pocetka oktobra, i uzivam u voznji. Yaris je godiste 2007. Zelio bih pitati vase misljenje o motornom ulju Castrol Magnatec 5W-40, sinteticko, to sam danas sipao. Da li je to dobar izbor ulja za ovaj auto?

Hvala i pozdrav!

Nile.

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao! 

Odličan izbor ulja, samo full sintetik i nema šta da misliš. Daj slike da vidimo makinu, :) 

Podeli ovaj post


Link to post

:dobrodosli:

Podeli ovaj post


Link to post

Ulje za taj motor je 5w30, 5w40 može ali ako nemaš drugo. Tako da ne, nije ulje za tvoj motor :-)

Ja sam u moj 1.0 kad sam vozio sipao čak i 0w30 da probam i nisam imao problem, ali kada su mi u servisu sipali 5w40 imao sam malo čudan rad motora.

Podeli ovaj post


Link to post

Nema veze 5w30 ili 5w40. 5w40 samo podnosi više temperature, sve ostale karakteristike su iste. Bitno je da je sintetika i da je prverenog kvaliteta. Castrol,Motul, mobil, Eneos, LM...

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodosao. Ja u Yare sipam 10W40 Eneos i ide bez problema :)

Podeli ovaj post


Link to post

Nile, teraj ovaj put to što si sipao, sledeći put 5w30 jer je malo ređe od 5-40 a dosta ređe i totalno drugačije od 10-40 (koje je totalno neodgovarajuće i verovatno je ili polusintetika ili mineralno). Određena gustina ulja je bitna zbog hidropodizača i zatezača lanca koji takođe radi na pritisak ulja. Radiće motor i na zejtin, samo zavisi koliko, zato samo preporuka fabrike, naravno ako ne troši ulje, ako troši onda tek ideš na malo gušće.

Podeli ovaj post


Link to post

U mojeg bivšeg Yarisa MK1 1.0 vvt-i su u ovlaštenom servisu po servisnoj knjižici sipali 5w-40....

Podeli ovaj post


Link to post

5w40 nije gušće od 5w40 i istog su sastava samo što 5w40 podnosi više temperature oba su ful sintetička i nećeš pogrešiti ni sa jednim od ta dva. Menjaj ga na nekih 10k km i redovno proveravaj. Uvek gledaj da je iznad pola i nema šta da brineš.

Podeli ovaj post


Link to post

Matori doktor

Podeli ovaj post


Link to post

Koliko sam ja uspio da procitam u vezi ulja, 5W30 se preporucuje za temperature okoline do oko 30 stepeni, a 5W40 za temperature do oko 40 stepeni, pa kako je kod nas u Trebinju svako ljeto tako... tako se odlucih za ovaj viskozitet, iako sam u knjizici vozila vidio da proizvodjac preporucuje 5W-30. Takodje treba gledati i standarde koje ulje zadovoljava, pa 5W-40 odgovara savremenim standardima (SN - uspostavljen oko 2010), sto bi trebalo da bude onda u redu za mog malisana. Ipak, drago mi je bilo cuti i vase misljenje, jer se tako uvijek nesto nauci.

Hvala svima, i pozdrav!

Nile

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

×