Jump to content
wewerica

Chat 2018

Recommended Posts

@cvrlebg Pomeri taj deo (ne mogu sada da se setim kako se tačno zove ) gde se otključava pojas ka sebi i videćeš malu oprugu (feder) . Tu prsni malo sa silikonskim sprejem.

Veruj mi Corolla je bolja od Aurisa. Prošle godine sam vozio dva zamenska  Aurisa . Njima su već na 5000km bili uglačani volani i ručica menjača. Takođe i na drugim mestima su bili vidljivi znakovi habanja.  Broj prodatih aurisa restyle naspram corolla restyle ,ti sve govori. Takođe da Toyota sumnja  u proizvodnju u Turskoj ne bi pravila baš u Turskoj C-HR za tržište celog sveta. Auris prve generacije se proizvodio i u  Turskoj pored Engleske. I mnoge druge fabrike proizvode svoje modele u Turskoj Honda, Reno, Fiat, Ford ...

Podeli ovaj post


Link to post

Po meni i onome što sam video enterijer je kvalitetniji kod Corolle. Mehanika je identična . Motori od 1.6cc trebalo bi da pređu oko 500000km.  Vreme će pokazati svoje . 

Podeli ovaj post


Link to post

Ljudi moji...

Pa jel to Toyota otisla u 'k' sa kvalitetom, ili vi imate neke (duplo 'k') srece pa su vas zapali falicni primerci?!

Cvrčci, lupkanja, skripanja ?

Ogrebotine?

 

Ne razumem...

 

Sa druge strane, ne vidim da imate neke ozbiljne sanse sa njima.

Dokazivanje dal je neko ostecenje nastalo danas, juce, ili pre 3 meseca je jako tesko i podrazumeva komplikovane i skupe postupke koji mnogo prevazilaze vrednost ostecenja.

Jos je poseban problem sto to ostecenje @piske nije video odmah na preuzimanju automobila.

 

Ne mislim ni za povremeno "struganje" kocnica da je nesto bolja situacija.

Ko ce i na osnovu cega utvrditi koji je dozvoljen nivo buke pri kocenju i kakav zvuk?

Realni da budemo, verujem da to nije regulisano zakonskim ili podzakonskim aktima.

Sila kocenja DA, ali ostalo, bojim se NE.

Naravno da i ja 'podrazumevam' da kocnice ne klaparaju, ne skripe, ne cvile, ne struzu...

Ali zakon ne poznaje kategoriju "podrazumeva se" :(

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Ako mene pitaš , prave veliku dramu oko svega toga. Počev od toga da će servisni savetnik koji je primio auto platiti felnu iz svog džepa  ,te da se oštećenja ne mogu desiti kod njih u servisu. 

A znaš šta će da urade ? Skinuće polovnu neoštećenu felnu sa njihovih kola koja su na prodaju i staviti umesto moje.  Mirna Bačka . To mi je i rekao direktor postprodaje da će da urade. Jedino ne znam šta da radim sa ovom polugom za otvaranje haube . To im je izgleda previše komplikovano da poprave ili zamene.

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Nije vredno zdravlja. Zbog poluge i ogrebotine na felni si se razboleo?

****(auto recenzija) i felnu i sve u ****(auto recenzija) ako ces se zbog toga razboleti, alo bre!? Uzmi cekic izudaraj drugu felnu sam, zakaci neku ogradu branikom i ostavi tako da bleji. Ta kanta lima sluzi tebi da te preveze, a ti gubis zdravlje zbog gluposti.

Vrlo su ti tesko dokazive ave tvrdnje, i nemoj da se iznenadis da te ispale za sve. Ako krenes da se drndas snjima potrosices brda vremena, nisya neces uraditi, sjebaces se jos vise psihicki i cemu sve to?

Zamene ti felnu, poprave rucicu, i opet se nesto drugo desi, i sta onda? Opet nervoza? Za****(auto recenzija). Nemoj u svemu ovome da mislis na njih. Sad cu ja njima da pokazem kako da postuju kupce. Boli ih bre uvo. I da uspes, mislis da ce se nesto promeniti? Naravno da nece. I nisi ti tu nikog pobedio i nesto dokazao.

Sustina je da nesto sto se resi sa 20e ce te kostati mnogo vise, a rezulrat je isti, neogrebana felna.

 

Nije vredno!

 

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Upvote 3

Podeli ovaj post


Link to post

Izgleda da sa ručicom sajle za otvaranje haube pored alfista i ljubitelji tojote imaju problema :D :D :D

Izmenjeno od maxy

Podeli ovaj post


Link to post

Na zalost, kada se kupi nov automobil nisi se samo vencao sa limenim vec i sa ovlascenim servisima. Hvala Bogu da ih za Toyotu ima vise pa mozes birati. A ako niko ne radi posao onako kako neko ocekuje - pa ja bih na tom mestu prodao automobil i resio sebe briga. Mozda bi izgubio malo novcano gledano, ali bi sledeci put birao pazljivije. Sta znam, tako ja nekako gledam.

