Jump to content
mickonja

Prvi auto - Toyota Yaris 2005. 1.0 vvti

Recommended Posts

Dobar dan želim.

Obratiću se u par reči kako bih objasnio svoju potrebu za učlanjenjem u klub.

Pre mesec dana kupio sam Toyota Yaris 2005. godište, motor 1.0 vvti.

Postoji jedna stvar koja mi smeta u vožnji, a nisam siguran da li je do mog neiskustva ili imam određen problem sa automobilom. 

Naime, pri šaltanju mi ostaju visoki obrtaji nešto duže po podizanju noge sa papučice gasa (pola sekunde otprilike). To rezultira zvukom kao kad bih stisnuo kvačilo da šaltujem, a zaboravio da pustim gas na kratko. Da li neko ima slična iskustva i može li da me uputi na rešenje ovog "problema"? Hvala napred. Pozdrav za sve Toyotaše :)

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao! 

Najbolje u neki servis da pogledaju. 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na savetu, svakako ću ga voziti do servisa uskoro, ali, rekoh da vidim ima li neko slična iskustva. Pozdrav.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Probaj da očistiš osis, tj klapnu, možda pomogne, ili je možda crevo iberlaufa začepljeno. Pre bih tipovao da je prljava klapna gasa i da se ne vraća odmah.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Može biti više stvari , zato je najbolje da se neki servis pozabavi time.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja bih rekao da to nije ni problem. Imao sam isti osecaj kad sam promenio auto. Naviknuces vremenom i stiskati-pritiskati papucice da neces to osetiti-cuti. Jel si vozio nesto pre yarisa?

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Vozio sam, ali nisam bio vlasnik. Pre par dana prolazim pored autoplaca i vidim Yaris 2001 godište, sednem, provozam, nema toga, normalno šalta. E sad, da li možda ovi malo noviji kao moj imaju neku opciju da su naštelovani da tako reaguju, stvarno ne znam...  :viber29:

Podeli ovaj post


Link to post

Palo mi je na pamet to što tarantino kaže, ali najbolje da to pogleda neko ko ima iskustva. Ovako je to nezahvalno reći . 

Podeli ovaj post


Link to post

Dobrodošao :)

Pokušao da ga izluftiras? Mislim na autoput, malo jače da se vozi.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav, hvala svima na savetima, planiram za vikend do NS-a, pa ću ga oterati do Nipona da ga ošacuju. Nadam se da je rešivo, malo mi iducka na živa...c. :)

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

×