Jump to content
simela

05/2003 TOYOTA AVENSIS (CDT250L-AWMGYW) ELEGT WG 1CDFTV

Recommended Posts

Dohvatih se ja opet tojote posle krace pauze u H

 

Kupljena sa 220k km,odrzavana kako treba,od prvog vlasnika.Zaduzio sam jos jedan set alu felni za leto,njene stock i tako...

 

Od nekih ocekivanih ulaganja sa proleca letnje gume jer ove nisu nesto i mislim da ce kvacilo uskoro.Za sad je samo tvrdo,radi normalno.Hvatalo je skroz nisko pa sam ga samo malo podigao da se lakse stiska,da ne moram bas u patos svaki put.

 

Veliki servis je uradjen pre 20ak k km,mali pre 1500km.

 

Za sad sam zadovoljan i stanjem auta i samim autom,bolji je nego sto sam ocekivao.Nisam imao prilike da je vozim ranije i mislio sam da ide losije sa ovim motorom sa obzirom na velicinu auta,ali je ok skroz

 

Enterijer nije neka sreca za odrzavanje,ali nije bilo biranja

 

slike za sad samo ove

 

post-7-0-56386600-1513074346_thumb.jpg

post-7-0-77437500-1513074436_thumb.jpg

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Lepo :)

Pa nek je sa srecom :toyo:

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Nek je srećna kupovina.

Ova boja, sa kombinacijom bež enterijera, najljepše stoji avensisu od svih ostalih boja u opticaju za tu seriju, po mom mišljenju.

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala

Lep jeste i meni, ali sad robija, treba paziti još više.

Klinci tek sad imaju prozivanje pri svakom ulaženju i izlaženju. Odustaće od vožnje samnom, ići će kod mame u akorda, mene će da se odreknu

Podeli ovaj post


Link to post

Ako su klinci mali, pravo resenje su autopreslake.

 

Mala anegdota.

92 godina, ja guster u vojsci. Na zdravstvenom pregledu vojni lekar kaze da je dozvoljen civilni veš, ali ne beli, vec tamnije nijanse.

Ja, ne bih bio ja, kad ne bih "ispravljao krivu drinu", postavim pitanje:

Kakve veze ima boja donjeg vesa?

 

Kaze doca, "beli se vise prlja"

 

Ja (drcno):

Nije tacno!

 

Kako nije, vojnice! (Doca, uvredjeno)

 

Pa lepo gos. Kapetane. Prlja se potpuno isto, samo se na belom vise vidi. E sad ako vam nije poenta cistoca, vec sakrivanje necistoce, neke tamnije braon nijanse su idealne.

 

Doca, kapetan, vidi budalu, koja ne ume da cuti i ne postuje autoritet ;) okrete se i ode.

 

E tako je i za unutrasnjost automobila. Nece deca nista vise isprljati sivi ili crni enterijer od ovog lepog i svetlog, samo sto ce se ovde mnogo vise videti :D

Zato jos jednom, glasam za preslake i jednom mesecno u masinu na pranje, pa cist i auto, ali i prostor gde deca borave :)

 

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Podrzavam i propagiram teoriju da se svetlo ne prlja vise.

 

Samo nisu problem sedista,naucili su odavno da nema jela u autu i tako to,nego pragovi i oko pragova i ona sredina.To im je omiljeno

 

Nego,ima li ko iskustva sa ciscenjem pojasa za vezivanje?Vozacev je malo  brljav,onaj nije bas uvek imao ciste ruke kad se vezivao

Podeli ovaj post


Link to post

Podrzavam i propagiram teoriju da se svetlo ne prlja vise.

 

Samo nisu problem sedista,naucili su odavno da nema jela u autu i tako to,nego pragovi i oko pragova i ona sredina.To im je omiljeno

 

Nego,ima li ko iskustva sa ciscenjem pojasa za vezivanje?Vozacev je malo  brljav,onaj nije bas uvek imao ciste ruke kad se vezivao

Ja dosta često koristim dimer za pranje raznih zaprljanih djelova auta.  Najbolji je kod odmašćivanja motornog prostora, pranja podvožja i slično.  

Koristio sam ga i na tepihu, ali u manjoj razmjeri nego kod pranja spoljnih dijelova.  Bitno je samo ga razblažiti u pravoj mjeri, i naprskati prvo na krpu, pa onda sa takvom krpom očistiti zaprljani dio (ako se koristi na tepihu ili tkanini).

Preporučujem dimer, može se naći u malo bolje snadbijevenim prodavnicama auto opreme, a i na sajtu kupujemprodajem.com 

Mislim, postoje i ostali razni "all purpose cleaners" koji koriste  profesionalci, ali ovamo kod mene nisam uspio da ih pronađem. 

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala na savetu, probaću

Podeli ovaj post


Link to post

Na jednom ključu mu je falilo jedno dugme za zaključavanje,bila rupa.

Uspeo sam da rešim za svega 350 dindži nove,a nisam ni imao to kao prioritet

Podeli ovaj post


Link to post

×