Podeli ovaj post


Link to post

Nije vredno zdravlja. Zbog poluge i ogrebotine na felni si se razboleo?

****(auto recenzija) i felnu i sve u ****(auto recenzija) ako ces se zbog toga razboleti, alo bre!? Uzmi cekic izudaraj drugu felnu sam, zakaci neku ogradu branikom i ostavi tako da bleji. Ta kanta lima sluzi tebi da te preveze, a ti gubis zdravlje zbog gluposti.

Vrlo su ti tesko dokazive ave tvrdnje, i nemoj da se iznenadis da te ispale za sve. Ako krenes da se drndas snjima potrosices brda vremena, nisya neces uraditi, sjebaces se jos vise psihicki i cemu sve to?

Zamene ti felnu, poprave rucicu, i opet se nesto drugo desi, i sta onda? Opet nervoza? Za****(auto recenzija). Nemoj u svemu ovome da mislis na njih. Sad cu ja njima da pokazem kako da postuju kupce. Boli ih bre uvo. I da uspes, mislis da ce se nesto promeniti? Naravno da nece. I nisi ti tu nikog pobedio i nesto dokazao.

Sustina je da nesto sto se resi sa 20e ce te kostati mnogo vise, a rezulrat je isti, neogrebana felna.

 

Nije vredno!

 

 

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Nije glupost Mahatma, ako neko ko treba da mi popravlja auto , pravi štetu na njemu i to namerno. Da sam ja to uradio bilo bi me baš briga. Ne bi me uopšte tangiralo. I da se desilo i na autu starom 10-20 godina isto bih reagovao 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Na zalost, kada se kupi nov automobil nisi se samo vencao sa limenim vec i sa ovlascenim servisima. Hvala Bogu da ih za Toyotu ima vise pa mozes birati. A ako niko ne radi posao onako kako neko ocekuje - pa ja bih na tom mestu prodao automobil i resio sebe briga. Mozda bi izgubio malo novcano gledano, ali bi sledeci put birao pazljivije. Sta znam, tako ja nekako gledam.

 

Ako mene pitaš , što se Beograda tiče, zadovoljan sam radom Toyota Turing Stanojević servisa . I davno sam bio u Mag-u nikakvih problema nisam imao. 

Izmenjeno od Piske

Podeli ovaj post


Link to post

Ja npr cekam vise od pola godine da stignu kapisle vazdusnih jastuka kod Stanojevica. Do sada bi ih peske doneli iz Japana.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Isto to ja čekam od nove godine u Magu.

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Pomirite se s tim da nisu ni za *** vecina ovlascenih. Navedite mi jednu marku da je 99% ljudi zadovoljno? Jedino ni koji su srecni pa nisu imali ni jedan problem pa i ne osete manjkavosti servisa.

Da mi se samo dokopati neovlascenog... :)

Podeli ovaj post


Link to post

I neovlasceni su isti. Tek tamo ne bi nista dobili za neko ostecenje

Meni je moj prethodni majstor koji vazi za dobrog na mije oci udario branik prilikom uterivanja u garažu iako sam imao parking senzore. Na moju konstataciju kako nisi cuo parking senzore kaze cuo sam al jbg...

Idi kod mog limara, sredice to za 2000 din aja cu platiti. Ne pada im na pamet da plate kod nekog gde ja hoću. Jednom sam primetio da je bila krova felna posle par dana, naravno da ne mogu dokazati da je to nastalo kod njih iako sam bio ubedjen da jeste. Dok je bio manji servis bilo je ok, kada su se proširili počeli su da otaljavaju. Majstori se cesto menjaju, nemaju vrmena ni za sta i kvalitet se srozava. Ako je majstor dobar mora imati puno posla i to sve ide u tom pravcu...

Sto se tiče tojote ovlašćenog, meni su stavljali car protect i ja pre par dana vidim po rubovima da se felne ljuste.Skontao sam sta je. Odem kod njih i direkror postprodaje vidi sta je u pitanju. Naravno,nisu lepo skinuli zaštitne folije koje se sravljaju prilikom transporta, ostalo malo s krajeva, a stavili toyota protect i preko toga. Jos mi covek kaze da se Toyota project stavlja ravno na felnu a ne po rubovima sto je cista glupost. Ja kazem da se zastita stavlja na celu felnu i da ne mogu da verujem da jedan ovlasceni servis to uradi tako traljavo i da mislim da ni trebalo ponovo da se nanese zaštita na šta on mene ubeđuje da je to dobro uradjeno. Ja mu kazem da je traljavo, da sam cak imao i neke fleke u unutrašnjosti od nanošenja protecta na šta je on cutao i slegao ramenima. Te fleke unutra su očistili i staviće ponovo protect. Za flene je kao sve ok. Čisto da kažem, spolja to sve izgleda ok al kad uzmete nov auto očekujete da bude bez ikakvih fleka... Prosto je nemoguće bilo ne videti fleku na naslonu za ruke. Zaključak je da se posao otaljava...

