Jump to content
imperium

Problem sa dnevnim svjetlima Avensis 2013

Recommended Posts

Pozdrav svima


Imam problem sa dnevnim svjetlima na Avesisu 2013, 2.0 D4D.
Prije par dana, prestalo su mi sa radom dnevna svjetla na lijevoj strani auta, pozicija i LED(vozačeva strana), dok na desnoj rade OK.
Sva ostala svetla su u redu. Sijalice su OK. Osigurači koji se nalaze ispod haube su OK
Da li je neko imao sličnih iskustava, i šta bi mogao biti problem


Hvala

Izmenjeno od imperium

Podeli ovaj post


Link to post

Dobro dosao nazad nakon 6 godina :D

 

Na nekom stranom forumu procitah za slican problem koji je resavan zamenom celog fara :(

Nadam se da kod tebe nije takav slucaj

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Podeli ovaj post


Link to post

требало би да си још у гаранцији (5. година).. тако да искористи то ако јеси...

а ако ниси.. за такве ствари ја бих ишао прво у овлашћени сервис да добијем понуду... па онда евентуално код "провереног" мајстора за алтернативну понуду...

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ako ti nije daleko Beograd znam coveka koji bi ti resio problem sa svetlima. Javi se 

Podeli ovaj post


Link to post

Proveri i osigurače u kabini da li su ok ? Da li si proverio relej prednjih svetala?

Ako su svi ok i siguran si onda ako je auto u garanciji pravac ovlašćeni servis, nema tu ništa drugo.

 

Zapravo problem je prilično sam siguran u tom slučaju ili sa džekom na faru ( platinira ili korodira od vlage) ili prekid instalacije ( mada teško na Toyoti) sitnica i bilo ko zna da rukuje sa unimerom može da vidi gde je prob ali viđao sam isti prob na više različitih vozila, ako su osigurači ok i sijalice ok i relej onda džek 100% sitnica koju možeš i sam da rešiš, pod uslovom da auto nije u garanciji.

 

Nemoj bacati pare na drugi far ili na nekog "stručnjaka" koji će ti prosipa filozofiju i uzme novac.

 

Ako treba pomoć tu sam.

Podeli ovaj post


Link to post

To sam i ja mislio da je mozda do dzeka ili nekog prekida....ali zasto mu radi kratko/dugo (nije rekao da mu ne radi), jer je sve na istom snopu.???

Podeli ovaj post


Link to post

Prilično sam siguran da Avensis ima dva konektora jedan je headlamp connector onaj glavni i jedan ispod njega.

Takođe sam proverio taj avensis ima i na panelu osigurača ispod haube osigurače za leva svetla 48 i 50 pozicija ali i na panelu unutar kabine na poziciji 1 je tako da trebalo to prvo proveriti pa onda dalje.

Podeli ovaj post


Link to post

Pozdrav

 

 

Hvala svima na pomoći 

Releji su svi OK. Kao što reče kolega u prethodnom postu, jedan je konektor za kratka svjetla , a drugi je za pozicije.

Kratka svjetla su OK, problem je samo sa dnevnim svjetlima, odnosno ona služe i kao pozicije.

Provjeravao sam konektor od dnevnih svjetala/pozicije i nedolazi napon na njega, znači ima neki prekid

Ja sumnjam na relej ,ali neznam gdje stoji i koja mu je pozicija. Sve sam pregledao, ali nigdje nemogu da nadjem semu releja.

Ima li slučajno neko ideju gdje da pogledam.

 

 

Hvala puno svima na pomoći

 

 

Podeli ovaj post


Link to post

Toyota-Avensis-mk3-fuse-box-engine-compa

 

Ispod haube je ovaj box. Relej na poziciji 12 je za svetla. Pozicije 47,48,49 i 50 su osigurači za svetla.

 

Toyota-Avensis-mk3-fuse-box-passenger-co

 

Box kod suvozačevih nogu ( ispod ladice) Pozicija 1 je osigurač za dnevna svetla i poziciju. Prvo ovo prekontroliši pa tek onda relej ispod haube i tamošnje osigurače još jednom na unimer.

 

Pa ćemo onda dalje.

 

 

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Ako njemu levo radi a desno ne.... Toyota do sad nije imala podeljene osigurace napred/nazad...levo/desni. Sem za farove. Nadam se da je problem u nekoj od kutija...ali

  • Upvote 1

Podeli ovaj post


Link to post

Istu stvar je i na mom avensisu (2012), samo kod mene ne radi desno dnevno.

 

Osigurač br. 50 (ispod haube) je za kratka svijetla, provjerio.

Ne mogu da pronađem gdje se nalazi osigurač za poziciju.

 

U ponedjeljak ide u servis (još 15-tak dana je u garanciji).

Podeli ovaj post


Link to post

Hajde javi molim te 

Ja nisam imao vremena da odem na vanredni servis, a i redovni dolazi za 15 dana  ali na kraju ću se izgleda morati

Osigurači sigurno nisu, ostaju releji ili nešto treće

 

Javi molim te šta je bilo 

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Napisao sam gde se nalazi osigurač za poziciju i dnevna svetla, po upustvu za Avensis u box delu sa osiguračima kod suvozačevih nogu, pozicija 1, dakle u kabini.

Podeli ovaj post


Link to post

Provjerio sam sve osigurače i svi su OK

Jedino neznam gdje se nalazi relej za dnevna svjetla, odnosno da li je ispod cd playera, pošto kad se ručno pale svjetla(dnevna , kratka i pozicije) na prekidaču, čuje se da odatle odradi relej

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

Rješeno za 5 minuta.

Sijalica pregorjela.

 

Pozdrav

Podeli ovaj post


Link to post

@imperium Šta se desilo na kraju sa pozicijom i LED svetlima? Moj otac ima isti problem na istom modelu isto godište, leva pozicija i levo LED mu ne radi

Podeli ovaj post


Link to post

×