Jump to content
Sign in to follow this  
NemanjaNg

Toyota Corolla 1.4 VVTI

Recommended Posts

Pozdrav svima, postoji mogucnost da kupim ovaj auto, sa dobrom i poznatom istorijom, pa me interesuju koliko ovi motori prelaze, do koje kilometraze idu sto se kaze ono bez problema? Dalje, na kojoj kilometrazi je potrebno da se razmislja o zameni lanca? I Sto se tice odrzavanja imam potvrde da je odrzavan kompletno i kako treba, samo ne znam zivotni vek ovog 1.4 vvti. Na kraju da dodam, u pitanju je 1.4 VVTi, iz 2004, sa suzama u faru.

Izmenjeno od NemanjaNg

Podeli ovaj post


Link to post

Da se dopunim, danas sam uzeo auto, presao 200 kilometara sa njim, bas pristojno vuce, lepo ide, utegnut, deluje ok. Jedina stvar na koju sam obratio paznju je da kad menjam brzine, kao da se nekako zadrze obrtaji, pustim ja gas naravno, ali kao da ostanu ti jaci obrtaju, modza se vvti tako vozi, ili ja nisam navikao, jer sam pre ovog vozio Pandu 1.2 koja je ostra, skace, ujeda, nisko hvata. 

Podeli ovaj post


Link to post

Много безбедних километара и нека те добро служи!

Треба обратити пажњу на лево погонско вратило, има на средини гумени тег и ту може да кородира и пукне!

Ти мотори су склони потрошњи уља, треба редовно проверавати ниво.

Ретко се мења ланац и уз редовно одржавање прелазе много километара без проблема.

За обртаје не брини, тако је радила и кад је била нова.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

To se upravo i bilo dogodilo. Naime, stupio sam u kontakt sa prethodnim vlasnikom, on nije hteo upravo to pogonsko vratilo da popravlja i prodao ga je servisu u Nemackoj, preko servisa je dalje stigao u Srbiju, jer ga je nas covek uvezao - a onda i do mene. Nego, kad si vec tu, da te pitam par korisnih informacija. Filter za vazduh, da li je bas preporuka original ili moze i neki solidan drugi? Svecice, koje idu, to jest koje BOSCH i koje NGK, narocito NGK me zanima koje - ako znas precizno. Inace mi je ovo prvi auto, a i slabo se razumem u mehaniku i generalno odrzavanje, tako da sad ucim sta, gde, kako, zasto. :D

 

I da, na kraju, sintetika ili polusintetika, i koje preporucujes?

Izmenjeno od NemanjaNg

Podeli ovaj post


Link to post

Sintetika i menjaj na 10000 od filtera ti preporucujem mann za filter ulja, ostale filtere mann ili mahle eventualno denso, ali mislim da njih nema u srb.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Користим филтер уља "VIC" (јапански), филтер ваздуха оригинал или "Japanparts", свећице имам "Denso" иридијумске...

За твој ауто можеш користити "Denso", оригиналне су K16R-U11, може и K16TT. Интервал замене је 60.000 км.

Иридијумске IK16TT су боље, али и скупље, интервал за замену је 90.000 км.

"NGK" иду BKR5EY11.

Ако мењаш уље на 10.000 км може и 10W-40.

5W-30 иде по фабричкој спецификацији, алтернатива је 5W-40.

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Hvala ti. Interesuje me jos nesto ako neko od vas zna, gde sve Corolla e12 ima zastitnu plastiku motora od ispod? Kad ga dignem na dizalicu imam utisak da mi fali plastika ispod motora, sa vozaceve strane, kod suvozaca sve ima.

Podeli ovaj post


Link to post

Jedna sveza slika  :)

 

 DSC_0064.jpg

Izmenjeno od Mr Nebojša

Podeli ovaj post


Link to post

Pa da malo slika, sta si se stiso? :) Ovo ti jedina slika u temi...

 

P.S. super izgleda :D

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Izmenjeno od mpavlovicbb

Podeli ovaj post


Link to post

Evo jos par slika, prva je u jednom od tri Lidl-a u Drobeti, druge su od danas.

DSC_0058.jpg

DSC_0133.jpg

DSC_0134.jpg

DSC_0135.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Provalio sam da su sve ove Korole mnogo lepse uzivo nego na slikama, narocito zadnji kraj, i generalno sam stekao slican utisak za Tojote.

Podeli ovaj post


Link to post

Apsolutno se slazem. A tte kacket na petim vratima su trebali na svaku da stavljaju, neuporedivo lepse izgleda sa njim.

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Ima kod nas da se nadje negde taj kacket?

Podeli ovaj post


Link to post

Jako tesko jer su bas retki..

 

Sent from my E5603 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

Evo jos nekih slika Korole

DSC-0060.jpg

DSC-0093.jpg

 

 

DSC-0070.jpg

Podeli ovaj post


Link to post

Rešio sam da ga prodam, zamenim. Razlog je jer hoću promenu - dosadio mi je. Menjao bih ga za Auris 1 restyle 1.6, ili Korolu e150 1.6. Ako je neko zainteresovan, pišite.

 

IMG_20200516_174514.jpg

Izmenjeno od NemanjaNg

Podeli ovaj post


Link to post

Evo još par slika..

IMG_20190519_141922.jpg

IMG_20190824_172514.jpg

IMG_20190922_150253.jpg

Podeli ovaj post


Link to post
Sign in to follow this  

×