E sad ovo samo unosi sumnju da ce i u slučaju nečeg ozbiljnijeg posao biti traljavo uradjen...

Podeli ovaj post


Link to post

 

 

@pera

@piske

Samo da dodam u vezi LCD-a marke SHARP :

 

" “We are convinced that with the brand image and innovation capability of Sharp and our knowledge of the European market, it’s product requirements and our customer contacts, we set the path to become one of the major players in the European TV market,” underlines Aslan Khabliev, CEO at Skytec UMC Ltd.

 

Skytec UMC provides a well-established infrastructure from manufacturing to sales, after sales service and marketing of TV devices in Europe. Since licensing the Sharp brand in Europe in 2015, Skytec UMC has shown convincing sales figures, successful localizing and selling top-of-the range TV sets at the best price point.

 

The current Skytec UMC organization remains entirely operative with Aslan Khabliev as CEO and is even going to be expanded to allow for further growth of the TV business under the Sharp brand. Furthermore the company continues to produce television sets under the „”Blaupunkt“ brand as well as private label televisions. Skytec UMC’s fully owned plant in Poland will become part of the new Sharp subsidiary...

 

a, opet sam Sharp (u vezi LCD-a) je u vecinskom vlasnistvu 'kontraverznog' Foxconn - a, najveceg proizvodjaca elektronike u Kini

 

 

 

Sent from my HTC Desire 526G dual sim using Tapatalk

Izmenjeno od laki72

Podeli ovaj post


Link to post

Jel neko sipao gorivo na Shell pumpi u Jurija Gagarina?

 

Ja sipao. Kažu da njihova 98-ica ima 102 oktana i da je potrošnja manja za 8%.

 

Još je rano da donosim neke zakljucke, ali mislim da je samo marketing. :)

 

Možda, ali jedno veliko “možda”, mi se čini da je auto malo startniji na nižim obrtajima, ali opet mislim da mi se samo čini.

 

Ako još neko bude sipao neka iznese utiske.

Podeli ovaj post


Link to post

Ja sve hocu da sopam tng kod njih al nikako da stignem. Sipam na MOL-u i trenutno mi se MOL pokazao kao najbolji.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Na MOL-u sipao dva puta i nikada više. Razlog, oba puta auto prvo trza pa izgubi snagu. Ajde rekoh prvi put ko zna šta je, dva puta već nije slučajno. Srećom pa je NIS u nastavku par km, natočim pola rezervoara i smiri se sve.

Generalno u ČA na MOL pumpi niko ne sipa skoro, samo ovi što idu Ibarskom pa valjda ne znaju kad ima sledeća.

Izgleda da možda ima razlike od mesta do mesta.

Podeli ovaj post


Link to post

Shell odnosno V-power 95 koristio prošle godine u Grčkoj , nekih 50-tak litara sipao ukupno. Auto na tom gorivu najtiše radi , najbolje vuče , pogotovu iz nižih obrtaja . Ovde kod nas nisam sipao , ne znam da li je franšiza ili zaista pravi Shell. Kada pomenu Mello Čačak . U povratku iz Crne Gore sipao u Čačku 98-cu na Eko Hellenik pumpi , baš dobro gorivo ali i dosta skupo. U Crnoj Gori takođe sipao  98-cu na Eko Hellenik pumpi po ceni od 1.41 e . Nisam primetio razliku u odnosu na 98-cu Eko hellenik u Srbiji. 

Podeli ovaj post


Link to post

Otkako mi je dizel zaledio na -5, NIS zaobilazim. Od tada MOL, pa EKO. I sada sipam benzin na EKO, malo 95, malo 98...

Izmenjeno od bane1321

Podeli ovaj post


Link to post

Glavno pitanje je iz koje rafinerije dobavljaju gorivo i koje aditive koriste.

Podeli ovaj post


Link to post

Na osnovu teksta Shell gorivo i derivati dolaze iz Grčke preko kompanije Coral S.A. 

Podeli ovaj post


Link to post

Jeste snimili video za ladicu?  B-)

Podeli ovaj post


Link to post

Ne. Opet se niko nije pojavio na skupu sa poslednjim modelom Aurisa ili Corolle gde ladica krivo stoji.

Podeli ovaj post


Link to post
Gost
This topic is now closed to further replies.

×